Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • babkukta

    senior tag

    válasz creation #43 üzenetére

    "Barátok javasolták a különböző porokat, italokat, de nem akartam lufi lenni."- na ne már... Remélem nem haragszol meg, de ez tipikus laikus hozzáállás. A fehérje port mióta fűzik össze a lufival? Felfújt nem a fehérje portól leszel. Ezt csak gondoltam a tisztázás ereje miatt leírom. Ha felcreatinozod magad, akkor igen, vizes leszel, de miért kell bármilyen port meg tablettát egyből a lufival összekötni?

    Egyébként amíg nem tudtam, mik ezek, én is így álltam hozzá. Aztán amint kipróbálod, és meglátod mit tud, másként nézel rá. És itt nem arra gondolok, h felfúj, mert engem se fújt fel, de szó mi szó, nem tudtam volna eddig fejlődni fehérje és kiegészítők nélkül. De azért vannak, nem??? Nem kox, synthol meg egyéb szerek kellenek. Ezek kiegészítők, amik segítik az edzésed, és kiegészítik a táplálkozásod. Mert hidd el, ha csak csirkemellből, meg tojásból akarnád összeszedni az izmod, elég sokat kellene enned. Ne köss össze mindent a lufival, nem mind azt a célt szolgálja :N

    Üdvözlettel, Tibi

  • .mf

    veterán

    válasz creation #43 üzenetére

    Bíztató, hogy nem csak én vagyok itt a testalkati skála másik oldaláról, és más hasonló helyzetűnek is sikerült.

    192 cm-re vagyok 60-64 kg (sőt, nemrég jöttem vissza Japánból, ahol nem tudtam annyi húst enni, mint szoktam, és egy bringa-balesetben elrepedt majd eltört egyik nagyőrlőm, aminek fogászati kezelése miatt megintcsak kevesebbet ettem már itthon is -- így szépen benéztem 60 alá is, meg 58 alá is...)
    Nem azért vagyok vékony, mert keveset eszek -- ellenkezőleg, jóval többet eszek az átlagnál, régen 100 kg feletti munkatársaimmal is versenyt ettem, és mindenki csak csodálkozik, hogy hova tűnik rajtam a kaja.

    Pár éve elkezdtem heti 2 judo-edzésre járni intenzív erőnléti edzéssel kombinálva, plusz reggel-este egy kis súlyzózás (kisebb súlyokkal, 2×5 kg, de több széria), valamint még heti 1-2× úszás. 3 hónap után tömegem nem változott, izomzatomban látható változás nem volt, csak a kondícióm és állóképességem javult. Viszont utána volt egy enyhébb megfázás vagy influenza, ami miatt egy hetet kihagytam. Attól az egyetlen héttől szinte a nullára estem vissza :( Ezt látva ezzel nem is próbálkoztam tovább.

    Nem sportolok, de azért valamennyit igyekszem mozogni. A városban bringával járok. Ha csak tehetem, hétvégente elmegyek egy kicsit kirándulni. Idén voltam fél hónapot Norvégiában (télen, a sarkkörön, én se vagyok százas :DDD de az északi fények szépek voltak), egy hónapot Japánban, önmagamhoz képest sokat, napi 5-15 km-t gyalogoltam és másztam hegyet. Az ízületeim nem túl jók - Japánban bedurrant a jobb Achilles-inam a sok gyaloglástól és hegyre lépcsőzéstől, majd a jobb térdem is egy hozzám kicsi kölcsön-tanyabájkon két nap alatt 60-80 km letekerésétől. Lehet, hogy nekem is meg kéne próbálnom egy Condrosulf-kúrát.
    Asztmám van, nem futhatok rövid sprinteknél többet. Gondolom nekem inkább a bringázást és kirándulós gyaloglást folytatni lenne ajánlottabb.
    Ezek a láb- és karsúlyok viszont érdekelnek, hol kaptad. Néztem már én is régebben pár helyen, de sehol se találtam, amikor sportboltban voltam.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák