Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tarkov

    csendes tag

    válasz bambano #343 üzenetére

    A szerverek alapból nem windwos-on mennék, vagyis mennek azon is de 90%-ban linux. Dehát a linux k*csög! :D

  • DeFranco

    nagyúr

    válasz bambano #343 üzenetére

    Nem, csak te magadra veszed, és gondoltam megugratlak vele.

    Én is el tudok képzelni néhány nagyobb vállalatot, ahol a fontosabb dolgok nem winen mennek, főleg akkor, ha az a folyamat zárt, homogén feladatokból áll, és nincs különösebb interakciója más rendszerekkel.

    Az informatikai felhasználás döntően nagyobbik része viszont Office-szintű, Office-szerű feladat, ahol nagyon fontos az, hogy heterogén feladatokat, heterogén környezetben el tudj látni, csukott szemmel megtalálva az alapvető megoldásokat (hogy a lényegre tudj koncentrálni), széleskörű támogatással, széleskörű supporttal, és széles körű felhasználói bázissal.
    Itt az, ami a szabad szoftverek szintjén megy, hogy minden tök szabványos, teljesen valid, csak éppen minden harmadik alkalommal valami elk*ródik abban a táblázatban vagy a doksiban amikor valami másik szabványos és valid verzióban nyitom meg, az nem megengedhető. Akkor sem, ha olcsó, akkor sem, ha ingyenes.
    Ilyenkor mondja azt a vezér, hogy hozz ide rendszergazda valami olyat, ami működik, amit mindenki használ, amivel nem lesz rücsök ha a partner küldi a riportot, és nem égek a vevő előtt, hogy megint szétesett az ajánlat nála. Fizetek érte, ha kell sokat, de nekem ez kell és pont.

    A szabad szoftvereknek, konkrétan a lnuxnak megvan a helye és szerepe a világban szerintem is. Én azzal is elégedett lennék, ha otthon mindenki valamilyen linux disztrót használna, oda tökéletesen elég tudna lenni (most nem elég, mert nem eléggé felhasználóbarát, és sok vele a szívás a winhez képest, de ez egy elérhető cél).

    De ebben a globalizált üzleti környezetben a jelenlegi szabadszoftveres rendszer, éppen azért, ahogyan működik, és amire épül (1001 fejlesztő fejleszt 1001 csudábbnál csudább dolgot) teljesen életképtelen. Nem. Elég. Standard. Nem. Elég. Hülyebiztos.

    Persze a gyanú árnyéka se vetüljön rá, hogy én téged meg akarlak győzni, ezt már régen feladtam, neked ezzel küldetésed van, nem állok eléd, csináld, majd rájössz. De azért ha más ír hülyeséget, akkor engedtessék meg...

    @dabdab: nálunk ennyi főiskolán elvárás volt, vizsga volt belőle (PSZF, nem egy BME), az SPSS meg szép meg jó dolog, de egy excellel nem csereszabatos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák