Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Scalpel

    senior tag

    válasz moonman #28 üzenetére

    :K Ezt kérdezem már én is mióta, hogy Google-től senki sem ódzkodik???

  • Penge_4

    veterán

    válasz moonman #28 üzenetére

    egyébként pont érdekelne, hogy melyek a Google azon "mostani" döntései, amik olyan szimpatikusak és a Microsoft azon "mostani" döntései, amik nem.

    Gmail-ben a Labs új feature-jei, a Chrome beszállása a böngészőpiacra, az új O3D technológia, a Google Updater megnyitása, a böngészőben történő szoftverfuttatás tervezése.

    Nem mondom, hogy nem örülök neki kicsit, hogy az MS kezd egyre nyíltabbá válni. DE egyrészt ehhez több EU-s perre volt szükség, hogy megváltozzon a "hozzáállása", másrészt a gőzerővel azért túlzás. Nekem 12 pontos Acid3 teszt nem tűnik annyira gőzerőnek az MS programozócsapatával. És ne ködösíts, mert ott az IE7 kompatibilitás nézet, tehát még +10 000 oldal az automatikusan frissülő listában szerintem nem lett volna olyan nagy érvágás és akkor már nem kéne az IE9-től tartani, hogy vajon annak kijövetele után majd mennyi IE8-ra optimalizált oldal nem fog megint menni.

    az új Windows is mindenkinek tetszik. - Akinek van cirka 100 000+ pénze gépre, annak biztos. Nekem sajnos nem támogatja a Vista élményindexében 5-re értékelt CPU-m a hardveres virtualizációt. Miért ilyen megoldást választottak azok után, hogy eredetileg a Win7 célja az volt, hogy egy csiszoltabb, kevésbé erőforrásigényes, optimalizált Vistát kapjunk. Erre pont az XP módot, ami pont olyan embereknek kéne, akik XP-t használnak, nagyrészt azért, mert:
    1: Vistával nem kompatibilis valamely szoftverük.
    2: Nincs olyan erős hardverük, amin jól futna a Vista.
    3: Nincs pénzük Vistára

    Pont az XP módot teszik 100 000-es gépkonfigtól függővé. Korábban az Aero-t tették 128MB-os VGA-tól függővé. Jó, az legalább nem (annyira) funkcionális (nem-e? Aero Shake, Aero Peek, Aero Thumbnail...stb? Müxik klasszikus felületen? Nem. Dehogynem funkcionális, az is az.)

    helyzetmeghatározó - Bezzeg amíg csak az autódban volt GPS, addig nem zavart, hogy a NavNGo, TomTom, vagy akármelyik cég pontosan tudta, hogy hol vagy.

    a legszemélyesebb, legintimebb adatainkra - Így működik a marketing. Pénz nélkül puszta jószándékból senki nem tud megélni. A Google a kisebbik rosszat választotta. Én így látom. Ha zsebből telne Windowsra és Office-ra, kereskedelmi szoftverekre, drága hardverre, minimum DX10-es VGA-ra (mert ugyebár csak abban használja normálisan az Aero a CPU helyett a GPU-t), és elég erősen hinnék abban, hogy a kereskedelmi oprendszer/szoftverek semmilyen adatot nem gyűjt rólam titokban, akkor biztos úgy látnám, ahogy te.

    Nem vagyok paranoiás, be van kapcsolva a Windows Update és a Windows szolgáltatások javítása névtelen adatgyűjtés is, de ettől még nem tenném tűzbe a kezem, hogy bizonyos marketingcélokat nem szolgál, illetve a jövőben majd nem fognak szolgálni ezek a dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák