Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Graphics #66 üzenetére

    Azért ennél sokkal nagyobb árelőnyt is össze lehet ollózni persze.

    A használtpiaci hirdetések 80%-a eleve irreális áron próbálja az öreg garanciamentes cuccot elsózni. Jó vételből kevés van, és az is csak rövid ideig, ezért ki kell őket várni, meg kell ismerni az adott termék használtpiacát stb, hogy mire 1-2 hét múlva jön egy jó vásár, akkor le tudj csapni rá.

    Ha valaki Hűbele Balázs-módon akar napon belül utánajárás nélkül használtat vásárolni, főleg lejárt garis cuccból, az szerintem sokkal jobban jár, ha valamelyik nagy Webshopból rendel egy új akármit.

    Szerintem a használt piaci olcsóbb vételek egy jelentős része olyan, hogy az idődet és kockázatvállalási hajlandóságodat váltod át némi kis árelőnyre.

    Mondom ezt úgy, hogy PC alkatrészből én is amit csak érdemes használtan veszek ráadásul budapesti vagyok, tehát a használtpiac fele helyben van.

    [ Szerkesztve ]

  • Alg

    veterán

    válasz Graphics #66 üzenetére

    Érdekesség, nyilván nem így gondolkodik az ember de közgazdaságilag megfogva:

    Utánajársz, bújod az aprót, levelezgetsz, lemaradsz, keresel másikat, nincs, vársz, még mindig az aprót bújod, találsz megfelelőt, talira elmész, elhozod, ezt eljátszod 3-4x különböző alkatrészekért, összerakod, nemjó, szétszeded, összerakod megint, végrejó, jajj hibás a memória, vissza eladónak, egyezkedés, mégsem hibás, na végre működik az 5-8 éves géped.

    Mennyi időd ment el a fentire? 40 óra minimum lesz. Mennyi a fizetésed negyede? Túlórapótlékkal? Mennyivel lett volna drágább ha egy fél délután alatt összerakod webshopból és összeszerelve, tesztelve házhoz viszik? Mennyivel kevesebb idegeskedéssel járna a tudat hogy van rendes garanciád?

    Használt gép után járkálás 2 esetben éri meg: ha hobiként tekintesz rá, vagy ha végtelen időd van.

    "I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

Új hozzászólás Aktív témák