Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz bambano #193 üzenetére

    Önellentmondásba keveredtél.

    A mai fiatalok inkább tömegközlekedéssel járnak, mint autóval, mert ott lehet nyomkodni a kütyüket. Csakhogy a tömegközlekedés továbbra is kötött, lassabb és kevésbé rugalmas mint az autó. Na meg ki akar hatalmas szatyrokkal hazavillamosozni a bevásárlásból.

    Az önvezető autó az egyik megoldás. Persze a szatyrokra ott van, hogy már Magyaroroszágon is lehet bevásárlást intézni kiszállítással. A jövőben több lesz az alternatíva. Én is a tömegközlekedés fejlesztését pártolom, mert így is feleslegesen sok autó van. Szerintem egy bérbringa (pl: BUBI) rendszerhez hasonló autóbérlés lenne az ideális. Ha kell az autó csak lehúzod a kártyád, beülsz, elintézed a dolgod, leadod a verdát, kicsengeted az X óra használati díjat. Vagy beülsz Pesten, lerakod Balatonfüreden. Vissza másikkal jösz. Nekem személy szerint nincs igényem saját tulajdonú autóra (nincs rá szükségem minden nap), de a jelenlegi bérlés árak horror kategóriába esnek.

    HSM: Mit kéne belátnom? Ha nem tűnt volna fel, bízom az önvezető jármű koncepciójában. Jelenleg is sikerrel alkalmazzák őket számos területen. Ipari környezetben, tömegközlekedésben (pl: M4 metró Budapesten) vagy éppen a repülésben is. Ja és mert nem mosom össze a technológia mai állását az elérni kívánt célokkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák