Új hozzászólás Aktív témák

  • Superman

    nagyúr

    A probléma az, hogy mindenki felsorakozik egy-egy állítás mögé és azt fújja, elbeszéltek egymás mellett. Az átlaguser valóban 3-4 évente cserél gépet, neki nem is szükséges dobozos oprendszer például. De én ezt nem tehetem meg, mivel ha így tennék elveszíteném a megbízásaimat, hiszen egy játék grafikus motorja nemhogy 3-4 évente, de most már 3-4 havonta is elavul. Minde erősebb gépek kellenek a futtatáshoz. Még használatban van a 965-ös chipset, de már a P35 is elavulóban, itt az X38 és a küszöbön az X48. OEM szoftverrel a dolog megoldhatatlan, mert az ember csak ráfizetne.

    Nyilván Linuxot is használhatnék, ha arra fejlesztenének játékokat, de a nagy részük nem arra készül. Még egyszer hangsúlyozom: nem azokról a kiskölykökről beszélek, akik egyebet nem tudnak, csak letölteni, hanem azokról, akik mások szoftverével, kvázi mások munkájának árán keresnek pénzt. Ilyenkor nem egyszerűen illik legaális szoftvert használni, de kötelező is.
    Más kérdés, amit már párszor leírtam, hogy az átlaguser ebbena gazdasági helyzetben nem teheti meg a legális szoftverek megvásárlását, örül, hogy a minimál-gépet kiizzadja. Ezt nem helyeslem, de gazdasági szempontból mindenképpen megértem.

Új hozzászólás Aktív témák