Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #95590400

    törölt tag

    válasz dajkopali #63 üzenetére

    Microsoft, meggondolatlanul vágna bele olyan fejlesztésekbe, melyek épp a tömegesen használt termékeit illetik
    meggondolatlanul soha, viszont tévedni azért ők is szoktak (egyesek szerint minden operációs rendszerük egy tévedés :DDD ). annyira nem vagyok biztos benne, h az érintőképernyőre optimalizált felületettel a desktop használókat megnyerik. ezzel kapcsolatosan is csak akkor követnek el nagy hibát, ha nem adnak könnyű választási/beállítási lehetőséget.
    egyébként amióta megláttam az elsőre miniszterelnöki szinten böszmének tűnő kígyóbőrös felületüket (próbálni nem próbáltam), azon agyalok, mit lehet kihozni belőle a régi ikonok helyett. ha pl. nyíllal de inkább valamilyen egérmozdulattal (álá gestures) lehet lapozni, és csoportosítani az ikonokat egy-egy felületre, akkor még lehet használni is fogom.
    monnyuk a tálca rész nem tudom mennyire marad, de ez a funkció nekem az pl. nemhogy hiányozna, de melózni sem tudnék nélküle.

    [ Szerkesztve ]

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dajkopali #63 üzenetére

    Nagyrészt egyetértek Veled, de abban, hogy a geekek igényei ki vannak elégítve, nem. Már a WinXP-nél is hiányoltam, hogy saját magam választhassam ki a telepítendő rendszerkomponenseket és ez a helyzet azóta sem változott. Egyértelműen felmegy egy csomó olyan cucc, amire semmi szükségem nincs és egészen biztosan nem is lesz. Miért nem kapom meg a választás lehetőségét? (Egyébként ez a probléma a user-friendly Linux-rendszerekre is igaz - Ubuntura, Linux Mintre, de még a 6-os Debiant is el tudom úgy indítani, hogy felteszi a szokásos Ubuntus kérdéseket, oszt viszlát.)

    [ Szerkesztve ]

    https://www.coreinfinity.tech

  • buherton

    őstag

    válasz dajkopali #63 üzenetére

    +1

    Én sem nagyon nem szeretem a változásokat. MSN 2011-et csak azért tettem fel mert a 2009 teljesen meghülyült, és nem engedett be. Miután rájöttem hogy hogyan lehet visszavarázsolni a 2009-ben megszokott nézetet, rögtön megbarátkoztam az újjal. Win8-nál ha ugyanúgy lesz lehetőség valamilyen Start menühöz hasonlóra, akkor annak borzasztóan fogok örülni.

    tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

  • Egon

    nagyúr

    válasz dajkopali #63 üzenetére

    Erre csak két dolgot mondanék.
    1. Nehezen tudom elképzelni (hiszen a saját szememmel látok egy tucat ún. "tömegfelhasználót" nap mint nap), hogy az egyszeri júzernek a gépelés kényelmesebb lenne, mint az egerészés. Az egyszeri júzer úgy böngészik, hogy szinte nem nyúl a billentyűzethez, csak kattintgat. Amikor befejezi a böngészést, és elindítana valami programot, kényelmetlen eldobni az egeret, és billentyűzethez nyúlni - még akkor is, ha az utóbbi szignifikánsan hatékonyabb lehet.
    2. Most őszintén: meddig tartana/tartott volna az MS-nek, ha beledobna/beledobott volna egy igazi klasszik típusú Start menüt (ahogy az XP-ben még benne volt), ezekbe az új generációs oprendszerekbe? Semeddig. Pedig akkor senki sem sír(hat)na. Ez ilyen egyszerű.

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Új hozzászólás Aktív témák