Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Head88

    addikt

    válasz Geller72 #3 üzenetére

    Ne aggódj. Ha átvert volna még egy halom embert akkor sem csináltak volna vele semmit.
    2 éve engem is átvert egy tag. Feljelentés megtörtént. Egy nyomozó ismerősöm leadta a drótot, hogy az emberkét már több mint 180 károsult jelentette fel(csalásonként 10-50ezer forintig) az ország minden táján. Emiatt összevonták az ügyet.
    Azt ígérte, hogy tájékoztat ha lesz valami. 1 évig nem hallottam az ügyről. Aztán jött az ítélet papír a bíróságtól, (tárgyaláson kívüli megeggyezés) hogy bűnös és minden károsultnak tételesen felsorolva az összeg amit vissza kell fizetnie a csávónak. Emellett az is rajta volt, hogy 3év felfüggesztettet kapott. Vagyis ülnie sem kell.
    A kártérítésemet meg nem kaptam meg (senki sem) mert nincs a nevén semmi vagyon vagy értéktárgy.
    A bíróságon meg azt mondták, hogy fölösleges jogi útra vinnem a kártérítési igényemet mert 100% ,hogy nem jutok a pénzemhez. Ellenben előre ki kellett volna fizetnem a bírósági költségeket. Amit a végén ráterheltek volna a csalóra, csakhogy neki nincs semmije hivatalosan így ezt a pénzt is csak elbuktam volna.
    Konkrétan a bíróságon beszélt le az egészről egy ügyész.
    Szóval kijelenthetjük, hogy ezek a törvények valójában a csalókat védik. Egy dolgot tehetünk, gyanakvónak kell lenni mindig és nem hagyni, hogy átverjenek.

  • Head88

    addikt

    válasz Khelben #47 üzenetére

    A gond az volt az én esetemben, hogy egy feltételezett bűnbanda dolgozott a csalásokon (konkrétan egy család) De csak erre a csávóra tudták rábizonyítani. Szerintem a tagot a "családja" bedobta a levesbe, hogy mentsék magukat.Nem véletlenül nincs a csávó nevén semmi (ingó és ingatlan). Konkrétan törvénybe kéne iktatni, hogy a kártérítéseket mindenképp teljesíteni kell. Ha szükséges a hozzátartozók vagyonából. (főleg ha azok egy lakcímen laknak tehát bizonyítottan közük van egymáshoz a mindennapokban)
    Ennyi lenne a javaslat.

    Megjegyezném, hogy az illető a facebook profilja szerint eléggé fényűző életet él.(most is)

    [ Szerkesztve ]

  • Head88

    addikt

    válasz Kalandor #63 üzenetére

    Nevelje úgy a szülö azt a gyereket, hogy ne legyen csaló belőle. A véleményem ennyi.

    De ha ez neked jobban tetszik akkor ítéljék kötelező közmunkára vagy kényszermunkára vagy valami hasonlóra. És a fizettségéből kelljen visszaadnia a kártérítéseket.
    A lényeg az lenne ha már a bíróság határozott úgy, hogy vissza kell fizetnie az utolsó fillérig a csalások összegét akkor ne tudja már megúszni annyival, hogy "nekem nincs semmim". Ráadásként még börtönbe sem rakják mert nincs hely egyikben sem. Vagyis a Magyar bűntetőjog mivel is bűntette így a 180rendbeli (5-6 milliót csalt összesen amit rá tudtak bizonyítani, de. valószínű jóval több volt ennél)csalót? Hát a nagy semmivel. Mint írtam korábban, az illető akiről beszélek most is fényűzően él. Szóval valóban nincs semmije... Nyilván lejelentette a nav-nál az összecsalt pénzt...
    A kártérítésemet persze soha nem fogom megkapni azzal a 170valahány emberrel(akik még feljelentették) egyetemben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák