Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz kpal #78 üzenetére

    Micsodája legalább 4 socketes szervere otthon, ami 2 * 2,5 KW-ot fogyaszt? és kb 20 millába kerül? ;]

    (#79) pusszycat

    Sztem a PH ebből vesz egy komplett szervert. Ha SuperMicro, vagy hasonlón fut akkor 2-őt.

    (#34) cyberwarfare

    Azért XEON ésXEON között is van különbség. Ez nem játékra való.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz pusszycat #83 üzenetére

    Tudom, hogy vicceltél, én csak válaszoltam de semmi sértőt nem akartam. Bocs.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz VGNGR #90 üzenetére

    Nem biztos... De négy már lehet, vagy nyolc... :DD

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz SaGaIn #94 üzenetére

    Ez nagy multinak gyártott, a power 8/8+ ellen gyártott eszköz. Magyarországon is nagyon ritka az ekkora vas, van, de nem sok. Jellemzően csak az AUDI/Mercedes/Egis méretű cégek fizetik ezt meg. A magyar állam is csak ők azért mert lenyúlják a pénzt és soha nem használják ki az más kérdés.

    (#97) [Newman]

    VMware alá ez nem való, drága. VMware alá elsősorban blade való, abból is a dual socketes verzió.
    Akkor ajánlható VMware alá, ha valaminek kell 2 - 4 TB ram, az meg nem nagyon kell.
    Ez elsősorban a kritikus rendszerek, adatbázisrendszerek, alá való. Ott ezt meg is fizteik. Az a baj, hogy a VMware-hez egy nagyon drága. Abban még igazad is lenne, hogy egy NUMA node teljesítményben ez a processzor erős, de ezt egy két socketes blade-el lehet helyettesíteni. Egy E2695 vagy E2697 bőven elégnek kell lennie egy VMware-nek. Ha ennél nagyobb numa node performance kell, akkor azt fizikai vasnak hívják. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz [Newman] #99 üzenetére

    Láttam már olyan ügyfelet aki a vCPU-t konkrétan egy pCPU-nak kívánja megfeleltetni, ebből fakadóan nem is oszt ki többet mint amennyi van.

    Ennek nem sok értelme van, mert a VMware hypervisor legalább 3 %-al lassítani fogja az alkalmazást, és akkor még ez a leggyorsabb a piacon az x86-os világban. Ha ekkora teljesítmény kell egy pCpu-n akkor ennek nem sok értelme van, arra ott a power. Ha mindenképpen ragaszkodik az x86-hoz mert arra fejlesztettek, akkor pedig, ez vagy nagyon nagyon speciális helyzet, vagy hozzá nem értés.

    Egyébként VMware alá blade vagy sem. Cége válogatja, valahol nem tudják elfogadni a midplane - bár passzív - nem redundáns voltát, néha azt a szívást ami egy keret, interconnect-ek és maguk a szerverek fw/driver frissítésével jár.

    Ebben igazad van, de az olyan tipikusan olcsó jános cégeknél fordul elő, ahol egy vagy kettő blade keret van. Egy komolyabb cégnél van 10 szerverszobánként nem jelent semmilyen problémát a sem a chassis, se a vmc, sem más frissítése. Na a magyar módszerre nem készültek fel a keret gyártók ez igaz :)

    A HP, vagy a Cisco sem véletlenül párban ájánlja a kisebb kereteit (c3000, Cisco mini). Mert ilyen esetre fel vannak készülve, az más kérdés be tartják-e az ajánlást.

    Abban igazad van, hogy eléggé overkill, de láttam én már 4-utas szerveren VMware-t monster VM-ekkel is.

    Ilyet én is, de a válasz itt általában nem az, hogy kell a teljesítmény a VM-nek, mikor rákérdezel, hogy na de minek ez, kell a x TB ram vagy mi? Hanem az, hogy megtehetjük... Ilyen esetben azonban felmerül a hozzá nem értés, a gazdasági pökhendiség kérdése. Amiből van bőven.

    Sok esetben az egymagos teljesítményre van szüksége, nyilván a magasabb órajel itt kívánt.

    Erre az esetre a power való.

    Egyébként ha jól látom akkor E7-ről beszélünk ami ugye elsősorban 4-utas+ szerverekbe illik.

    Ez így van.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák