Új hozzászólás Aktív témák

  • hcl

    félisten

    LOGOUT blog

    válasz #19482368 #330 üzenetére

    "Hát az van, hogy amikor elfogadta a munka lehetőséget, vele együtt elfogadta az adott cég belső szabályzatát is. Tehát ha megkerüli a belső policyt, akkor felelősségre is vonható."
    Persze, de attól még nem egyből kirúgatod, és attól még neked kell minden agyhalottal szórakozni (ha helpdesk vagy, azért, ha helyben vagy, azért - ha csak néha mászkálsz ki a site-ra, akkor meg akkor esik mindenki neked, a hülyék ellen nincs védelem).

    "Pontosan, de általában olyan helyeken van így, ahol nem foglalkoznak az IT biztonságos infrastruktúra kiépítésére. Aminek okai lehet anyagi"
    Utóbbi, és egyre nagyobb divat azt hinni, hogy nem kell local support. Pedig...

    A belső szabályzat meg annyit ér, amennyit betartanak. Amikor a managerek falaznak, hogy nekik ne legyen bajuk, akkor mit ér?
    Amikor a károkozás megtörtént, akkor mit ér a szabályzat?
    És mindig van olyan hülye, aki beviszi a gépét. (Ahol én voltam local, ott nem is volt szabad, nem engedtem, ott csak a telefonokkal mászkáltak fel a céges wifire a vendég helyett.)

    Fogom a fejem, amikor a cég belső szabályzatában olyan van, hogy a bizalom az ügyfelekkel szemben nagyon fontos, ezért ne lopjatok adatokat és tartsátok be a szabályokat. Biztos be fogják tartani! :D

    Winfos biztonságról meg ennyit - Win7-ben rejtőző bug :D
    https://blog.frizk.net/2018/03/total-meltdown.html

    @Emvy : Az lehet, hogy az a divat, de ha komolyan vesszük a biztonságot, akkor nem engedünk fel nem általunk ellenőrzött gépeket. BYOD sem.

    Amúgy nem tudom, de a Google-nak is tuti vannak olyan helyei, ahova be se viheted a géped, nem hogy a hálóra tedd :D

    [ Szerkesztve ]

    Mutogatni való hater díszpinty

Új hozzászólás Aktív témák