Új hozzászólás Aktív témák

  • Danecay

    őstag

    válasz Gubu0101 #291 üzenetére

    Végül is ma kihoztam 6 hónap próbára egy routert SIM-el. Nálunk kilátásban sincs semmilyen komolyabb net, úgy hogy településünkön még csak vezetékes telefon vagy kábeltévé sem volt soha. A SZIP program keretein belül 145.063.117 Ft-os 100%-os támogatást nyert a járás amihez tartozunk, de nálunk még csak egy kapavágást sem ejtettek. Most itt lenne ez a mobilnetes lehetőség, és naná, hogy nálunk csak egy lassú, cserében korlátos, de legalább a legdrágábban értesített változata elérhető csak. Kíváncsiságból megkérdeztem a Yettel fiókban, hogy hogy van ez és, hogy mitől függ, hogy mennyiért árulják ugyanazon szolgáltatást, amire az volt a válasz, hogy lefedettség és elérhető sávszélesség kérdése, ahol nagyobb sávszélesség elérhető, amit ki tudnak osztani ott olcsóbban adják, és fordítva. Erre mondtam neki, hogy én egy kompetens személytől (nem akartam mondani, hogy éppen attól a kollégájuktól, aki egy másik fiókban dolgozik, de éppen akkor ott flangált bent civilben :) ) hallottam a tegnapi napon, hogy konkurencia.
    Na szóval kihoztam egy kütyüt, és sajnos nincsenek csodák. Ez van sajnos:

    Ez ugyan a telefonommal mért Speedtest egy másik Yettel-es (Telenoros) kártyával, de úgy kb. pont ezt hozza a router is :(.
    Majd maximum kiveszem a routerből a telefont, beteszem a telefonomba másodlagos SIM-ként és netezek világba :) . Mondjuk az a baj, hogy a 8GB mobilnetem 2/3-át is vissza szoktam adni, mert nem használom el.

Új hozzászólás Aktív témák