Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Horbal

    őstag

    válasz eXodus #182 üzenetére

    Az a baj, hogy amit te (én is) szeretnél, az csak egy optimális (álomvilágban) létezik.

    Miről van szó:
    MS honnan kezdte? egy garázsból volt két okos arc, és bevállaták a világ legnagyobb blöffjét, konkrétam eladták a semmit (lehet vitatni a tisztességet - de a biznisz az biznisz), olyan oprendszert adtak el egy már létező hardverhez amiből egy sor nem volt meg.

    Eladták majd megírták -> siker. Ezzel elérték, hogy szinte kiapadhatatlan tőkeforráshoz jutottak innentől meg ameriken drím a sztori.

    Mi van ma? van egy teljes, minden felmerülő felhasználói igény kielégítő (hol rosszúl hol jobban) termékkínálatuk.
    Kinek árulják? nem neked vagy nekem, akik magunk építünk gépet nem érdekelnek a trendek sem a marketing blabla, elolvasunk 20+ tesztet és a teljes információ mennyiség ismeretében döntünk, lehet nem vagyunk Power userek de nem is vagyunk, 1xŰ Userek...

    A célcsoport 1xű-en szólva Mari néni. Preinstal Vista és örülés van, ha meg lekókad akkor jön egy mondjuk gyakorlott IT-s és gatyába rázza ezt a foshalmazt.

    Manapság ezt minden termék esetében tapasztalhatod...isten hozott ez egy ilyen világ.

    Mi az ami nem baj? Nem baj, hogy oktatják a vinfost, office-t, IE-t, stb... mert kell, mert valós munkaerő piaci igény van rá.

    Mi a baj? Az hogy nem mutatnak alternatívákat, nem mondják el mi miért, nem tanítanak hibafelismerési/hibajavítási metódusokat, nem tanítanak meg gondolkodni. Nekem még tanítottak proc architektúrákat, logikai kapukat, tranzisztoros megvalósítást, olyan ősi dolgokat, amiknek manapság nincs semmi létjogosúltsága, mert nem kell DE megtanított gondolkodni, megmutatta a miértet és a hogyant és főképp megmutatta azt, hogy ez egy gép, szilicium germánium, plasztik, némi réz meg arany, se több se kevesebb.

    Miért baj ez? Mert kiveszik az irányítást a kézből, beültetnek egy fullos helló kitty-s körhintába, butítanak - és ha nincs igény akkor már mindegy, mindent el lehet adni.
    És már nem is kell a konkurenciával harcolni, mert ilyen Power pozícióból, már nem jöhetsz ki xarul.
    1xűen ha 3milliárd marinéni nem tudja, hogy lehetne jobb is akkor nem is kell a jobb. Érteni?

    Kissé eltértem a lényegtől de sztem világos és erre a tojás meg a gív máj moni bekk nem megoldás.

    A megoldás 1 valami lehet sztem - aki a döntést hozza (ez nem a májkrószoft), annak kéne ezt belátni, nem kell mindenkiből ájtíst csinálni csak gondolkodni kell megtanítani az embereket nyitottá kell tenni őket, el kell felejteni a semmittevő galambot váró álláspontot.
    Amint az emberek többet akarnak a májkroszoft is többet fog letenni az asztalra ez sztem ilyen 1xű. Persze ehhez nagy kaliberű olyan valaki/valakik kellenének akik nem azt nézik, hogy nini itt az MS ha megvesszük amit kínálnak vehetek magamnak villát az Adrián, mert csak csúszik majd valami - gondolom sejted, hogy így megy...

    Tehát a válasz erre:
    De ilyen anyagi háttérrel nem tudnak egy olyan teméket előállítani ami jobb mint a konkurencia? De hát nem is kell ezek szerint.

    De igen tudnának de minek?

    [ Szerkesztve ]

    Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Új hozzászólás Aktív témák