Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #52931072 #31 üzenetére

    Renoirból is előbb az OEM-eket szolgálták ki... és itt is ragadtunk. :D
    Itt is lesz szvsz. Nem úgy néz ki mintha megoldódnának az ellátási gondok bármilyen területen is.

    A másik meg az, hogy ezek tényleg overkill cpu-k. A normál CCD-s felépítésőrl nem is beszélve. Erről már korábban beszélgettünk másik topicban, hogy hiába hoz nagyon olcsón az AMD 4 után 6-8, majd 12-16-32 magot is akár desktopba árazhatóan. Nem fogják megtenni mert minek? Kb senki nem tudja kihasználni, az meg, hogy gombokért adják és/vagy legyen teljes paletta és elég legyen megvenni az alsó kategóriát szinte mindenkinek az nem biznisz.
    És erre jön rá, hogy amúgy sem gyártanak eleget. Még ha lenne biztos elgondolkodnának...

    2000/3000 is sajnos ugyanúgy nem prioritás amíg lehet gyártani konzolt/5600X-et meg most mondjuk 5600G-t.

    @makkmarce
    Nekem soha nem volt kényelmes a noti. Ölben, stb... inkább asztalhoz ülök monitor+bill. Sokkal hatékonyabb.
    Ha meg ez van, plusz olcsóbb a desktop, plusz hangtalan akkor nem marad előnye a notinak.

    Ettől függetlenül most én is váltáson gondolkodom mert a perf/price már elért oda, hogy kb nem drágább. A kijelzők is megütötték azt a szintet amit szívesen használnák. Így marad az, hogy:
    - semleges: monitor+billre kötöm, ez ugyanaz marad
    - pozitív: ha kell akkor mégis hordozható házon belül, ha kell - szökőévben 3x - akkor utazni is lehet vele. ez extra de már nincs felára
    - negatív: egyedül a teljesítmény+hűtés marad hátrány de az meg szintén megütött egy szintet ami már jó is lehet. (Ez még azért képlékeny. Majd kiderül ha kipróbáltam mert most a desktop totál hangtalan, ehhez képest egy konstans egész napos halk ventihang is lehet zavaró. Ráadásul asztal felett, nem alatta.)

    Még azon erősen gondolkodom, hogy az asztal alatt megbújó desktophoz képest azért fel kéne tenni az asztalra ami sok hely. Kellene egy hajlítgatható notitartó kar a meglévő gázrugós monitortartóra...

Új hozzászólás Aktív témák