Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • babkukta

    senior tag

    :R :R
    Ez igen!! Én is túl vagyok már egy fogyáson, meg egy kis növésen is. Nem vagyok idős (22), engem már fiatalon hatalmába kerített a számítógép. Meg is látszott, a 167 centimmel 16 évesen 90 kilót nyomtam, fájt a hátam, a lábam, gyenge voltam, kényelmetlen volt ülni, mozogni, nem szerettem a ruháimat, mert nem voltam megelégedve magammal. Aztán jött a változás, és 2010. január 1-jével nekiálltam a dolognak. Április közepéig tartott a kúra, (na jó, túl voltam a közepén, de nem voltam a végén), és sikerült 90ről lemenni 66ra. Eszméletlen jó volt!!! :) Én is futok (jelenleg is), + végzek egyéb más edzést is manapság is, bár feljött egy 10es. Szerencsére ez nem zsírban jött, tehát így még a 76-77 kilómmal is normálisan érzem magam, + sikerült 5 centit nőnöm is ( :DDD)
    Tudom milyen érzés, és tudom milyen kitartás kell egy ilyen fogyókúrát véghez vinni. De itt inkább azt emelném ki, amit utána el tudtál érni!! Na, az a nem mindennapi!! :) Én eddig 2 félmaratonon vagyok túl, de már az elsőnél is besokallt a térdem, így rájöttem, h nekem a 10-12 km az ideális. Emellett kettlebellezek, kondizok, sw, gflex, és egyéb élményben dús dolgok :D
    Sok Sikert Kívánok Neked a továbbiakban!!

    Üdv, Tibi

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz creation #43 üzenetére

    "Barátok javasolták a különböző porokat, italokat, de nem akartam lufi lenni."- na ne már... Remélem nem haragszol meg, de ez tipikus laikus hozzáállás. A fehérje port mióta fűzik össze a lufival? Felfújt nem a fehérje portól leszel. Ezt csak gondoltam a tisztázás ereje miatt leírom. Ha felcreatinozod magad, akkor igen, vizes leszel, de miért kell bármilyen port meg tablettát egyből a lufival összekötni?

    Egyébként amíg nem tudtam, mik ezek, én is így álltam hozzá. Aztán amint kipróbálod, és meglátod mit tud, másként nézel rá. És itt nem arra gondolok, h felfúj, mert engem se fújt fel, de szó mi szó, nem tudtam volna eddig fejlődni fehérje és kiegészítők nélkül. De azért vannak, nem??? Nem kox, synthol meg egyéb szerek kellenek. Ezek kiegészítők, amik segítik az edzésed, és kiegészítik a táplálkozásod. Mert hidd el, ha csak csirkemellből, meg tojásból akarnád összeszedni az izmod, elég sokat kellene enned. Ne köss össze mindent a lufival, nem mind azt a célt szolgálja :N

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz D1Rect #49 üzenetére

    Mert gondolom csak a versenyzőket látod :D Sőt, igazából mindenki azokat látja, és belőlük indulnak ki. Igen, ők is szednek étrendkiegészítőket, + talán egy kis ezt-azt is. De nem csak ők vannak. Ők ebből élnek, ezt csinálják, ezért olyanok. Van mögöttük szponzor, aki nyomatja őket minden földi jóval.
    De nézzél meg egy normális embert, aki nem azért edz, mert akkora akar lenni, hanem csak szimplán férfiasabb, erősebb. A férfiasság és az erősség nem feltétlen = ezzel. De ennyire azért nem akarok már itt ebbe belemenni :D

    A lényeg az egészben, attól h vki szed táplálékkiegészítőket, nem lesz felfújt, lufi, "telefosott zokni".

    (#54) creation: olyan emberek mindig is voltak, és lesznek is, akik türelmetlenek, és nem tudják kivárni a munkájuknak a gyümölcsét. Na, ezek azok, akik gyors növekedésre várnak, ezért ilyenkor jön a szuri, + a creatin, ami eléggé hajlamos vizesíteni. Ez változó emberenként, h ki mennyit vesz fel belőle. Nekem 1x volt creatinos fehérjém, amit 2 hónapig használtam.. alig vártam, h kiürüljön a doboz. Mivel hajlamos vagyok a hízásra, nem mondom, milyen végeredmény lett :D Pedig az 2 hónap volt, és nem volt semmi illegális szer mögötte.
    Viszont amit te is mondtál, aki vizes, és abbahagyja az edzést, az szó szerint leenged. A vizes izomzatot csak úgy tudod fenntartani, h továbbra is szeded az anyagot, vagy ha nem szeded, akkor kő keményen edzel, és mellette nagyon komolyan tolod a fehérjét fehérjével. Ha azonban teljesen leállsz, szépen lassan lemegy a víz... egyszóval, leengedsz (lufi :DDD ). Van ilyen is. De értelmes fehérjével, étrenddel, kiegészítőkkel és edzéssel így nem járhatsz, mert nem vizes izmot szedsz fel.
    A piacra visszatérve.. ott se tudod 100%osan, h mit veszel :D

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz deicide #62 üzenetére

    :R Éppen ezért is tudtam, h miről írsz. Átéltem, bár én nem kerékpároztam. Én először fogytam kb 7-8 kilót, majd akkor kezdtem el kocogni, és így lett belőle futás. Azóta is öröm a futás :D Régen csodálkoztam mindig azokon az embereken, akik bírtak futni, h mit élveznek ebbe, miért jó ez nekik, meg h a f.szomba bírják??? :DDD Most meg azon csodálkozom, h h a picsbe nem tud lefutni a legtöbb ember 2-3 km-t?? Márpedig nem tud.

    Igen, a bőr... :D Ez is volt az egyik ok, h vissza akartam menni pár kilót. Az igaz, h nem volt annyira nagy a bőröm, mert inkább combra meg fenékre vagyok hajlamos hízni, a hasam az 90 kilósan is viszonylag lapos volt. A combom az 66 kilósan is vastagabb volt a kelleténél, meg persze most is :D De nem panaszkodom, mert érzésem szerint amit tudok, kihozok belőle. A felső testemre meg tényleg nem panaszkodom ;)

    (#63) .mf: "kisebb súlyokkal, 2×5 kg, de több széria" - pont ez a baj. Kis súlyokkal nem lehet izmot növelni. Első sorban saját magaddal kellene edzened, hidd el, nincs is jobb annál. Aztán ha elértél egy határt, akkor vagy extrémebb gyakorlatra váltani, vagy súlyt rakni magadra. A sima fekvőtámasz is elég jó kontúrokat tud adni az embernek, de persze a változatlan terhelés miatt csak az elején tudsz vele úgymond "nőni" is, mert új terhelést kapnak az izmaid. Ahogy én látom, nálam egy új gyakorlat hatása kb 3-4 hétig tart, addig fejlődök mint állat, aztán lassul, majd megáll. És itt jön képbe a vagy extrémebb gyakorlat (pl fekvőnél a lábad magasabbra rakod, vagy van vmi gumis anyag, amit a hátadon keresztbe veszel, és szintén nehezít, vagy szélesebb, szűkebb tartás, esetleg 1 kezes ;) ), vagy súlyokkal való dolgozás (súlymellény - húzódzkodás esetén nagyon hatásos!!). A kis súlyoktól nem fogsz nőni, SŐT, ellenkezőleg, egy idő után leépít

    [ Szerkesztve ]

    Üdvözlettel, Tibi

  • babkukta

    senior tag

    válasz D1Rect #67 üzenetére

    a "telefosott zokni" jelző épp elég volt az értelmezéshez :K Elképzeltem, és nem fest vmi festményien ;]

    Üdvözlettel, Tibi

Új hozzászólás Aktív témák