Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz TESCO-Zsömle #665 üzenetére

    Majd megveszi valami helyi stróman, oszt beszervezik a japán kesmába, mint japánikum.

    Amúgy amekkora bajban van most a Sony filmes üzletága, inkább reménykedjünk, hogy túléljék ezt az időszakot, amikor a rengeteg hardvert kell eladniuk, amin köztudottan alig, vagy egyáltalán nem keresnek, és majd a játékok, szolgáltatások hozzák vissza az árát. Kétszer sem mondom, hogy a magasabb indulóárban, és az exkluzívok árazásában is benne van, hogy a filmipar a földbe állt, számítástechnikai üzletáguk gyakorlatilag már nincs, a szórakoztatóelektronika meg annyira azért nem megy jól.

    Ezzel szemben ott az MS, aki akármekkora veszteséget (jó, ez túlzás persze) be tudna vállalni a piaci térnyerés kedvéért, a pc-, laptoppiac hasít, az operációs rendszerük, szolgáltatásaik szinte minden eladott gépen ott vannak, az üzleti szférában pedig szinte kizárólagos a részesedésük. Emellett felhő, security, tárhely, ki tudja még mi. Másrészt lehet, hogy úgy van beállítva, hogy konzolfronton a sony “agyonverte” az ms-t, azért az a pár tízmillió eladott gép nem elhanyagolható tényező, a kiegészítő szolgáltatásokban (gold, gpu) meg simán van annyi előfizetőjük, mint a sonynak (nem láttam számokat, de a nagyságrend stimmel). Jó, persze, mindenki akciósan vette, de a lényeg az, hogy be lettek húzva, és a jelentős részük meg is fogja tartani: nézzük csak az xbox topikot, minden második kérdés az, hogy hogyan hosszabbítom meg a kedvezményes gpu-mat?

    Szóval ha én befektető lennék, pillanatnyilag sokkal szívesebben pakolnám a pénzköteget a zöld zászló alá, mert az összes eddigi hülyeségük ellenére, most az lobog magasabban.

    Mindezek mellett csak remélni tudom, hogy a sony is túlél, felhasználói szempontból a kiélezett verseny a legkedvezőbb, kár, hogy ezt az állandó fanboykodást, meg gyűlölködést is hozza magával. De hát láttuk ezt már ezerszer, más témákban is, nincs új a nap alatt.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák