Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyunyu

    félisten

    válasz bteebi #63 üzenetére

    Még úgy is sokkal többe került volna, mint az SQL Server...

    Új rendszer kiépítésénél/fejlesztésénél lehet sokat számolgatni, hogy milyen vas+szoftver konstrukció szükséges a feladathoz.
    Nem biztos, hogy az 1000$-ral olcsóbb vas lesz a megoldás, nagyon el lehet csúszni a szoftver licenszeken.

    Meglévő rendszert migrálni egy másik szoftver platformra meg külön katasztrófa, lehet, hogy többe kerül a sok emberhónapnyi fejlesztés, mint amennyit az olcsóbb licenszdíjon fogni tudsz.

    [ Szerkesztve ]

    Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

  • bpx

    őstag

    válasz bteebi #63 üzenetére

    Erre a processzorra egy Oracle Enterprise Edition adatbázis licenc listaáron 570000$ egyszeri költség (24 core * 0,5 core factor (Intel x86 miatt) * 47500$ (1 core ára)).. Az évente fizetendő support ennek a 22%-a, 125400$. A 8898$ ehhez képest aprópénz. Hallottam már igen magas arányú kedvezményekről is, de még akkor is.

    Ebben még semmi extra adatbázis funkció nincs. Ha pl. clustert akarsz, az +50%. Partícionálás +25%. Tömörítés +25%. Titkosítás +25%, stb. tucatjával vannak kiegészítő opciók.

    A konkurencia (IBM POWER, IBM mainframe) processzoraira 1.0 a core factor.

    Ennyit a korrektségről :D (Legalább a Standard Edition socket alapon licenszelődik, azt sokkal olcsóbban meg lehet úszni.)

    Ezért is szoktam javasolni a kevesebb magot magasabb órajelen ha engem kérdez valaki.

    Az Oracle-nek egyébként ott van a SPARC M7 processzora, arra ugyanúgy 0,5-ös a core factor, csak az nem 24, hanem 32 magos. Lehet számolni.

Új hozzászólás Aktív témák