Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz <Lacy85> #194 üzenetére

    Windows Phone valószínűleg pont nagy részben ugyan azon okból volt sikertelen, mint a Linux desktopon. Kisebbségből nagyon nehéz kitörni, a szokásos ördögi kőr miatt (kevesen használják, ezért kevesebb minőségi app, kevesebb ismerős aki már használja, több tolerálandó gyermekbetegség, stb., ezért kevesen használják...). A tömegeknek általában nincs arra hatalma, hogy tudatosan válasszon, csak sodródik a trendekkel, amit valahol persze ő maga is formál, de csak nagyon rövid távú érdekek mentén. Értsd, ha valami diktártor kiadná az utászt, hogy, leegyszerűsítve, holnaptól desktop Linux-ot szabad csak használni, akkor valószínűleg pár év alatt elmúlnának a hátrányai... de ilyen nem lesz, soha nem fogja senki megugrani ezt. Innentől nem releváns, hogy az lenne a jobb, vagy nem.

    [ Szerkesztve ]

  • Ringman

    nagyúr

    válasz <Lacy85> #194 üzenetére

    - appgap volt folyamatosan a wp-nél - és nem arról volt szó, hogy bizonyos program helyett csak másféle van (libreoffice - msoffice) - hanem konkrétan hiányoztak alkalmazások a wp-nél, alternatíva nélkül.
    + néhány alapbeállítás egyszerűen hiányzott a wp esetében - pl olyan triviális dolgok eleinte, mint a hívásvárakoztatás.
    - meg persze szaracsempe (kb 5 évig használtam wp-t egyébként, 7.5-től 10-esig) - mondjuk szerintem - főleg a 7-esnek - nagyszerű designja volt csakhát a piacnak az unicorn vomit designelv kellett.

    ezzel szemben alap irodai használatra teljesen életképes a linux+thunderbird+libre+browser+etc. programcsomag - számlázószoftot is lehet találni, standard irodai dolgokra ez bőven elég.
    pl hiába van pl o365 előfizetésem, mégis a tb-del mailezek. ettől függetlenül nekem esélyem sincs a váltásra, mert semmilyen általam használt szoftnak nincs életképes linux alternatívája, de szerintem a userek nagy része nem ilyen.

Új hozzászólás Aktív témák