Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wody21

    tag

    válasz buherton #2 üzenetére

    Mi okozhatja azt, hogy a páciensen "laparoszkópos" tüdőműtétet kell végezni? Gondolom, például daganat (pl dohányzás miatt), de az írásban az szerepel, hogy kilyukadt, összeomlott a tüdő... Azt mi okozhatta?

  • MrDerekas

    addikt

    válasz buherton #2 üzenetére

    Maga a műtét nem volt fájdalmas, hanem utána. Tényleg kegyetlen. Nem tudom volt-e mellhártyagyulladásod valaha, de kívánom ne legyen. Viszont ahhoz, annak fájdalmához hasonlít a legjobban. Főleg, hogy gyakorlatilag mesterségesen idéznek elő egy elég heveny mellhártyagyulladást a VATS eljárás keretében. (Kecskeméti Megyei kórház, mellkas sebészeti osztály) Egy éles tűvel gyakorlatilag a mellkas teljes belső oldalát felkarcolják, ezt beszórják talcummal (tiszta penicillin) majd becsövezik és mehet rá a központi vákuumra. (Rendes légtechnikai gyors-csatlakozó és borszívó slag :D ) Szóval ezeket a csöveket csupálták naponta és öt napig kellett ülni. Az ülés és a 45 percenkénti szúrástól meg felfekvésem lett. Nemhogy életkedv, de az élni akarás nyoma sem maradt meg bennem a harmadik napra. Viszont azóta, amiket ki kellett már bírni :) Kétnaponta injekciózom magam, illetve a feleségem már több, mint két éve (SM), sorvadó gerincvelő vagy nyolc összeroskadt (inkább csak megroskadt), kiszáradt csigolya, scheuermann kór meg az évi pár ptx és kb az egész ismerősi köröm legkiegyensúlyozottabb, tettrekész, életvidám és élni akaró figurája vagyok. Roskadásig önhumorral. Mert úgy gondolom, hogy a családnak - akik körülvesznek, aggódnak, segítenek - vidáman sokkal kisebb teher vagyok :) Na meg hogy piszokul nem hagyom el magam. Bár néha jól esne kicsit leülni, oszt siránkozni, hogy mennyire is tud szívatni az élet. De igazából - lehet párszor több év után, de - mindenen lehet röhögve sztorizni, amit kibírtunk. ;)
    Egyébként a személyzet tényleg jó fej volt. Persze az öt nap az nagyon szubjektív volt (mi más is lehetne..?), de utána volt mosoly, tisztelet, kedvesség, jó szó, törődés. Persze mindehhez én is úgy álltam, hogy kérni is tudtam és megköszönni. Azóta is igyekszem jó beteg lenni és ugyan talán nem túl örömteli a szitu, de minden kórházba szeretettel várnak vissza :R

    www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

Új hozzászólás Aktív témák