Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Formaster

    addikt

    válasz tuki2200 #19 üzenetére

    Ez tök jó, csak a sessionben még mindig nincs screen, ami érdekes lehet a beállításoknál, felvételnél stb és a 60fps-t csak 1440p-ben hozza, ami 4:3 fullhd de tovább megyek full HD-ban is csak 90 fps-t tud, amiben a Yi2 már 120-at és pont a slow motion lenne az akciókamera egyik oszlopos funkciója. Kijelenthetjük, hogy a vele megegyező (screen-es) testvére már jóval drágább, a vele pedig egy árban levő session meg kevesebbet tud. Semmi gond, ha ezeket valaki nem használja ki, vagy egy márkanévért cserébe (a xiaomi is az csak nem európában, de pár éve a Huaweii sem volt mégis mára élvonalbeli) vegyen GoProt. Viszont nekem ezek egy akció kameránál fontos részletek lennének, a márkanév pedig az utolsó (miért mi is a a GoPro :F a Yi2-ben is Sony CMOS szenzor van és a GoPro sem 100 éves márka)

    A beállítások meg relativak, szerintem minden terepen külön be kell lőni, ha minőségi felvételt akarsz. De ha már itt tartunk megnéznék párat a tieidből. Szerintem a Yi2 nem egy elvetendő márka és ha valakinek ezek a feature-ök kellenek, akkor nyugodtan megveheti 40%-al olcsóbban, ennyivel nem kap silányabb minőséget. Az új gen meg jöjjön, gondolom a Yi-ből is lesz 3. Ez a fejlődés rendje.

    szerk: és reméljük a Yi2-nek hála már a Hero 6 sem kap irreális árazást. Mert ahogy olvastam eléggé berezeltek a GoPro befektetői a konkurenciától, szóval valami komolyat kell villantsanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Formaster

    addikt

    válasz tuki2200 #22 üzenetére

    Ezt a featuret nem ismertem h telefonon visszanézheted. Viszont számomra fontos lenne h 4K 60fps-t tudjon, de még valamiben kirívó az h akár 240fps-t is tud, igaz csak 720p-ben. Az egy dolog h drágállom, igazából azt mondom h a session áraért kapsz egy 4K 60 fps kamerát. Tény h a vízálló tok nyűg, de itt lehet fejlődés egy későbbi szériában, a gopro sem elsőre érte el azt ahol most tart.

    Szerintem komoly konkurencia és elismerem h nem érte be mindenben a goprot, de van amiben már most lekörözte. Ez a szép a versenyben, ha a user döntheti el, h neki melyik funkció lesz a hasznos. :R viszont engem továbbra is meglep a minőség, de fenntartom h rossz fényviszonyok közt a gorpo számára írható némi előny, de a funkcionalitást tekintve ugye ez nem egy filmes kamera szóval ennyit megbocsátok ekkora árrésért cserébe. Erre ott a profi kamerám és szerintem a gopro sem hozott tökéletes eredményt azokban a fényviszonyokban, ami érthető, hiszen nem elegendő a szenzorméret ehhez a felhasználáshoz. Mindenki vegyen ami neki testreszabott, de ne írjuk le azért ez a terméket, mert felrakták a mércét ahhoz képest h második széria.

  • Formaster

    addikt

    válasz tuki2200 #24 üzenetére

    Hajajj... abba ne menjünk bele milyen érzés fog el, ha a kezembe veszek egy ájfónt, mert pont ezért nem veszem a kezembe. Na jó, tudom miről beszélsz, kapsz egy anyagminőségi érzést.

    Az itt leírtak alapján sztem mindenki el tudja dönteni melyik a neki való kamera. Aki utómunkázik és egy olyan kamerát akar, ami a legmagasabb tech specs-et nyújtja, vesz Hi2-t, aki a legmagasabb anyagminőséget akarja, de nem érdekli az utómunka, annak gopro. Mellesleg képminőségben mindkettő kiemelkedő, hozza a profi szintet egyaránt. :R én a St.Moritz-os videóról nem mondtam volna meg, h nem egy goproval készült ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Sys85

    veterán

    válasz tuki2200 #22 üzenetére

    Neked jó ha nincs rajta kijelző,mint írtad is,egy telefonon jobb beállítani,ezzel egyet is értek.De itt jön a nagyon nagy DE!
    De a kulcsszó a NEKED!Egy extrém sportoló,teszem azt egy extrém hegyibringás nem biztos hogy visz magával
    okostelót,vagy mondjuk egy sziklamászónak sem biztos hogy ott figyel a táskájában a magnéziumpor mellett,sőt a haverok nagyrésze enduró túrához se szoktak okostelót vinni a hegyekbe,na nekik igenis hasznos a beállításokhoz és a felvételek helyszínen visszanézéséhez a kijelző.
    Sokaknak nagyon hasznos az a kis kijelző az akciókamerák hátulján. :)
    Nézegettem a Hero 4 Session-t én is,de végül inkább egy Silver lett,határozottan nem bántam meg.
    Rengeteg kiegészítő (szélfogó szivacs burkolat,külső mikrofon,stb),a cserélhető akku nekem döntő fontosságú,egy 3-4napos motoros túra alatt amikor jobbára nyeregben ülünk nem érek rá powerbankról töltögetni a túraboxban,van 6 akkum,ha 1 lemerül egy pillanat alatt kicserélem,este a szálláson meg ráérek tölteni. :)
    Mindekinek mások az igényei,ezért csinálnak többféle kamerát. :)

    Amúgy szerintem is szebbek a Gopro színei.Az előző Yi 4k-t én is néztem,marha jó,de valahogy a színei nincsenek rendben számomra.

    [ Szerkesztve ]

    #Honda Hornet 600 CB600FA PC41 (Eladó!) #Ford Focus Mk3#

Új hozzászólás Aktív témák