Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    LOGOUT blog

    Na, kíváncsiságból megnéztem, hogy hogyan boldogul a kis AthlonXP és az AGP-s Radeon 3450-em a Tűzróka negyedik generációjával.
    A telepítés után az első dolog ami rögtön szembeötlött, az természetesen a merőben más GUI, ez azonban engem egy csöppet sem zavar, hamar hozzá tudok szokni. Elkezdtem nézegetni a szokásos, általam rendszeresen olvasott oldalakat. A sebesség egyértelműen drasztikusan megnőtt a 3.6-hoz képest. Miután a letöltött dolgok bekerültek a cache mappába és onnan töltöttem be újra az oldalt, szinte azonnal megjelent (Pl. PH lapcsalád). Ez után betöltöttem a FishIE Tank tesztet és ott jött a meglepetés, ugyanis végig 1-2 FPS-t kaptam. Ekkor rögtön leesett, hogy nincs aktiválva a hardveres gyorsítás annak ellenére, hogy a beállításokban be van pipálva. Mindenesetre forszíroztam az aktiválását (about:config-ban), aminek következtében érezhetően és láthatóan tovább javult a sebesség és valamelyest talán a reszponzivitás is. A FishIE Tank is már sokkal jobb eredményt mutatott.
    A finom görgetés nagyon köhög, körülbelül úgy megy, mint a notimon a Chrome, erőlködik. Ettől a régi géptől azonban többet én nem is várok el, majd április 1-én megnézem hogyan muzsikál az új Firefox egy Core i3+Radeon 5470 kombón.

    A memória étvágya lehetne egy kicsit alacsonyabb is: két PH oldal van nyitva és a plugin-container-el együtt 200 MB a felhasznált memória. Na persze jobb, mint a Chrome-nál. :)

    A kezdőoldal gombját (kis házikó) hogyan lehet áttenni a másik oldalra? (a címsor bal oldalára, az előre nyíl mellé). Nagyon szokatlan és zavaró, hogy kint van jobb szélen.

    Szerintem nagyon jó munkát végeztek a Mozilla-nál, bár nagyon örülnék annak, ha egy sokkal gyorsabb GUI-t tudnának összefabrikálni, mivel a jelenlegi enyhén szólva piszok lassú, egyedül ez "rontja a szemem".

    Ha a Gecko Engine 2.0-t és az Opera GUI-ját össze lehetne kovácsolni, akkor meglenne számomra a tökéletes böngésző! :P

    Majd egy másik hasonló kis beszámolót tervezek a notimról is, ahol valószínűleg más lesz a vélemény. ;)

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák