Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • doc

    nagyúr

    válasz DeFranco #333 üzenetére

    es mi koze ennek az allami tamogatashoz?
    a sajat tapasztalataim alapjan semmi olyan nem tanitanak meg a felsooktatasban sem, amihez egy free office keves lenne
    az teny, hogy a munkahelyek nagy resze ms termeket hasznal, de szerintem ugy

    alapvetoen elmondhato hogy hiaba a kepzes, a munkahelyre torteno belepes utani idoszakban rengeteget fog az uj alkalmazott tanulni a melorol, tehat igyis-ugyis sok uj dologgal fog talalkozni. erosen ketlem hogy az altalad leirt muveleteket egy egyetemrol most szabadult frissdiplomas is elvegezni keszsegszinten

    azt mar csak zarojelben jegyzem meg, hogy az elozo munkahelyemen nem keves alkalommal hivtak a beszerzok, hogy SXW vagy ODT formatumban kaptak valami nyomtatvanyt a beszallitotol. persze egy ido utan mar mindegyikuk gepere felkerult az OpenOffice, igy a problema megoldodott. szoval igenis letezo dolog az ingyenes office-ok hasznalata, foleg olyan kisebb cegeknel, akik nem tudnak milliokat kifizetni az ms office-ra (aminek a tudasa toredeket hasznalnak csak, annyit, amit barmelyik ingyenes office program siman tud)

    ha meg egy oktatasi intezmeny mindenkepp kimondottan MS szoftvereket akar oktatni, akkor vegyek meg. egy 5000 hallgatoval rendelkezo egyetemnek ez nem lehet nagy ervagas, de akar azt is siman megcsinalhatjak hogy a hallgatokkal fizettetik ki. legyen mondjuk 200 szamitogep, mindegyikre jogtiszta windows es office. ez legyen mondjuk gepenkent 200ezer HUF, az osszesen 40millio penz. legyen mondjuk az egesz hobelevanc 10 evente lecserelve (ennel gyakrabban kene, de az oktatok felkeszultseget tekintve meg ez is sok nemelyikuknek), ilyenkor evente 4 milliot kell eloteremteni, vagyis hallgatonkent kevesebb mint 1000 forintot egy evben. ez havonta kb. 100 forint
    szerintem havi 100 forintot barmelyik hallgato kepes kiizzadni magabol, akar meg pluszban is a mar meglevo, befizetendo koltsegek melle
    ha igazan modern es korszeru akar lenni az iskola, akkor 5 evente komplett oprendszer/office cseret csinal, ez duplajaba, vagyis havi 200 forintba kerulne egy-egy diaknak
    es ez meg mindig csak a diakok sajat zsebebol ment, maga az intezmeny egy arva fillerrel sem szallt bele a koltsegekbe

  • doc

    nagyúr

    válasz bambano #341 üzenetére

    nekem eddig csak windowson voltak sleep-gondjaim (gyakran, reprodukalhatoan, gyari Lenovo driverekkel, egyszeruen keptelen volt sleepbe menni, folyamatosan a 'preparing for standby' kepernyot tolta az arcomba amig a magikus 4 masodperces varazslattal agyon nem csaptam), Linux alatt meg soha :DDD

  • doc

    nagyúr

    válasz dabadab #345 üzenetére

    pont ezt mondtam en is
    amugy en anno Gyorben a SZIFen tanultam SPSS-t :)

    igaz hogy csak tok minimalis szinten, egy felevig, de legalabb lattam
    ahhoz eleg volt hogy rajojjek, az a program sokkal tobbet tud, mint amit en valaha eletemben meg tudnek erteni :DDD

Új hozzászólás Aktív témák