Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz Penge_4 #37 üzenetére

    jó, ez egy operás link, de ilyet miért ne lehetne rss-ben megcsinálni? (ha már a végén felhozod a unite-ot, akkor akár még azt is csinálhatnák, hogy unite-ban szórják ki egy linkre, és nem kell hozzá twitter (sem), ha már lusták egy rss feedet felállítani)

    én most slick rss-t használok, ez nekem megfelel arra, amire használom. szerintem ötször ennyi csatornát is simán átlátnék vele, csak nincs szükségem annyira. régebben evolution volt erre, de az abban levő plugin nem túl megbízható...

    de miért kéne szelektálni a sok szűk rétegnek? házon belüli példa: tfh, hogyvalakit a játékok érdekelnek, akkor az a gamepod rss-ére iratkozik fel, ha az infós hírek, akkor az itcaféra, és így tovább. de a legtöbb nagy oldalnak is vannak tematikus bontásai (engadget, és leányoldalai). én azt sajnálom, hogy például youtube csatornákhoz nincs rss, így ha akarok frissítést kapni, akkor be kell regisztrálni. bár az az egy csatorna, amit nézek, nm okoz olyan hatalmas gondot, és persze tudom, hogy nekik az az érdekük, hogy regisztráljon az ember, de mégis...

    nem tudom neked milyen ismerőseid vannak, de az ilyen "csá, hogy vagy?" típusú emberekkel én nem nagyon szoktam kapcsolatot tartani :D ettől függetlenül persze van aki tényle csak ilyen rövid érdeklődésként hagy üzenetet, de például emailben nem kapod meg a frissítéseket róla, ha valami cikket vagy videót érdekesnek tart, vagy fényképet feltesz, vagy hasonlók. ennyiben több a facebook például (meg a sok köcsög játék miatt, amit biztos sokan élveznek). az email az emberek többségének szemében viszonylag hagyományos dologgá vált mára, és nem olyan formális ugyan, mint egy postai levél, de tapasztalat, hogy sokkal nehézkesebben ül le valaki válaszolni, mint mondjuk megírni egy 1-2 soros választ facebookon. ráadásul az emailnél kvázi lehetetlen másokat dinamikusan bevonni (tudom, Fw:Fw:Fw:...), míg ez már egész tűrhetően megy például az ilyen webkettes social networking csodákon, és például a wave-ben még visszamenőleg is láthatja az üzeneteket.
    apropó, nekem wlm-nél csak a hivatalos klienssel voltak gondjaim: egy invisible ismerősnek nem enged írni, cska emailt. minden más 3rd party alól gond nélkül megy...
    a gtalk meg jó, csak senki nem ismeri/használja, ezért tök haszontalan. meg hát nem is nyomják igazán. nem tudom. talán várnak az utódra, hogy készen legyen.

    nem tudom, ahhoz hogy a nekem fontos emberekkel tartsam a kapcsolatot, két helyen kell fent legyek jelenleg. facebook és a kínai változata. ez kevesebb, mint az msn, icq, skype, gtalk és qq. lehet, hogy nem látogatja minden nap ezeket a helyeket mindenki, sőt egyesek elég ritkán. de biztosan megkapja az üzenetet (vs. offline üzenetek), és közben tudom nagyjából követni, hogy mi történik vele (vs. email).

    HelloWorld: linux alatt ott van erre a gwibber. de szerintem bizonyos IM kliensek is tudnak már twittert kezelni talán.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák