Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Cifu #3 üzenetére

    Ezt én is szeretném tudni...

    Mert jelenleg amennyit most fizetek havonta az UPC-nek 2db mobiltelefon előfizetésér, vezetékes netért, tévéért és vezetékes telefonért, azért a Telekom olyan csomagajánlatot adott hogy ha csak rajtam múlna akkor abban a pillanatban kötöttem is volna a T-vel.

    Az egyik ilyen ok a 300/20 vs 1000/1000 net... a másik pedig a mobiloknál a 1Mbit/s és korlátlan internet vs akár 300Mbit/s és 10+10GB havi adatforgalom.

    Az UPC-nél a 14 év alatt mióta ügyfelük vagyok-vagyunk a vezetékes internettel 3x volt gondom. Abból egy eset volt az amikor a problémát csak másnapra tudták megoldani és nem aznap mint a másik két esetnél.

    Szóval csillagos 5-ös és az elérhetőségük itt ahol lakom és az ügyintézés is számomra eddig probléma mentes volt. De a csomagjaik elavultak és az árazásuk sem olyan jó mint volt...

    Most meg hiába várom hogy keressenek az új ajánlatukkal-árazással b@sznak hívni-írni... pedig az ő oldalukon adott kérdőív kitöltése után vagyok most már lassan 3 héttel...?

    A T-vel viszont 10 évvel ezelőttről családtagok, barátok és ismerősök által olyan képet kaptam, hogy az jött le nekem, hogy ezek az emberek mazochisták akik a T-nél vannak (vagy mert nincs más szolgáltató azon a területen ahol laknak...) és fizetnek azért hogy sz*patva legyenek.

    De bizonyos esetekben fordult a kocka...

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

  • Tikakukac

    titán

    válasz Cifu #17 üzenetére

    Igen, tudom, hogy voltak gondok az elmúlt pár napban.

    Az a gond, hogy nem ott bukott el a dolog, hogy az OTP nem fogadta be a Díjnetes bekérést, hanem már magába a Díjnetbe sem érkezett meg a számla :B És mint fentebb kiemeltem, ez egy 3 hetes számla, semmilyen köze nincs az elmúlt napok eseményeihez, úgyhogy ha megbocsát nekem mindenki elég erősen tartom a fentebbi megállapításomat :R

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Most nem azért de az, hogy ki, hogy fejleszt eléggé magánügy... tudod, kereslet-kínálat és ez még nem ok arra, hogy aláb.sszanak a Diginek csak azért mert az államnak a Telenorra fáj a foga, a Voda pedig aszisztál hozzá mert neki se érdeke a Digi terjeszkedése. Itt akik írták, hogy elégedettek xy szolgáltatóval azok azért elégedettek mert eddig volt valamiféle verseny, még ha nem is komoly de onnan is tudni, hogy ahol pl. a Telekomnak volt versenytársa ott jóval olcsóbban adta a netet mint ott ahol nem volt, amint nálam (vidéken) megjelent a Digi mindjárt árat csökkentett a Telekom. Biztosan elhiszem, hogy akkor neki most veszteséggel kell az én utcámba netet szolgáltatni és nem pedig az volt, hogy volt bőr a pofájukon nagyobb nyereséggel dolgozni ott ahol nem volt konkurencia.

    Thanos was right.

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Cifu #27 üzenetére

    Szerintem csinálják, csak van egy ütemterv, gondolom a legköltséghatékonyabban fejleszthető és a legnagyobb bevételt hozó helyeken kezdik. A helyükben és sem egy ormánsági faluban kezdeném kihúzni az optikát, hanem előbb nagyvárosi lakótelepeken majd kisebb városok lakótelepei, majd nagyobb-kisebb városok sűrűn lakott kertvárosi részén stb.
    Gondolom az is számít, hogy közel legyen a gerinchálózatukhoz ami gondolom valami autópálya mellett halad és onnan mint a vérben lévő kontrasztanyag haladnak a kisebb területek felé.
    A SZIP programot ezért indították, hogy egy ormánsági faluba ne 100 év múlva jusson el az optika ( adott munkatempó mellett tuti lenne 50-100 év mire kb. mindenhol van már optika és ilyenkor ha a brigád ami húzza a kábelt már pihenne lehet ilyen helyekre is menni. Bár lehet, hogy ezeket még akkor is kihagynák mert nem fognak 50km optika kábelt kihúzni 10 "lehetséges" előfizető miatt, sajnos ilyen a világ, de ez a program eljuttatja - EU-s pénzen - oda is a netet.
    Nálunk már elérhető az optika de persze a SZIP programnak is van hátulütője:
    - noname helyi cégek csinálják a szolgáltatást
    - most meg ennek nincs konkurenciája

    Reménykedtem, hogy 3-4k-ért 300-500Mbit-et adnak (álamimban ennyi pénzért GIGIBIT-ről álmodtam) a valóság:

    :W

    Ez nem is teljesen értem 30/7 meg 50/10 GPON techonológiás passzív optikai kábelnél ami simán tudná ezen a családi házas vidéken a gigabitet? :F

  • Vesa

    veterán

    válasz Cifu #29 üzenetére

    "Szóval ha a Digi versenytorzítóan használja ki a piacot,"

    Ezt nem jól látod...Amennyiben a Digi betartotta a törvényeket, akkor semmiféle semmit nem torzított sehova! Maximum piaci rést használt ki, amit mindenki meg tesz a versenyszférában, ez a versenynek egy abszolút legális része. És ugye vedd számításba azt is, hogy a T-com anno, még Matáv idején, mennyi adókedvezményt kapott az államtól -beleértve egy 10éves totális monopóliumot- a befektetéséért cserébe, tehát hagyjuk ezt.
    Amikor viszont nyilvánvalóan szándékosan, hatalommal visszaélve és vélhetően törvénytelenül szorítanak ki egy piaci szereplőt, az nagyon nem ugyanaz!

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

  • Narxis

    nagyúr

    válasz Cifu #29 üzenetére

    Köze nincs a kettőnek egymáshoz.

    (#42) Aweriot : és KRESZ ismeretek nélkül, egészséges életmód ismeretek nélkül, pénzügyi ismeretek nélkül... mit is szerettél volna mondani?

    [ Szerkesztve ]

    Thanos was right.

Új hozzászólás Aktív témák