Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    válasz Parci #31 üzenetére

    Milyen ironikus ezt olvasni tőled az ilyen kommentek után:
    Utolsó előtti mondat
    Ha már mások primitív minősítgetése és utálata a téma. Hogy is mondják? Bagoly mondja...
    De töröld nyugodtan a hsz-em, nehogy meglássák. Ahogy azt már megszoktam a fórumon. :D

  • kwzatz

    őstag

    válasz Ezekiell #84 üzenetére

    Igen, szuperül áll, kicsattanó egészségben. A szakmai topicot olvasva úgy látom, hogy ez nem mindenkiről mondható el sajnos. :( Reméljük majd a 8 egéren tesztelt BA.5-ös bivalens hatékonyabban fog működni. A legjobbakat kívánom!

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Parci #96 üzenetére

    "sokáig dédelgetted a kis sebed, hogy most előhozakodj vele?"
    Nem, csak szuper a memóriám és a mintafelismerési képességem, ezért bitang gyorsan kötök össze dolgokat. Megláttam a kommented most, emlékeztem a másikra régebbről, fél perc keresés. Nálam így zajlik.

    Bámulatos érvelés amúgy, amit produkáltál. Megint jött a szalmabáb is a fizikával és matematikával (ezutóbbival meglehetősen közeli, jó kapcsolatot ápolok gyerekkoromtól), hozzá a propagandaszavak (antivaxxer, ami a kérdésben továbbra is ferdítés és ostobaság) ami valahogy továbbra is a kedvenc érvelési módszer valahogy azon az oldalon, ha a téma előkerül.

    A második kommentedre: Nem gondolom, hogy mindent bizonyít, nem is mondtam ilyet. Viszont érdekes figyelni azt a topic-ot, ahogy a magabiztosság valami furcsa okból átfordult kételkedő hangokba (letagadhatod persze, de akkor hozok kommenteket, ahogy írtam fentebb, nekem nagyon gyorsan megy). Emellett az sem veszi ki jól magát, hogy pár hetente, néhány havonta fertőződik mindenki újra, esetleg benéz egy-egy másik vírus is rendszeresen. Meglehetősen pontosan dokumentálja mindenki abban a topic-ban, így elég jó képet lehet róla kapni.

    "de attól még a döntés egyértelmű és buta"
    Inkább az ilyen kijelentések az egyértelműen buták, zéró mérlegeléssel, és rengeteg általánosítással. Az a baj szerintem, hogy én felfogom mögötte "a matekot és tényeket", csak mellé a statisztikát, marketinget, pénzügyet, pszichológiát, szociológiát, történelmet és az ezek közötti összefüggéseket is, ami sokatoknak viszont már túlmutat a gondolkodásmódján. De hát ez van.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    Én - aki valóban használja a Twittert - úgy érzem, hogy ugyanazoknak az embereknek a nyivákolásán kívül, akik Trump elnöksége idején azzal "fenyegetőztek", hogy kiköltöznek Kanadába (lol), nem sok mindent érzékeltek itt a topic-ban abból, ami zajlik. Így hát megjegyezném, hogy pl. a funkcionális változtatások, amik be lettek lengetve, már most ígéretesebbnek hangzanak, mint bármi, ami az elmúlt 5 évben történt Twitteren. Remélhetőleg meg is valósulnak. Az pedig külön vicces lesz, ha mindez kevesebb dolgozóval fog történni.

    Ha meg azt hiszitek, hogy ezek a most ajvékoló barmok csak úgy végleg otthagyják a platformot és vele együtt a követőbázisukat, akkor végtelenül naivak vagytok. (főleg ha beugrik a monetizáció is) Max. akkor történhet ilyen, ha lesz valódi alternatívájuk. Most megy a durci, aztán meg fizetni fogják a 8$-t mint a kisangyal (főleg hogy sokuknak a 10-20k$-s megvesztegetéses módszer sem okozott problémát, ahogy azt csiripelik a madarak :U ), és még mosolyogni is fognak hozzá. :D Egyelőre úgy fest, aztán majd elválik, hogy mostantól valamivel nehezebb lesz tolniuk az egyoldalú bullshitet ellenszél nélkül, ami tekintetbe véve sokuk képességeit, képzettségét, IQ-ját, érvelési módszereit és erkölcsi értékeit, jelentősen nehezebb körülmények közé helyezi őket, mint az a kiváltságos rendszer, amiben eddig a platformon részük volt. Érthető a felháborodás olyankor, amikor valami a kellemesen könnyűből kihívássá válik.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Donki Hóte #160 üzenetére

    Vicces, hogy egy Telexnél (vagy bárkinél) mondjuk az jelenti a szólásszabadságot, hogy a világ leggazdagabb emberét személyesíted meg megtévesztően, és így akár az is előfordulhat, hogy 1-1 tweettel piacokat befolyásolsz. (ráadásul ha feltüntetik, hogy parody account, akkor továbbra sem lenne probléma)
    Mivel nekem a Twitter konkrétan a Fintwitet és a CT-t jelenti, ezért tavaly real-time láttam a Costco példáján keresztül ezt, ahogy egy ilyen vicces megszemélyesítősdi -13%-os 1 napos esésben realizálódott a cég részvényeiben, mert továbbadták a fake hírt nagyobb Twitter accountok is. Aztán ember legyen a talpán, aki megállapítja, hogy ehhez a -13%-hoz ez mennyiben járult hozzá. Tekintve, hogy ha jól emlékszem az egyik legnagyobb egynapos esés volt a Costco történetében, van rá esély, hogy volt hozzá némi köze. De mit tudnak erről a Telexnél...
    De ugyanez a millió scammer és bot account, ami az egyik legnagyobb probléma Twitteren, akik ugyanígy másoknak adják ki magukat és csikarnak ki pénzt a mit sem sejtőkből. (más kérdés persze, hogy ahhoz is a "megfelelő embernek" kell lenni, hogy valaki egy ilyet benyeljen...)

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Shadowbull #171 üzenetére

    Jobb oldal és bal oldal... Lol. Vannak, akik még itt tartanak? :D Narratívák vannak és pénz, meg egyfajta konszenzus, ami alapján van ez a mára már igencsak megkopott fogalomhalmaz "bal oldallal", "jobb oldallal", "liberálissal", "konzervatívval", stb. valódi mögöttes jelentés nélkül. Szerintem legalábbis. :U

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz dabadab #174 üzenetére

    A fentebb linkelt cikket feldolgoztad? Eléggé konkrétan fejezik ki a címben és a szövegben is, hogy szerintük ez a szólásszabadság része. Nem így gondolod? Hozzam a mondatokat, amivel ezt fejezik ki?

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz dabadab #178 üzenetére

    Nem kell azzal szalmabábozni. Amit kiemelsz ("azt jelenti"), ott írhattam volna egy "is-t" közé (mondjuk "azt is jelenti a szólásszabadság" a Telexnél), amit mondani akartam vele, nem csorbulna.
    Lehetne ellenőrizni, hogy milyen céllal próbáltak megszemélyesíteni (paródia, pénzügyi csalás, rosszhiszemű megtévesztés) és lehetne erre brutális erőforrásokat áldozni. De mennyivel egyszerűbb megjelölni, hogy parody, és nincs semmi gond. Aki nem teszi, az miért nem? Ha nincs semmi hátsó szándéka valakinek, akkor nem látom, hogy ez miért probléma? Írtam a példákat, hogy miért okozhat valódi problémákat a fenti.
    Játssz el a gondolattal, hogy te egy közismert személy vagy a kis blue checkmarkoddal, és valaki téged megszemélyesítve olyan dolgokat terjeszt, ami neked vagy valakiknek hátrányt okoz, valakit befolyásol úgy, ami neked a későbbiekben problémákat is okozhat, aztán azt mondaná, hogy "Just kidding, bro." Gondolom simán rendben lennél ezzel. Mer' há' ez milyen vicces. :D
    Twitter handle, követők száma/szövegértés/kontextus/ezer más információ alapján aki képben van, az simán leszűri 3 másodperc alatt, mi a helyzet, de az emberek jelentős része sajnos nem ilyen.

  • kwzatz

    őstag

    válasz dabadab #183 üzenetére

    Itt megint nem tudom, hogy kiével kevered a kommentjeim, de felsorolnád azokat a dolgokat, amiket én "mellékesnek" próbáltam beállítani? Mert jelen esetben is én vagyok az, aki ennek pont az ellenkezője mellett érvel azzal, hogy a "Trust me brav, it was just a joke" típusú megszemélyesítgetése másoknak milyen problémákhoz vezethet, miközben a Telex, illetve mások a topic-ban (ha jól értem te is, de javíts ki, ha tévedek) ezt a szólásszabadság részének tartják.

    A következő kommentedbeli összefoglaláshoz én még hozzáfűznék még egyet:

    Aki azt hiszi, hogy a woke társaság valódi problémája a havi 8$-os díj, illetve az a nézet, hogy emiatt bármilyen formában sérül a "free spech", az... nos én nem írnék olyat, amit te írtál, mert már ott is "személyeskedés" volt előbb kiáltva, ahol nem volt. Szóval maradjunk annyiban, hogy az szerintem téved. És itt javaslom a vicze1-nek írtakat is ehhez.

    vicze1: Gyakorlatilag magadnak válaszolod meg a kérdést, hogy a 8$ célja nem az, hogy ettől pénzügyileg rögtön szárnyaljon a Twitter. Hanem többek között pl. az, hogy évi 96$-ért poénból ne üzemeltessen senki százával botokat másokat megszemélyesítve. Hosszú távon ez pl. segítheti a felhasználói élményt. Ahogy írtam, főleg a Fintwit és CT az, amit figyelek, ott egyszerűen nevetséges a jelenlegi helyzet. A további oka ennek a 8$-os mókának, hogy ha kutakodsz kicsit pl. BlackHatWorld-ön, és megnézed, hogy mennyiért "intézték el" eddig a checkmarkot illegális utakon, akkor látod, hogy ez nem oké. Na, az ilyeneket (köztük gyaníthatóan volt dolgozók a Twitternél) is azok között fogod találni, akik nem örülnek az új rendszernek. Többek között ennek volt köszönhető, hogy voltak olyan 10k követős noname senkik, akiknél ott volt a checkmark, meg vannak olyan 700k követős legit, tiszteletreméltó, szorgalmas emberkék, akiktől INGYEN jutsz olyan tudáshoz és információkhoz napi szinten, amit örömteli lenne bármelyik egyetemünkön látni, és ennek ellenére rendszeresen el voltak utasítva.

    Én nem mondom, hogy ez a módszer fog célravezetni (illetve, hogy ez a 8$ végleges...), kíváncsi is vagyok, hogy fog alakulni, azt viszont határozottan tudom, hogy az eddigi miért volt ganéj (és ezt nem gondolnám, hogy annyira nehéz lenne belátni már akár a fenti információk birtokában), miközben senki nem csinált vele semmit. (így megy, ha valaki viszont jól jár vele...)

    Ez pedig általánosságban:
    Megint úgy látom, hogy a legtöbb ember ideológiai kérdések mentén próbál egymásnak feszülni, miközben szinte senkinek nincs még felhasználói élménye sem a Twitterrel kapcsolatban, hogy akár csak minimális rálátása is legyen a dolgokra, amiről éppen vitatkozik, és ez nagyjából a szembenálló felek mindkét oldalára elmondható. Ahogy az lenni szokott. Mit is vártam. :DDD

    Ear001: Példát linkeljél már erre légyszíves, amikor Elon Musk átírta a nevét valakire és így viccelődött megtévesztve másokat. Követem egy ideje, de lehet, hogy volt ilyen, csak nem emlékszek rá.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz kwzatz #196 üzenetére

    Ja még annyi, hogy egyelőre úgy fest több okból is az előzetes információk alapján, hogy a jövőben még évi 96$-ért sem lesz lehetőségük fake accountokat blue checkmarkoltatgatni, így esély sem lesz megszemélyesíteniük másokat úgy, hogy közben ott virít a checkmark.

    Emellett a 191-es hozzászólás alapján úgy látom, hogy az sem tiszta mindenkinek, hogy továbbra is ingyen lehet majd használni a Twittert, csak a checkmarkért kell havi 8$-t fizetni. De ez sem lep meg. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz vicze #199 üzenetére

    Miért lenne nulla köze hozzá? Úgy látom te sem láttál még blue checkmarkos Vitalik Buterint 1 ETH-ért könyörögni, amiért aztán majd 50-et küld vissza. :D (és ez miatt gondolom úgy, hogy önmagában csak a 8$ bizonyos scameket még nem akadályozna meg, ezért nem ez lesz a folyamat egyedüli eleme)
    Emellett a probléma másik része: Ismert CT-n, 700k követő, de NEM KAP blue checkmarkot, mert "valaki" azt várja, hogy inkább 15k$-ért vegye meg, és minden ok nélkül elutasítja. Ő meg nem veszi meg 15k-ért elvi okokból, másrészt pedig azért, mert a k**va anyját annak, aki erre játszik. (aki pedig megvette 15k-ért, az most szintén morci, hogy más havi 8$-ért fog hozzájutni...) Pedig szuper lenne neki, ha lenne blue checkmarkja, mert akkor a 700k követője nem kellene, hogy arra vadásszon, hogy a 37 bot mellett, aki az ő nevét használva a tweetjeinél válaszol, melyik is az, aki valójában ő. Így nem kellene leírnia napi rendszerességgel, hogy "Nem, senkinek nem küldök címet, amira utalhattok, illetve senkit nem keresek DM-ben sem, ezek scammerek". Emellett nyugodtan tudna kommunikálni a követőivel.

    "Főleg, hogy jelenlegi kék pipa birtoklói közül a cégeket kivéve magánemberek túlnyomó többségben nem fognak fizetni."
    Ez meg szerintem óriási tévedés, de majd elválik. Gondolom magadtól nem látod, hogy ez miért lehet fontos sokaknak, a fenti részletezett példa azért remélem érzékelteti valamennyire.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz vicze #202 üzenetére

    "Az hogy valakinek feltörik az accountját egy teljesen más kérdés."
    Teljesen félreérted. Nem acc feltörésről van szó. De akkor megpróbálom a legviccesebb példával érzékeltetni, ami szintén megtörtént:
    Szintén ismert CT-s személy, szintén több százezer követő, rendszeresen nem kap blue checkmarkot. Mindeközben az ő nevében pózoló pár ezer követős scam accountnál ott volt a checkmark. Szerinted ez hogyan volt lehetséges? Gyakorlatilag minden követője ezen röhögött, már-már mém, hogy nem kap checkmarkot, amellett, hogy sokan bosszankodnak miatta. Olvasd el újra az előző kommentem.

    Emellett:
    "ellenőrzési process ugyan az marad"
    Erre ne fogadj azért nagy pénzben. Még egyszer: Eddig bullshit indokkal elutasítottak annak reményében, hogy majd súlyos dollárezrekért veszed meg. Visszaélés. Mostantól úgy fog kinézni, hogy igazolod a személyazonosságod, fizeted a havi 8$-t és megkapod. Emellett ha megváltoztatod a neved, akkor automatikusan elveszíted átmenetileg a checkmarkot, így nem tudsz más nevében bohóckodni majd checkmarkkal, így a fentebb ismertetett scam pl. nem lesz lehetséges.
    Még egyszer megemlíteném, hogy a monetizáció is tervezett, így ez az "értéke 0 lesz is" erősen kérdéses. :U
    Nem egyhetes folyamat, ami majd végbemegy, szóval majd elválik, mi hogy fog működni és mennyire lesz sikeres. Én azt látom, hogy eddig valami rejtélyes okból a fenti problémákkal éveken keresztül nem csináltak semmit, most meg napi szinten van valami új ötlet, terv.
    Még az egészhez annyit fűznék, hogy rengeteg fenntartásom és kételyem van Elon Muskkal szemben (ebből mondjuk a topic-ban egyet sem olvastam, itt csak a médiában elhangzott ostobaságokat ismételgeti mindenki :D ), de ezzel egyidőben rendkívül szórakoztató, amit csinál. :DDD
    De itt meg is állnék, előbb olvass utána hogyan tervezik, mert addig értelmetlen vitatkozni, sőt, nehéz is vitának nevezni.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz vicze #205 üzenetére

    Amit te linkelsz, az kétnapos válasz. Amiről én beszéltem, az mai.
    Checkmark
    Újra leírom: megváltoztatod a neved, bukod a checkmarkot instant (és gondolom ellenőriztethetsz újra). Egyelőre ez a terv.

    Erről írtam, hogy miért nem volt megakadályozva eddig ez a probléma. Azonosítottad magad valahogy, vagy dollárezrekért vetted Blackhatworldön, Twitter munkatárstól, stb. - ahol jó eséllyel már lehet, hogy ez a valódi azonosítási procedúra is kimaradt -, megváltoztattad a neved, bumm, checkmark maradt. (a handle persze még mindig elárulhat, de ahogy fentebb írtam, nem mindenki körültekintő) Ezt ma is bemutatta néhány okostojás, akire le is csapott a banhammer. De legalább ezáltal tényleg vicces volt. :D
    Amit te írsz, a kamu badge-es kép tudtommal szintén offolt accountot von maga után .

    "A személyazonosság igazolás alap volt, ez minding kellett csinálni. Leheleten nélküle a checkmark."
    Szuper lenne, ha mindenki mindent csak a szabályos úton csinálna. Viszont abban a világban, ahol elvileg dollárezrekért lehetett blue checkmarkot venni, vagy ahol Twitch streamerek úgy oldják fel a bant, hogy lefekszenek azokkal, akik ezt el tudják intézni, és ezt utólag nem restellnek be is vallani, nem látod úgy, hogy fennáll esetleg a lehetősége annak, hogy egyeseknek mégsem lehetetlen kevésbé szabályos utakon a checkmark? :DDD
    Nem egyszer láttam olyat, ahol mindenki azt kérdezte egy-egy kommentelőtől, hogy a büdös francba van checkmarkja. És nem csak egy kamu kép volt a checkmarkról.
    Az illegális vásárlás már jó ideje közbeszéd tárgya Twitteren, fogunk még hallani róla. Erről Musk és mások is beszéltek egyébként, sőt, ilyen account vásárlós beszélgetések is voltak róla itt-ott linkelve (nyilván az autentikussága kérdéses addig, amíg konkrét bizonyíték, eljárás nincs).

    Egyébként az egész folyamatról, ami zajlik: Probléma -> lehetséges megoldás -> újabb probléma, kérdés -> további megoldáskeresés egészen addig, amíg a kívánt állapotot el nem érik. Ez korábban ennyi volt Twitteren a fenti kérdésekben:
    Probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz vicze #207 üzenetére

    Tudom, hogy mire írta, ők voltak a mondatomban a "néhány okostojás". Erre írtam példának:
    "megváltoztattad a neved, bumm, checkmark maradt"
    "Ezt ma is bemutatta néhány okostojás, akire le is csapott a banhammer."
    Érted, hogy eddig maradt a checkmark a névváltoztatásnál?
    Ez nem fog működni, mert névváltoztatásnál instant bukják a checkmarkot. Ettől persze még megpróbálhat valaki mást megszemélyesíteni, de nehezebb lesz, mert a checkmarkkal könnyebben felismerhető lesz a valódi xy (legalábbis 8$-ért meg lesz a lehetősége rá, ha fontosnak tartja, mint a fenti példáimban szereplő személyek, akik ma nem tudnak hozzájutni) és ugyanúgy jár érte a ban. De látom, ez már ma nem fog átmenni. Talán ha alszol egyet rá.
    Mi a többi ultra baromság? Hogy vannak, akik nem szabályos/legális/erkölcsös utakon érnek el dolgokat? Mert másról nem nagyon írtam. Komolyan mindenki ennyire naiv manapság, bármi legyen a téma? :DDD

    Egyébként marha stílusosan távozott az a néhány "humorista" (így idézőjelben, mert azért erősen vitatható már ez is), mint például Kathy Griffin: Asshole-ozva, "FreeKathy-zve", a halott édesanyja accountjáról. De ha neked ez a stílusos, te tudod. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Shadowbull #209 üzenetére

    Használod a Twittert? Valamiért úgy sejtem, hogy nem. A fentebbi példákban leírtam, miért nem marginális.
    Ha egy sok százezer követős ember nem tud szabályos úton blue checkmarkot szerezni, mert BS indokokkal visszautasítják (csak a fenti módokon, ahogy erkölcsi okokból nem kíván, míg mások meg igen) és azzal kell szembesülnie neki is és a követőinek is, hogy a botok miatt nem tud velük a kívánt módon kommunikálni ebből kifolyólag, akkor az elég sok embert érint, nem? Nem tudom, hogy ez a jelenség mennyire érinti a Twitter legutolsó sarkait is, de - és ezt is írtam már - a Fintwitet és a CT-t mocskosul. Ez kb. akkor nyilvánvalóvá válik, ha 1 órát rászánsz arra, hogy ránézz néhány emberkére, aki ilyen témában tweetel.

    De így megy ez. "Én nem értem, miért probléma valami, mert nincs rálátásom. Ráadásul ha tényleg probléma lenne, akkor az szembemenne a hülyeséggel, amit terjesztek, ezért elbagatellizálom. Ezért "ez a része marhára nem érdekel a sztorinak". - Oké kedves Shadowbull, csak akkor felesleges róla elmélkedned, mert nem teszel hozzá semmit.
    Érted? Ez a része TÉGED nem érdekel, neked nincs róla fogalmad, de nekem van hiányos realitásérzékem. Haláli. :DDD

    De az én hibám is. Hozzá kellett volna már szoknom, hogy a legtöbb ember olyan témában vitatkozik, amiről lövése nincs. Itt PH-n ez hatványozottan igaz valamiért. Köszöntem mindenkinek, azt hiszem már minden körül lett tárgyalva, így nincs értelme erre már egy percet sem áldoznom, ráadásul nem is nagyon van kivel érdemben beszélgetni róla, ahogy nézem.

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz Shadowbull #211 üzenetére

    "meg lefekszik valaki a Twitter alkalmazottal..."
    Mondjuk Twitch-es példát írtam, de részletkérdés.

    Nem érted, hogy nem az a lényeg, hogy mennyien vesznek így blue checkmarkot? Az a lényeg, hogy elutasítgatták közel 1 millió követős legit emberkék jelentkezését ok nélkül (sokak szerint azért, hogy fizessenek érte - még egyszer Fintwiten és CT-t gyakorlatilag napi/heti rendszerességű téma), és így állandóan az ebből eredő problémákkal kell szenvedniük nekik és a követőiknek is, miközben gyanús módon pár ezer követős emberkéknek meg simán van. Majd világosabb lesz, ha elkezdik vizsgálni milyen visszaélések történtek és kiderül milyen szintű volt.

    "akkor az égvilágon semmit sem tudsz a tőzsdei cégek működéséről egyrészt"
    Valószínűleg többet tudok róla, mint te valaha fogsz, ebbe mondjuk viccesen beletenyereltél, maradjunk ennyiben. :D Bár nem teljesen értem a logikád menetét, hogy cégen belüli visszaélések miért ne lehetnének "tőzsdei cégeknél" (hogy ez mennyire tömeges, az relatív - lehet, hogy annyira, mint a botok, amik "nem jelentettek jelentős problémát" a Twitter korábbi vezetősége szerint :U ), nézz vissza kicsit a történelemben. Néhány ilyen "renegát dolgozó" a Twitternél kb. semmi nem lenne az igazán durva csalásokhoz és visszaélésekhez képest. Enron azért megvan? :DDD
    De már megint a naivitás. "Minden legális és szabályos. Minden ellenőrzött. Mindenki angyal." :DDD

    Miért pazarlom az időmet...

    [ Szerkesztve ]

  • kwzatz

    őstag

    válasz vicze #214 üzenetére

    "Az azért leképesztő, hogy azt a scamet beveszed, hogy pár ezer dollárért verificationt lehet venni és erre a hülyeségre próbálod kigennyezni a mondandód.(Mondjuk nyilván valós példát nem tudsz felhozni persze okkal.) Tehát egy full kamu dologra."
    Te már csak tudod. :DDD
    Mindeközben a valóságban:
    Elon1
    Elon2
    Hír korábbi esetről:
    Twitter gave "Blue Tick" to bots, fake accounts
    És még egyszer: Én használom a Twittert. Napi/heti szintű téma, néha komoly beszélgetés, néha viccelődés szintjén. Emellett Blackhatworld, megint csak. Nézelődj.

    Hasonló működik elvileg instagramon is (ezt viszont nem használom, csak olvastam erről valahol), írtam a twitches példát, ahol konkrétan egy "elkövető" számolt be róla (de mondjuk ez is közbeszéd tárgya), redditen szintén csak pénz kérdése, ha valahol főoldalra akarsz kerülni. Ez utóbbiról nézettebb Youtube videót is találsz, ahol bemutatják a teljes procedúrát. De te a kis burkodban nyugodtan higgy, amit csak akarsz a világról, végül is miért én legyek az, aki lerombolja ezt neked?

    De értem én, elmész a kis munkahelyedre, lerobotolod a 8-10-12-órát, befizeted szépen a kis adódat, mindent szabályosan csinálsz, szuper. Fel kell hívnom a figyelmed viszont arra, hogy sokan meg nem így csinálják, sőt mi több, az itt elhangzottaknál, sokkal csúnyább, rosszabb bácsik is vannak körülöttünk, akik még sokkal nagyobb "rosszasságokat és csínytevéseket" követnek el, olyan pénzszerzési módok kihasználása miatt, amiről neked még halvány ötlet, elképzelés szintjén sincs semmi a kobakodban. Ha ez neked hihetetlen, ej a betyár mindenét, akkor nagyon kiábrándító lesz még egyszer neked a világ. Valahol persze irigyellek. Valamikor úgy 10-12 éves koromig én is így láttam a világot. :DDD

    "Majd a 8$ menti meg az oldalt, mikor a reklámozók sorra függesztik fel a megrendeléseket Musk miatt és a pénzügyi kiesés ezért van."
    Ezt, hogy a 8$ menti meg a Twittert, megint nem tudom ki mondta neked, én viszont pár hsz-szel korábban konkrét bekezdést szántam neki, amiben kifejtem, hogy miért nem erről van szó. Ezen a ponton arra kell gondolnom, hogy mindegy, mit írok, mert vagy nem is olvasod el, vagy szövegértési problémáid vannak.

    "Azért veszít pénzt Twitter mert a befektetői bizalom Musk iránt egyenesen 0."
    Nem érzed viccesnek így önmagában ezt a mondatot, hogy a befektetői bizalom a világ leggazdagabb embere iránt "egyenesen 0"? :D Kicsit összetettebb ez a kérdés is persze annál, mint ahogy felvázolod, de hát... ebbe már bele sem kezdek.

    "Majd a 8$ menti meg az oldalt, mikor a reklámozók sorra függesztik fel a megrendeléseket Musk miatt és a pénzügyi kiesés ezért van."
    Az, hogy a reklámozok mikor milyen periódusban miért és hogyan óvatosak, megint néhány órás beszélgetés is lehetne, de megint csak azt tudom mondani, hogy a kommentjeid alapján valószínűleg erre is zéró rálátásod van, megint nem sok értelme lenne erről beszélgetni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák