Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Sweet Lou 6 #204 üzenetére

    "azt kéne elfogadni, hogy az Ubuntu az új gépekre van fejlesztve..."
    Már csak a fejlesztőknek kell szólni(ha már új gépekre szánják), hogy 2012-t írunk, és ha esetleg hallottak olyanról, hogy SSD meghajtó, meg TRIM, akkor mi lenne, ha ahelyett, hogy az FF legujabb verziója lejön azonnal megjelenésekor, ehelyett inkább arra gyúrnának, hogy ne Nekem kelljen kézzel bekapcsolni a TRIM-et? :W

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz Sweet Lou 6 #210 üzenetére

    Nem a kényelemről van szó, hanem arról, hogy egy alapvető dologról és még azt is a user-nek kell kivitelezni, arról nem is beszélve, hogy ha ellenőrizni szeretnéd, hogy a TRIM rendesen működik, akkor lehet megint scriptelgetni.
    Őszintén szólva, ennek az Ubuntu-nak nem látom értelmét, egyszerűen nem értem, hogy mi is volt a szándék, a koncepció... :F

    Annak idején már borzolta a kedélyeket a Linux "elwindows-osítása", nem titkolt szándékkal, hogy a windows user-ek is bátran próbáljáki, egyes helyeken leválthassa a Windows-t. viszont ez az "elwindows-osítás" a Linux közösséget is megosztotta, nem kicsit, userek, fejlesztők ismert cégek azók vezetői stb fejtették ki véleményüket szinte minden médiában az "elwindows-osítás" ellen azaz a Linux legyen Linux, az "elwindows-osítás" nem járható út.

    Na most ez az Ubuntu sem fog leváltani Windows-t, Windows user-nek ugyanúgy meggyűlik vele a baja, mint eddig, ráadásul még a Linux közösség "bögyében" is van, szóval ezért nem értem, hogy ezzel az Ubuntuval igazából mi is volt a szándék...

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz BoB #296 üzenetére

    Nem a kinézetről volt szó, azzal nem lenne semmi gond, nem kinézet osztja meg a nézeteket. Szvsz meg pont a Ubi az, amit a legkönyebben megszokhatnak a Win userek is (persze, azért kell hozzá kitartás és nem az első felmerülő legkisebb problémánál feladni)

    Amúgy ha már probléma, akkor erre tudnál javasolni valamit? [link]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz BoB #302 üzenetére

    Igen, arra gondolok, csak azért linkeltem több hsz-t, hogy feleslegesen ne javasolj olyan megoldást, amit már megtettek, de sajnos nem segített...

    Másik kérdésedre csak -amennire csak lehet- röviden válaszolnék. Ugye van az a törekvés, hogy bizonyos területeken a Linux leválthatná a Windows-t, ami szép dolog, de sajnos esélytelen a jelenlegi állapotokban. Ahogy mondani szoktuk, minden OS addig stabil, amíg be nem dől... Ha egy Linux dől be, akkor csak egy kockának vagy hiperkockának(és itt pozitív jelzőként használom) van esélye abba életet csiholni(terminálból kiadott, 1 tucat vagy több egyenként fél kilométeres parancs segítségével), átlag avagy még tapasztaltabb user-ek számára esélytelen a dolog. Windows esetén akár egy registry módosítással is lehet orvosolni "bedőlést", DE akár egy rosszul kivitelezett registry módosítás is bedöntheti a Windows-t.
    Ez egy egyszerű példa, de ezt jelentené az "elwindows-osítás", azaz a Linux-ot kellene úgy "átírni", hogy a Windows-ra jellemző kezelhetőség, felépítés, rendszer "turkálás" stb jellemezze, viszont ez nem megvalósítható vagy legalábbis nem szeretnék megvalósítani, mert
    1. Van, amit nem is lehetne teljesen megvalósítani Linux alatt
    2. (és ez a fontosabb) amit meg meg lehetne, az a Linux-ra oly jellemző biztonság és stabilitás rovására menne és ellentétes a Linux filozófiájával(a kezdetektől) és természetesen a fejlesztők döntő többségének nézetével is szemben áll.

    A megosztottságot ez okozza, mert vannak olyan fejlesztők/fejlesztő csapatok stb, akik ugyan kisebbségben vannak, de azt a nézetet vallják, hogy igenis ki kellene dolgozni valamilyen megoldást (még akkor is, ha a biztonság csorbát szenved (persze a lehető legkisebb mértékben)), mert egyébként esélytelen, hogy a Linux teret hódítson a Windows-al szemben.

    És ez, akárhogy is nézzük, nehéz kérdés.

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

  • Fire/SOUL/CD

    félisten

    válasz CPT.Pirk #307 üzenetére

    "Ha bedőlt a win, hogy jutsz be a regeditbe?"
    Saját készítésű WinPE lemezzel.

    "Meg ha már ott vagy, honnan tudod, mit kell csinálni?"
    Eredeti szakmám meg a számítástechnikában közel 2 évtizedet eltöltött időm révén.

    "Amellett nézd meg hova tart a Win, jön a Win8-al az egy gombnyomásos újratelepítés lehetősége. Ha komoly operációs rendszer lenne, ilyen funkció szükségessége fel sem merülhetne. :U"
    Nem tudom hova tart, de használni fogom, mint ahogy "hobby" szinten a Linux-ot is. Amúgy nem szokásom a Linux és Windows összehasonlítása, mert teljesen értelmetlen, kb annyi értelme van, mint a kis kék gumigolyót összehasonlítani a nagy sárga fakockával...

    "Egyébként hogy egy addig jól működő Linuxot bedönts, ahhoz tenni kell valamit."
    Igen, csak azért ennyitől nem kellene súlyos rendszerhiba ablakkal indulnia... Ha csak 10-ed annyi tudásanyagom lenne, mint Windows platformmal kapcsolatban, valószínűleg orvosolni tudtam volna a dolgot, de így sajnos nem, lehetett újrahúzni. (persze ez az Én "hibám" hogy nem tudok annyi időt belefektetni a Linux mélyebb megismerésébe)

    "Amúgy meg már egy ideje kvázi minden fontosat el lehet intézni GUI-n is, még ha ott tovább is tart, mint terminálban."
    Ezzel alapvetően egyetértek, de azért örülnék, ha egy ilyen -igaz, ez csak nekem lenne fontos- alkalmazást linkelni tudnál...

    De ezt a Linux vs. Windows felfogást/megközelítést felejtsük el, sehova sem vezet, ráadásul egy szóval sem ilyen megközelítésből írtam a korábbi hsz-om. :R

    [ Szerkesztve ]

    Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák