Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bébá

    tag

    Azért nálunk is vannak hatalmas összegű büntik.Az egyik rokonomat 1,6 millió forintra büntették,még úgy 6 évvel ezelőtt.Egy másik ismerősöm szintén bukott DVD másolással.Ott nem tudom mekkora volt a bünti, de a kocsiját elkellet adnia.Szóval nálunk is tudnak osztogatni rendesen.Bárkit meglehet vádolni hogy például: lemezeket másol filmek, zenék.És név nélkül mehet a bejelentés, illetve diszkréten kezelik a kilétét.És bizony házkutatási paranccsal mennek,és ha bebizonyosodik bizony visznek mindent.

  • Bébá

    tag

    válasz dabadab #10 üzenetére

    Nem, nem árult semmit.De ettől függetlenül volt a gépén film,zene,játék.És persze még a Windows sem volt eredeti.Ezt mind kiszámlázták,kifizetették vele a Wint és plusz a bünti.De volt olyan film is a gépén amit akkor még az országban sehol nem vetítettek.A jogdij erre 50 ezer plusz bünti.Pillanatok alatt összejött ez az összeg.És biztosan tudom hogy nem másolt, nem árult semmit.Egyedül lakott, és max a haverjai jöttek át géppel, és játszottak egymással-ellen.De valakinek szúrta a szemét, és feljelentette.Az ismerősöm igen ő másolt megdőlt és szívott.Ott nem tudom mennyi volt a bünti.Akkoriban még jó üzlet volt másolni a filmeket,tekintve mennyibe került az eredeti.De egyébként ez a mai napig működik hogy ha van rosszakaród tehet ellened feljelentést.És hidd el ha találnak nálad valami olyat ami nem jogtiszta, vagy nem tudod bizonyítani az eredetiségét nagyon meghurcolnak.Hisz itt az Artisjusnak feltett kérdésekben is volt egy olyan hogy hogyan ellenőrzik azt hogy neked a tv-böl felvett műsor,vagy valami rippelt film van a tulajdonodba.

    [ Szerkesztve ]

  • Bébá

    tag

    válasz dabadab #15 üzenetére

    A történethez hozzátartozik hogy amikor kopogtattak akkor is ment a letöltés.Igy már elég nehéz kidumálni hogy honnan került a gépre az adott jogvédett tartalom.Legyen az film,zene, játék vagy szoftver.Függetlenül attól hogy nem kereskedett vele és nem szerzet semmilyen jövedelmet.És biztos vagyok benne hogy most is elég nehéz volna kidumálni hogy mit keresnek esetleg olyan dolgok az ember gépén amit szerzői jogdíj véd.És ha nagyon akarnak megbüntetnek, nem beszélve az egész herce-hurcárol.Az igaz hogy a letöltés önmagában nem törvénysértő.De ha borul a bili megfingatják az embert hogy hogyan került az adott dolog a gépedre.Annyira azért a törvény emberei sem mind hülyék mint ahogy néha viselkednek vagy beállítják őket.

  • Bébá

    tag

    válasz dabadab #20 üzenetére

    Nézd biztos hogy igazad van dolgokban.De a szegény srác 18 éves volt. És nagyon megijedt mikor a rendőrség házkutatási paranccsal bejött a lakásba.Talán még azt is beismerte volna amit el sem követett.A másik hogy nem mindenki tud összeszedet, és megfontolt maradni mikor a tökeit szorongatják.Ráadásul nem sok ember foglalkozik a törvényi háttérrel és tisztában van vele mi az amit megtehet következmények nélkül és mi az amit nem.Abban az időben voltak a nagy fájl cserélők elleni perek amik D++ alapon mentek.Erről lehetett is olvasni.Nem csináltak semmi törvénytelent, mégis lefoglalták a szervereket.Igaz késöbb vissza adták.Nézd biztos hogy lehet verni az asztalt hogy az nem bűn hogy letöltök ezt azt, de ha nem vagy észnél és lehet hogy ha nincs egy jó ügyvéded rád húzzák a vizes lepedőt.Lásd be ha a gépeden van jópár film, zene játék és egyéb szoftver megtudnak szívatni.

  • Bébá

    tag

    válasz dabadab #26 üzenetére

    Nos én sem vagyok tisztában a törvénnyel, nagyon nem de ezek szerint sarkosra véve a figurát ma Magyarországon én büntetlenül tölthetek le annyi filmet és zenét amennyit csak akarok.Soha nem kell attól félnem ha egyszer valami miatt belenéznek a gépembe és megtalálják ezeket a dolgokat engem nem fognak megbüntetni mert nem követtem el semmilyen jogsértő dolgot.Tehát orba-szájba mehet a letöltés nem számit hogy ezek a filmek, zenék jog díjkötelesek, én nem követek el semmi törvénytelent.Lehet igy is értelmezni, vagy ez azért nem igy van.Mert ha igy van ki az a barom aki megvesz eredetiben filmet, vagy zenét?Minek fizessek ha megszerezhetem ingyen és ugyan úgy akkor nézem és halgatom amikor csak akarom.A jogvédők meg hugyozhatnak a konnektorba, mert semmit nem tudnak csinálni.

  • Bébá

    tag

    válasz Billu #27 üzenetére

    Ne haragudj mire alapozod azt hogy hülyeséget írok?Itt ezen a fórumon még soha nem olvastam hogy valakinél kint járt a rendőrség,és lefoglalta volna a gépét,mert illegális tartalom volt a gépén.Az hogy veled, vagy a környezetedben még nem fordul elő ilyen dolog és talán alig volt egy pár ilyen dolog az országban és te sem hallottál ilyenről az nem zárja ki azt hogy valótlan dolgot állítok.Azóta sem hallottam hogy valakivel megesett volna ilyen.Ezt is csak onnan tudom hogy az öcsémmel eset meg.

  • Bébá

    tag

    válasz dabadab #29 üzenetére

    Igen tudom végig olvastam,és a hozzá kapcsolódó fórumban a hozzáoszlásokat is.Nos a törvény elég nyakatekerten van megfogalmazva.Lehet így is és úgy is értelmezni.Ha a gépeden ott vigyorog valamilyen letöltő program,ráadásul a böngészési előzményekben ott van 1-2 fájlmegosztó tracker neve hát...az hiszem úgy nehéz magyarázkodni.Hogy a többi film zene nem onnan van és én csak letöltöttem, de nem is ment a visszaosztás.A történethez amit irtam hozzátartozik hogy 3db gép volt ott.Mind a három gépen ment a letöltés, igaz ebböl csak 1 volt az öcsémé a másik 2 egy-egy haverjáé volt.Akik késöbb jöttek volna vissza játszani.Ekkor kopogtattak.Igy nehéz bármit is letagadni.Ja igen az biztos hogy ma itthon azoknak az embereknek akik letöltenek és feltöltenek nagyon kicsi az esélye hogy problémája származna ebböl.Itt sem találomra jöttek ki hanem bejelentésre.És bizony a bünti ott volt fizikai valójában akár elhiszi valaki akár nem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák