Keresés

Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    válasz sepsi0 #375 üzenetére

    Pl mi van ha előfizetek egy évre és most kitiltotok? Visszautaljátok a pénzt?
    Kemény üzleti terv van, én előfizetek, kirúgtok és nem kapok a maradék pénzemért szolgáltatást?

    Bocsánat, de ha kitiltanak, akkor nem voltál képes normálisan viselkedni, megszegted a fórum szabályzatát.

    Miért kéne visszautalni a pénzt? Ezt az Sg.hu esetében sem értettem, ahol ugyan e miatt nyafogtak a trollkodás, fórumrombolás miatt kitiltott egyének. Hogyan jut valakinek az eszébe, hogy attól, hogy prémiumra fizet elő, Őneki valamiféle különleges státusz járna. Szó nincs erről. Kap extra tárhelyet, hsz. szerkesztési időt, stb., de ezek is vannak leírva, hogy mi jár a prémium tagság mellé. Nem szerepel mellette az, hogy a moderátorok elnéznek másfele, ha rosszul viselkedsz.

    Közösségben segítjük egymást nem kihasználjuk, szerintem ez így normális

    Te amiatt szólhatsz itt bármihez is hozzá, mert a PH!-sok felépítették és működtették ezt a közösséget. Ha nem érted meg, hogy itt a működést korlátozó tényezőkről van szó, és ezt próbálják áthidalni, akkor valószínűleg minimális rálátásod sincs arra, hogy miként is lehet egy közösséget felépíteni és megtartani...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz edward2 #422 üzenetére

    Mond csak, hány fős céget üzemeltetsz, hogy ekkora elánnal állsz neki itt egyből mutogatni, hogy hol is van itt a hiba? :F

    Van róla fogalmad, hogy mekkora költséggel jár egy iroda bérlése, a járulékos költségek (internet, telefon, webtárhely, stb.), és hogy mennyibe kerül egy cikk? Ugye nincs?

    A helység bérleti költség, járulékos költségek kiszámolhatóak a piaci árakból. Egy 200 m2-es iroda havi bérleti költsége arrafelé ~600e Ft, egy évben ez 7,2 millió forint. Az internet költsége még havi 50-70e Ft (üzleti internetről beszélünk!) alsó hangon. Ekkor még nincs bebútorozva az iroda, nincsenek irodai gépek, nincsenek szerverek.

    Egy ember fizetése dettó kiszámolható, bár függ attól, hogy működik a cég. Ha teljes munkaidős alapon, akkor 20 ember esetén nettó 150e Ft fizetés is egy évben alsó hangon 70 millió forint. Nettó 150e Ft pedig nem éppen egy magas fizetés.

    Te meg itt 111 millió forintos bevételre azt mondod, hogy sok? :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Findzs #442 üzenetére

    Nem is értem a reklámok kitalálóit.

    Nem sokat érthetsz a marketinghez.

    Reklám nélkül szolgáltatási, üzleti tevékenységet folytatni olyan, mint nagyokat kacsintani egy szép nőre este, egy sötét sikátorból. Te tudod mit csinálsz, de rajtad kívül senki más.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz edward2 #479 üzenetére

    1. anno amikor a prohura regeltem az egész inkább egy hobbi oldalnak tűnt mint másnak.

    Mond csak, hol vannak a valóban hobbi oldalak abból az időszakból? Emlékszel még rájuk? Arra is, hogy melyik miből élt? Az Sg.hu például első sorban a tárhelyszolgáltatásból élt, a HWSW a Prohardverhez hasonlóan kereskedelmi oldal lett, és így tovább. Akik valóban hobbiból csinálták, azok az oldalak pedig mind leszakadtak, bezártak (Hardwired rémlik?).

    2. azért kezdtem el idejönni mert jó a közösség és érdekel a téma

    Mi fogyott el? A jó közösség, vagy a téma, hogy már nem érdekel a PH! sorsa?

    3. kevés a pénz? AKkor nem kell csinálni... be kell zárni az oldalt aztán punktum. Sajnálni fogom? Igen. Megáll az élet? Nem.

    Nem érdekel a PH! oldal? Nem kell megnyitni. Sajnálni fogja valaki? Biztos. De az élet megy tovább...

    Ha ez az oldal az én ingyenes használatom mellett életképtelen akkor zárjon be aztán elengedünk pár könnycseppet.

    Tehát ha kikapcsolod a reklámblokkolót az neked pénzbe kerül? :DDD
    Akkor is ingyenesen fogod tovább használni, ha akarod...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Zedz #480 üzenetére

    50-70 ezres havidíj a netre elég meredeken hangzik.

    Akkor egyszer kérdezz rá a pénzügyön. Mi ilyen nagyságrendet fizetünk a 2x40GB-es (fel 40 és le 40GB) bérelt vonalért. Tettem pár kört, és nagyságrendileg ilyen nagyságrendű árajánlatokat kaptunk...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz edward2 #497 üzenetére

    Még mindig ott tartunk, hogy a kérés a reklámblokkolók kikapcsolására vonatkozik. Ami nem kerül pénzbe még neked sem.

    Ez pedig nem csak a PH!-t érinti, de mindenkit ebben az iparágban. Guru3D még tavaly novemberben kérte ugyanerre olvasóit, például...

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz edward2 #521 üzenetére

    Visszatérünk oda ahonnan az internet indult. A tartalmakat az emberek hobbiból töltik fel és nem lesz telefosva a net szarral. Nem lesznek kamu "cikkek" rejtett reklámmal, kamu review videók meg hasonlóak. Nem érzem úgy hogy ez visszalépés lenne...

    Muhahaha... Ne is álmodj erről. Ma már fizetnek azért országok, cégek, hogy jót vagy rosszat írjanak X-ről vagy Y-ról. A reklámok által fenntartott független médiumok pont, hogy még a maradék jót jelentik e téren.

    Nekem a net megmaradta fejemben mint egy hobbi dolog ahogy fentebb is írtam. Ahol minden ingyen volt mert nem volt benne piac.

    Azok az idők elmúltak. Amikor az amerikai elnökválasztás egyik legfontosabb üzenőfelülete a Twitter, akkor abban reménykedni, hogy az internetben nem lesz piac, nevetséges érv.

    Hozzáteszem, hogy már abban az időben is voltak, akik piac irányába akarták elvinni, és pénzt akartak belőle csinálni. Emlékszel akkor gondolom az Internettó-ra, és miért is lett belőle Index.hu, ugye?
    Na azok sem hobbiprojektek voltak...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Lenz #565 üzenetére

    Úgy látom nem olvastad el a cikket elég figyelmesen... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #52815360 #577 üzenetére

    Tisztában vagy vele, hogy működik a Wikimédia Alapítvány? Azzal is tisztában vagy, hogy ez miért nem működne egy tisztán csak magyar nyelven olvasható oldalnál?

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Aktív témák