Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz xTc #12 üzenetére

    Általában viszik az egész adatbázist, aztán hallod a hírekben, hogy pl. felhasználó darabszámra 1 dollár és mondjuk van nekik belőle 50 millió. Sok ilyen van. Beírhatod a keresőbe: millió felhasználó adata.

    Amúgy meg kinek éri meg? Pl. a kínaiak nagyban lopják az ilyen jellegű adatokat.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • bambano

    titán

    válasz xTc #12 üzenetére

    "Ne haragudj, de nem értelek.": az a kisebbik baj, hogy engem nem értesz, mert ezzel még el lehet élni...
    a nagyobbik baj, hogy a világot se érted.

    "Azzal, hogy valami törvényi védelem alatt áll, már kész is a védelem?": mit fognak hamarabb ellopni: ha valami törvényi védelem alatt áll, vagy ha valamire ki van mondva, hogy szabad préda?

    "Egy informatikai rendszer pontosan annyira védett, mint a legkevésbé védett pontja.": meg kellene szokni, hogy a biztonsági incidens egy valószínűségi változó. parasztosan fogalmazva: vagy betörnek, vagy nem. tehát pl. egy malware-s levél célbajutásának valószínűsége x százalék, legyen mondjuk 5%.

    ezzel szemben annak a valószínűsége, hogy a felhőben hosztolt gépedbe belemásznak, a biztos esemény: vagyis 100%. Következmény: ha felhőbe rakod a cuccod, akkor az általad emlegetett leggyengébb láncszem a felhő. Marika néni nagyságrendekkel kisebb biztonsági probléma, mint maga a felhő.

    "Gondolod, hogy bárkinek megéri az, hogy akkor én most jól ellopok mindent Azure-ról, vagy AWS-ről?": sajnos meg. a probléma magja az, hogy cloud infrastruktúrán keresztül adatot lopni olyan alacsony összegbe kerül, hogy megéri egyben ellopni az egész kócerájt. a célzott támadás sokkal drágább, mert felderítő munkát és specifikus szoftvert igényel.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák