Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Dunno, én valahol nem értem a nagy rajongást.

    110e Ft-ért nincs értesítési LED ( !! :F ), nincs OIS, erősen középszerű SoC, egybeszerelt töltő ( mikor látott valaki utoljára ilyet? :F ), stb.

    Egy Honor 8 / Huawei P9 többet nyújt az AMOLED kijelzőt leszámítva, a OnePlus 3T pedig mindenben többet nyújt, kicsivel drágábban.

    Itt tényleg max. azoknak éri meg ez a telefon, aki a modulos hátrészekre gerjed. Kb. ennyi... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz fattyu #22 üzenetére

    Azért márpedig lehet látni a különbséget, ha sok app van megnyitva, és váltogatsz közöttük (fotó app, Facebook, böngésző több lappal megnyitva, outlook, galéria, gmail, stb.). 3 GB ram esetén (Huawei P9) már elég a Facebook és a 9 lappal nyitott böngésző között váltogatni, hogy tölteni kezdjen, 6GB ram esetén (Oneplus 3T) a váltás azonnali mindenféle alkalmazás között.

    Nyilván kérdés, hogy kinek mire van igénye. Aki nem használ memóriaigényes alkalmazásokat folyamatosan, váltogatva, az nem vesz észre különbséget. Aki használ, észreveszi...

    @ollie: Természetesen ahány ház, annyi szokás és annyi igény, nem vitatom el azt, ha valakinek ez jön be, csak én a tudásához képest picit sokallom. Meg valahogy nem tudom elfogadni, hogy egy 110e Ft-s telefonnál az értesítési LED-en spórolnak... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz ghiottone #25 üzenetére

    Nem próbáltad, így nem egyszerű ennyire a képlet.

    Már bocsánat, de ez kb. olyan jellegű érvelés, mint hogy neked ilyen telefonod van, tehát elfogult vagy vele szemben. ;)

    A Moto Display mellett az értesítési lednek nincs sok értelme.

    Nehezen tudom elhinni, én a Motorla Defy óta úgy dolgozom, hogy az asztalon kint a telefon, hang levéve, ha esetleg felállok, elmegyek, félrenézek, stb., az értesítési LED-ből látom, hogy jött valami.

    Javíts ki ha tévednék, de a Moto Display nem ég folyamatosan, ha üzeneted jön...

    Plusz már elnézést, de az értesítési led filléres dolog, egy 30e Ft-s telefonból kihagyását sem igazán értem meg, egy jóárasítva 110e Ft-s telefonból meg egyenesen pofátlanságnak érzem... :U

    Erősen jól optimalizált az a középszerű SoC ennél a telcsinél - Snapdragon 821 után a mindennapi felhasználásban nem vettem észre sok különbséget, csak lassabban nyíltak a játékok 1-2 másodperccel.

    Szvsz inkább a felhasználói felület közötti különbségekről beszélhetünk, nem optimalizációról.

    Huawei P9 kezdőárban azért nem itt volt

    Most itt van, és vele van egy árban, vele kell összemérni.

    Amúgy ha az OnePlus 3T hivatalos forgalmazásban lenne áfával megtoldva és nem a mostani gyártói értékesítési modellben, akkor már ott is szorulna cseppett a hurok - de így ügyesen csinálják.

    Amúgy ha a Z Play hivatalos forgalmazásban lenne, rendesen, áfával megtolva, akkor az sem 110e Ft-be kerülne... :U

    Félreértés ne essék, alapvetően a Moto Z-k moduláris megoldása tetszik, leszámítva a tokok miatti problémát (nem minden tokba fér bele az adott hátlap...). De ez az egyetlen előnye, és nem látom azt, hogy ennyi pénzért (az én felhasználási ingerenciám mellett) megéri a telefon. Ennyit kívántam a témához hozzászólni, nem flémkeltésnek szántam...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zitta #31 üzenetére

    Majd megnezem mit mondasz ha belefutsz egy ilyenbe!

    Egy hónapja volt a kezemben Moto Z, abban sem értettem az értesítési LED hiányát, mivel a Moto Display a szememben nem pótolja...

    Ennek fényében írtam, amit írtam.

    @ghiottone: Nem, nem teljesen ilyen jellegű érvelés

    De, ilyen jellegű érvelés, már megbocsáss.

    És azt is látod, hogy mi jött?

    Az értesítési LED színéből tudom, hogy csak üzleti levél, magánlevél, Facebook, Viber, elmulasztott hívás. Megbeszélés / egyébb teendők közben ebből le tudom szűrni, hogy most felkapjam a telefont, vagy ráér.

    Ja, amúgy van benne led, csak tiltva van alapból.

    Na ez újdonság nekem! :Y

    Ezek szerint a tesztelők nem vették csak észre?

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Integrale #42 üzenetére

    1.: Ez esetben a tesztelők kérem szépen nem voltak elég alaposak. :DDD
    2.: Csak kiváncsiságból: ez a korlátozás a (gyári) szoftverből feloldható, vagy csak speciális helyzetekre tartogatja a Motorola?

    Ha a 2.-esre az a válasz, hogy könnyedén visszakapcsolható a LED, akkor végül is a legnagyobb szívfájdalmam nem volt igaz.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz acura13 #87 üzenetére

    minek LED ha van Active Display?

    Örülök a write only emberkéknek. Direkt leírtam, hogy láttam a Moto Display-t működés közben egy Moto Z-nél, és nálam nem egyenértékű az értesítő LED-el. Megpróbálhatom angol, német, orosz vagy olasz nyelven is leírni, hátha úgy már érthető lesz számodra is, mert a magyar nyelv értelmezése a jelek szerint nem megy...

    javaslom probálj ki egy Motot , ne csak irogass:-)))

    Javaslom, hogy először olvass, utána írogass... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #79335424 #91 üzenetére

    Mintha már vitáztunk volna erről. ;)

    Hajdan én is root-oltam minden telefonom, de 2017-re eljutottunk oda, hogy úgy istenigazából már nem hiányzik a root. A mostani O+3T-m sincs rootolva, és nem láttam eddig indokot arra, hogy na, márpedig ez vagy az miatt nekem most rootolni kellene a telefonom (pedig itt nem olyan végbéltükrözéses megoldás kell, mint anno a Defy esetén volt :DDD )...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák