Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vakegérke

    veterán

    Kár az európai lakosságot az indiaiak alá rangsorolni.
    Szó volt már a higiéniáról, amely Indiában meglehetősen hiányos.
    A kasztrendszer is szóba került. Milyen alapon skatulyáz be egy újszülöttet a társadalom?

    "De ott mégis tudnak az emberek mosolyogni, örülni, szeretni."
    Mi is tudunk. Csak mi képtelenek vagyunk gátlástalanul szaporodni, miközben saját megélhetésünk sincs biztosítva. Ó persze, majd az istenek megoldják gondjainkat.

    Az ifjú feleség szép hozománnyal rendelkezik. Pontosabban nem ő, hiszen a férj a vezércsődör. Nos, apuci szalad a feleség szüleihez, hogy adjanak még pénzt, mert nem akar szűkölködni. Nem kap? Az asszonykát baleset éri. Legsürübb a tűzhely felrobbanása.
    Lehet mosolyogni, örülni.

    Meghal a férj, tragédia. Főleg a feleségének. Neki is égnie kell a halotti máglyán.
    Lehet mosolyogni, örülni.

    Amennyiben butaságokat beszéltem, betudható az ismeret terjesztő tévéműsoroknak.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Nyugdíjas #25 üzenetére

    "Ők is erősen "nyugatiasodnak"."
    Én úgy értelmeztem az írást, hogy fel kéne néznem az indiaiakra. Akkor értsem úgy, hogy mégse?
    Mértékadó, gyönyörű hagyományaikat feladják, és rátérnek a lebecsült nyugati ösvényre?

    Elmaradtak hozzánk képest, vagy nem?
    Ha nem, akkor nem vagyok méltó rá, hogy kritikát mondjak róluk, hiszen nem érem fel ésszel mindazt, amit ők képviselnek.
    Ha igen, akkor némileg bántó, hogy alájuk rangsorol minket a szerző.

    Amely országban még létezhet olyan, mint az érinthetetlen kaszt, a feleség köteles férje után halni, mert a tulajdona, nem nevezhető civilizáltnak.

    Mcray: Nem mondtam, hogy nálunk minden cukor. Mégis örülök, hogy itt hozott az anyám világra.
    Más kultúra, más nép. A miénk nem sorolható az indiai alá, ez a véleményem.

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Mcray #28 üzenetére

    "Én is örülök hogy itt születtem, de annál még jobban hogy ott lehettem 8 évet."

    Jó végszó, legalábbis annak tekintem. :)

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Dare2Live #46 üzenetére

    Elég sarkosan fogalmaztál.
    Azt nem szabad elfelejteni, hogy barátunk 12 éves koráig tartott a mámor. 8 év az meghatározó, pláne, ha gyerek fejjel éljük meg.
    Mcray nem dedós már, felnőtt fejjel talán másként élne át, értelmezne mindent.

    "ÚTSZÉLI RETKES KIFŐZDE, NUKU HIGÉNIA(legalábbis látszólag) és mégis ott ettem életem legjobb lencsefőzelékét és semmi bajom nem lett tőle."
    Nos, ha látszólag nincs higiénia, akkor szerintem gyakorlatilag sincs. Jó gyomra van barátunknak.

    Részemről kiszálltam a csörtéből. Nem kívánom meggyőzni Mcray barátunkat arról, hogy nem a sokezer éves kultúra a lényeg, hanem a jelenlegi, és legalább a minimális higiénia.

    Nézd, ha Mcray barátunkat annyira húzza a szíve, úgyis veszi a kalapját, és Indiából fog írni az élményeiről.

    Azért van még valami, ami fojtogat.
    Volt egy riport a TV-ben, egy kamasz volt a riportalany. Valamelyik felmenőjét szólította a munkája Indiába, így sok évet töltött el ott. Játszott az ottani gyerekekkel, és javaslatai is voltak, hogy mit játsszanak, milyen szabályokkal. Kapásból elutasítottak mindent a helybéliek, hiszen egy idegen mondja, tehát nem lehet jó.

    Csókoltatom az összes indiait.
    Elvagyok nélkülük, ők is legyenek el nélkülem. Hajlandó vagyok évente egy szappant áldozni a tisztaságuk oltárán.

    A zenéjükért viszont rajongok. :K

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Mcray #50 üzenetére

    "Furák vagytok mind. Legalább vagytok toleránsak bármi idegennel szemben mint ezzel az írással szemben, mert nem ismeritek, vagy értitek meg, hiába töröm magam és segítek magyarázni."

    Fura nép a magyar. Képes együtt élni szlovákokkal, svábokkal, szerbekkel, kínaiakkal, hadd ne soroljam.
    A fölöttem lévő lakást cirka egy évig indiai pár bérelte. Az általad is említett ordenáré bűz miatt szóltunk nekik. Becsületükre legyen mondva, többé nem volt érezhető. Semmi probléma nem volt velük.

    Magyarázhatod napestig, akkor sem leszek képes elfogadni a feleség feletti tulajdonjogot, a kasztrendszert, az igénytelenséget.

    Azt is ismeretterjesztő filmben láttam, hogy egy öreg profi épp egy szerencsétlen kislány biztos jövőjét hogyan alapozta meg. Húzta, tekerte, nyomkodta a karját, lábát, hogy deformálódjon. Hát persze. Szép kis nyomorék lesz, majd koldulni fog. Már megbocsáss, ember az ilyen? És a szülőket verje meg az Isten, vagy ne?

    Elférünk ezen a bolygón. Éljék csak saját életüket. Kár, hogy az általuk a légkörbe bocsájtott szennyező anyagok miránk is hatással vannak, és nem igazán köti őket a Kyotoi egyezmény.
    No igen, iparilag fejlettek...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #55 üzenetére

    Tény, hogy itthon is lenne takarítani való...

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Mcray #58 üzenetére

    Ne add fel.
    Írtál valamit, mások is elmondják a véleményüket. Ez benne volt a pakliban, számíthattál rá. Vagy baj lenne, ha sokan nem értenek Veled egyet?

    Jó, tudom, a TV hatásvadász, szívesen mutogatja az elrettentő dolgokat.
    Viszont a koldulásra szánt gyermekek szándékos rokkanttá tétele tény.
    Az asszonyka arcába robbanó tűzhely tény.
    A mértéktelen környezet szennyezés tény.
    Jó, nem folytatom.

    Nekem két gyermekem van. Nem mérlegeltem, hogy előbb ugye a lakás, aztán az autó, egyéb vagyon, és csak aztán "szülünk". Fogy a lakosság, főleg a magyar, ez tény.
    De mondd, Te vállalsz gyermeket? És ha igen, mikor? Bocs, nem ismerem családi állapotod. Értsd úgy a kérdést, hogy nős létedre hajlandó vagy növelni a népességet? Ugyanis ettől (is) függ országunk jövője.

    Hurrá, éljen, India feltörekszik. De milyen áron? Mérgezik a környezetet, és nem csak sajátjukat, hanem az egész világét.

    Nézd, Mcray barátom, én csodálom kultúrájukat, imádom a zenéjüket, vonzódom a buddhizmushoz. Viszont eszem ágában sincs, hogy személyesen megtapasztaljam a mocskos kifőzdék légkörét, avagy megfürödjek a (khm...) nem túl tiszta szent folyóban.

    Tisztelem véleményed, álláspontod. Elmondtam, kinyilvánítottam a sajátom, és nem személyed ellen irányultak bejegyzéseim.
    Neked volt szerencséd megtapasztalni valamit, amelyre szívesen emlékszel. Bármit mondtam, nem az emlékeid akartam bemocskolni, ezt remélem érzed.

    Sarva mangalam asti.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz tildy #66 üzenetére

    Nos igen.
    Csakhogy ha így folytatjuk, meghalunk. Nekem mennyi lehet még? Húsz év? Neked jóval több. Akarsz mérgezett levegőt szívni, fertőzött vizet inni? Vagy sokat fizetni, hogy egyiket se kelljen?
    Ózonlyuk, és társai. Kell ez nekünk? Mi lesz a gyermekeinkkel?

    Firkálhatunk egy táblára gátlástalanul, de egyszer betelik. Bármit, akár egy vonalkát firkantanál rá, káros lenne a korábbi tartalomra.
    Jó, nagyon buta hasonlat, tudom.

    Élünk egy viszonylag kicsinyke bolygón, lassacskán kiuzsorázzuk. Kitermelünk mindent, amire szükségünk van, és hasznot hozhat. Az iparosodás nevében mérgezzük a levegőt, ihatatlanná, mérgezővé tesszük a vizeket. Jól van ez így?

    Amit nekem szabad, azt Neked is, ez természetes.
    Csakhogy amikor én huncutkodtam, akkor még elenyésző, mondhatnám mérhetetlen volt a negatívum. Most, hogy Te akarod megtenni ugyanazt, már katasztrofális következménye lehet. Akkor most szó nélkül kéne tűrni, hogy huncudkodsz?
    Hibás voltam, sajnos utólag látom be, mivel az okosok is későn mutattak rá. Viszont legalább látható, hogy milyen példa nem követhető.

    Most akkor szennyezzünk,vagy ne?

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Vakegérke

    veterán

    válasz Dare2Live #68 üzenetére

    Nem tartom magam buta gyereknek, de nem értem kérdésed, már meg ne haragudj. Bizonyára tűl fáradt vagyok.

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák