Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Solten

    addikt

    válasz Franklin #6 üzenetére

    Azt tudom leirni szamomra miert jo: egyreszt a feceszbukra nem regisztralok, masreszt hasznos kulonbozo cegeket, rendezvenyszervezoket kovetni, pl. tavaly az itteni busztarsasagnak besz@rt a honlapja a sok lekerdezestol mert leesett 5 cm ho (Nagy Brittanniaban meg 50 evente bekovetkezo esemeny az ilyesmi), twitteruk zavartalanul mukodott. Az egesz lenyege a gyors informacioszerzes.

    [ Szerkesztve ]

    Saor Alba

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Franklin #6 üzenetére

    Iszonyat gyors információ szerzés a lényege. :K
    Én nagyobb tehc oldalakat, Gyártókat, magánszemélyeket követek, meg miegymás.. és sokszor szerzek meg olyan híreket, amiket mondjuk a Mobilaréna csak 1 nappal utána hoz le, mivel a Mobilarénás srácoknak le kell fordítaniuk stb..., itt pedig gyorsan, angolul meg kapsz mindent. :U Ja igen! És haveroknak ajánlottam, hogy használják ők is, és amiket én újra Tweettelek, azokat a híreket ők is láthatják, ergo sokkal gyorsabb hozzájutnak a hírekhez ők is, az által, hogy "megosztottam" velük a nagyobb portálok Tweetjeit. Bonyolultnak hangzik, de baromi egyszerű az egész. :K
    Én szeretem használni, és szerintem eddig is nagyszerű volt. :R

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • szimplabek

    csendes tag

    válasz Franklin #6 üzenetére

    Ez a Fb-kal ellentétben inkább egy mikroblog. Bejegyzések/postok/tweetek- nevezzük akárhogy- fordított időrendben jelennek meg egymás alatt. Olyan, mint egy akármilyen blog, csak sallangmentes, így nincs az írásoknak címe sem, és a terjedelmük is ilyen kompakt. Ha a tweethez akarsz képet/videót csatolni, akkor annak a hivatkozását, linkjét kell belemásolni. Minden a gyorsaságra van kihegyezve. Egy rendes blognál 20-40 percet is el lehet szöszölni 1-1 bejegyzéssel, itt az aktuálisan kikívánkozó pár szó megfogalmazása nem vesz igénybe többet néhány másodpercnél, és már végeztél is. Visszaolvasni ugyanilyen egyszerű és gyors- olyan, mintha a leveleződben mindig csak a levelek címeit olvasnád vissza. Praktikus, nem? :)

    SMS-ben is lehet új tweetet feltölteni a profilunkhoz, de ez itthon sajnos nem elérhető, "csak" ezekben az országokban https://support.twitter.com/articles/14226 Ez a funkció inkább csak egy érdekesség, a mobilnet korában felesleges ilyennel vacakolni, amikor rengeteg nagyon jó és ingyenes Twitter kliens érhető el az összes létező mobilos OS-re.

    Próbáld ki szerintem, kövess be pár érdekes hazai/külföldi embert, és rá fogsz jönni, hogy mire és miért hasznos!

    /bek/

Új hozzászólás Aktív témák