Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz #16820480 #36 üzenetére

    "ezt a tematikát sem egészen értem."

    Például

    "régebben voltak bőven olyan oldalak, ahol képek, vagy egy előzetes jött rss-ben, csak az utóbbi időben szoktak át erre a cím és link kombinációra."

    Tudom és valószínűleg az az oka, hogy a levelezőkliensek kivételével (amik a webes levelezők miatt egyre halnak ki) az Opera az egyetlen, ami normálisan kezeli az RSS-t, teljes funkcionalitásában, a többi maximum "élő könyvjelzőket" tartalmaz. A webes olvasók közül pedig szintén a Google Reader az egyetlen, ami normálisan kezeli. Azt az egyet nem szeretem benne, hogy nem lehet beállítani a frissítési időt és sokat késik.

    "mondjuk ha egy szerver meghal, az szerintem elég egyértelmű, mert nem tudod elérni"

    Az igen, de az nem, hogy
    - Várhatóan mikor lesz újra elérhető.
    - Mi történt vele. A szerver füstölt le, vagy a domainszolgáltató és IP-n keresztül elérhető az oldal, esetleg átalakítás alatt van.
    - Éppen a várható helyreállás hogyan zajlik, mennyi időt vesz igényben és a fázis mely részén tartanak éppen.
    és ilyesmi.

    "de ez szerintem viszonylag szűk réteg, ahogy a torrentrazziában érdekeltek is."

    De a sok szűk réteg végül lefedi a userek bizonyos hányadát. Például ahogy Wolverine írta, van akit bizonyos játékokkal kapcsolatos infók érdekelnek, van akit bizonyos szoftverekkel kapcsolatos infók, van akit bizonyos hardverekkel kapcsolatos infók, van akit nem IT-t érintő termékekkel kapcsolatos infók és ezek különböző kombinációinak közös halmazai.

    Így jóval több célzott, téged érdeklő és érintő infóhoz jutsz anélkül, hogy napi több száz feedet kéne szelektálnod. Ezért lenne jó tematikus RSS a twitterre.

    "egyre többek lusták válaszolni emailre."

    Viszont két nagy előre van neki. Ritkán fárasztanak értelmetlen ökörségekkel (például: Csá, hogy vagy?"), hanem általában akkor írnak, ha érdemi mondanivalójuk van. És akkor válaszolsz rá, amikor időd van rá, ami nem feltétlen egyenlő azzal, amikor éppen online vagy. Persze ez lehet hátrány a küldő szemszögéből, de nem véletlenül olyan népszerű a láthatatlan mód az IM kliensekben sem. Az IM kliensekben az Offline üzenetek valóban bizonytalanok, főleg az MSN-nél, ahol a címzett nem WLM-et használ. De például a Google-nál egész jól működik.

    "5 féle külön klienst kell hazsnálni, hogy minden ismerőst elérjek..."

    És ezt pont a közösségi oldalak mellett hozod fel, ahol van iwiw, myvip, barátikör (hogy csak a nagyobb magyarokat említsük), azon kívül facebook, orkut, myspace meg még tököm tudja mi. És aki regisztrálva van sem mind látogatja napi szinten őket, tehát az ottani üzenetek hatékonysága sokszor vetekszik az e-mailével.

    Amúgy például ilyen szempontból egész korrekt alternatíva az Opera Unite is. Elindítasz egy saját IM szervert a gépeden a Lounge alkalmazással, ami addig működik, amíg online vagy és az illetőnek nem kell sem regisztrálni, sem telepíteni semmit, csak kap egy állandó linket (esetleg egy jelszót) és azon keresztül ha te online vagy akkor bárhonnan elér bármilyen böngészővel.

Új hozzászólás Aktív témák