Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Waikiki #34 üzenetére

    "a gdpr-nak NEM LEHET megfelelni rendes informatikai tudás nélkül, ami a jogászoknak nincs meg.": ebből az állításból nem következik, az az állítás, amit te sugallsz, hogy szerintem a gdpr kizárólag informatikai kérdés. én semmi ilyesmit nem állítok.

    " Azt hiszed, hogy: 1. A GDPR informatikai kérdés.": ez nem igaz, ezt csak te hiszed.
    Már leírtam korábban itteni topicokban, most leírom megint, hogy mit hiszek:
    - a gdpr szövegének 90%-a jogi kérdéseket takar, jogi következményeket hoz, 10%-a meg informatikait (de lehet, hogy 10-nél kevesebb az informatika)
    - a gdpr-ra való felkészülés és annak korrekt végrehajtása 10% jogi lépéseket igényel és 90% információbiztonságit.

    "Én még nem láttam olyan informatikust": meghívlak egy sörre, de csak személyesen.

    "azért, mert informatikus vagy,": azért, mert te azt akarod látni, hogy informatikus vagyok, akkor az vagyok? ha nagyon szigorúan vesszük a papírjaim tartalmát, nem is vagyok informatikus :P

    "Jogászok nem értenek informatikai kérdésekhez.": ezt, sajnos, személyesen tapasztaltam. most abba ne menjünk bele mélyen, hogy én ennek örülök.

    "Egy jó GDPR-os szakembernek értenie kell a joghoz, valamint erős informatikai szemléletének kell rendelkeznie, de nem neki kell ötletekkel jönnie az alkalmazandó informatikai megoldásra.": egy idealizált világban a jó gdpr-os szakember fel tudja tenni a szükséges konkrét kérdéseket, amiket ha a jogi részleg megválaszol, akkor lesz rendes gdpr megfelelés. a való világnak abban a szeletében, amiben én élek, a jogi részleg leggyakrabban nincs, vagy alkalmatlan erre. tehát kénytelen vagy előbb-utóbb magad jogtárat olvasni.

    ha az történne, amit te emlegetsz, hogy jogász ért a gdpr-hoz, és van informatikai szemlélete, akkor a mélyebb kérdések 99%-a nem kerülne felszínre és nem foglalkoznának a megfeleléssel. szerintem jobb eredményt ér el a jó informatikus, aki belemászik a jogba, mint a jogász, aki belemászik az informatikába. ezt az is alátámasztja, hogy a világban csak matekból sikkes hülyének lenni. ha egy informatikus azt mondja, hogy nem ért a magyar irodalomhoz, akkor lenézik. ha egy jogász azt, hogy hülye a matekhez, az király csávó.

    "de egy 8 ezres FB csoport hozzászólásainak tapasztalata alapján a potenciális adatkezelők túlnyomó többsége el sem olvasta még most sem a GDPR-t, hanem ahogy írtam, instant megoldásokat akar.": ez az egy pont, amiben teljesen egyetértek :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák