Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Apollyon #13 üzenetére

    10-15 mp között, ha jól rémlik akkor a 10-hez közelebb. Régen méricskéltem már.

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

  • #27441408

    törölt tag

    válasz Apollyon #68 üzenetére

    Azért mert pl a Opera vagy 3 szor gyorsabban betöltődik nálam is hideg indításkor is, sokszor a weboldal is gyorsabban jön, nos ezek kényelmi dolgok amik sokaknál ha nincsenek akkor a böngésző már használhatatlan.

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Apollyon #85 üzenetére

    Minden szoftveres hír végül egy konkurenciával való hitvitába torkollik. Ez a természet rendje. ;)

  • julius666

    addikt

    válasz Apollyon #66 üzenetére

    (ez a többi kapcsolatos hsz-re is megy)

    win7-em van, és semmi gond vele. Nem úgy mint az ff-el.
    Persze nem azt mondom, akinek a szive csücske, használja az ff-et. Lehet hogy ez a fagyogatás csak nálam jött elő, nem tudom. De most mondjam azt, hogy habár nálam élvezhetetlenül szar az ff, másnál biztos jó, mert ilyen sok ember nem tévedhet (lásd ie6 userek), úgyhogy én is használom tovább? Amikor itt van a chrome, opera a gépen, mind2 pöccre indul (chrome "mégpöccebbre", mivel azt használom és a prefetch besegít), semmi fagyás, stb. Jóval több oldallal.

    A prefetch sokat számít, de még win7 bétás koromban az ff volt a fő böngim. És akkor is már lassan indult, meg több oldalnál gondolkozott a lapváltások között, stb. Ezért tértem át operára, majd chromera. Szóval nem mondhatod hogy feltettem, valami gebasz volt a rszrben aztán jöttem trollkodni, ez már az utolsó csepp volt a pohárban
    .
    Persze akik rókabundában álmodnak meg kell nekik a 600 kiegészítő mert anélkül élni nem tudnának (aztán amikor valaki megmutatja nekik, hogy a többség van chromera is, akkor mindig az az 1-2 a legfontosabb ami nincs, meg egyébként is a skynet termékét még bottal se), azoknak ez lehet nem zavaró. De engem, aki próbálta az alternatívákat is, és látta hogy ég és föld, iszonyatosan zavarnak.

    Ha meg az embernek magának kell piszkálnia a progit hogy rendesen működjön, szvsz régen rossz. Jó hogy nem nekem kell megírni. Röhej.

  • Sanyix

    őstag

    válasz Apollyon #93 üzenetére

    "de elhiszem hogy sokkal gyorsabb a Chrome, vagy Opera – de az én gépemen nem."

    dehogynem...
    A számítástechnika nem ilyen hogy pont a te gépeden ilyen, másikon meg nem. Bizony tele lenne a net azzal hogy van különbség, de nincs, mert intel alapon, és amd alapon is ugyan olyan.
    Több ezer teszt több ezer configon mutatja hogy nincs ilyen egyiken jóval lassabb, másikon nem. A sorrend megmarad.
    És bizony akkorák a különbségek a chrome és az opera javára, hogy ha még egy bizonyos különleges gépen rosszabbul mennének, akkor sem lehetnének lassabbak mint az ff.

    Persze ha valaki hinni akar valamit, előbb utóbb el is hiszi, nálad inkább ez áll fenn. :)

    [ Szerkesztve ]

    szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

  • Sweet Lou 6

    addikt

    válasz Apollyon #103 üzenetére

    Én úgy veszem észre, hogy az oldalak nagy része Firefoxra és IE-re van optimalizálva, mert ez a két böngésző a userek 90%-t lefedi. Ezért is nem tűnik fel, hogy milyen lassú a FF vagy az IE (legalábbis a teszteken). A FF pedig AdBlock+-al megfejelve egész tűrhető.
    Persze egy valid oldalt tény, hogy az Opera/Chrome hamarabb betölt.

    [ Szerkesztve ]

    sweetlou6.wordpress.com

  • Penge_4

    veterán

    válasz Apollyon #122 üzenetére

    "Vagy csak akkor hoz hasznot az oldalnak, hogy ha megjelenik a hirdetés ÉS rákattintok?"

    Igazából két oldala van a dolognak.
    Az oldal (amit látogatsz) akkor kap pénzt, ha vásárolnak is a hirdetésen keresztül. Ha csak kattintanak maximum pár 0.0001 centeket (például Google), valamint ha egy vérpistike berakja a linket valami mass flooder cuccba, akkor az oldal tulaját kivágja a hirdető, mert nem tudja neki bebizonyítani, hogy nem ő csalt, tehát az ilyeneket típusúakat nem is szeretik túlzottan a nagyobb hírportálok.

    Viszont itt jön a másik oldala is, hogy a bizonyos esetekben aszerint kapsz pénzt, illetve az alapján jönnek a hirdetők azon felül, hogy mi az oldalad témaköre, hogy
    1: Mekkora a látogatottság.
    2: Ezen belül demográfiai meg mindenféle eloszlások, amit csak mérni lehet.

    Nomármost, ha az oldal saját scripttel mér, nem pedig analytics-szel, amit szintén blokkolnak, akik reklámokat is blokkolnak, akkor jóval több lesz a látogatók száma, mint az a szám, ahányszor a hirdetőnek a saját bannere megjelenik.

    Ez kis mértékben hasznos az oldalnak és a hirdetőnek is, mert a hirdető általában megjelenés alapján fizet. Akit nem érdekel az blokkolja, le sem töltődik neki, tehát nem jelenik meg. A hirdetőnek megmarad a kreditje, így annyival több olyan embernek fog megjelenni a hirdetése, akit talán nagyobb eséllyel érdekel is az, amit hirdet. Az oldal pedig ebből profitál, mivel magas a konverzió, jobban jönnek a hirdetők.

    Nagy mértékben viszont az ellenkezője történik, tehát ha mindenki adblockot használna, vagy a látogatók többsége, beleértve a fizetőképes és a hirdetett termékek iránt érdeklődő réteget azzal csődbe menne az oldal. De ez ugyanolyan irreális feltételezés, mint az, hogy ha az ország teljes lakossága egyszerre kapcsolja be a nagy teljesítményű háztartási gépeit, akkor az kivágja a biztosítékot Pakson (vagy valami ilyesmit fejtegettek a múltkor valami zöld nap kapcsán).

    Visszatérve a második pontra: Ezért káros a hirdetőnek és végső soron az oldalnak is például a Chrome-féle elrejtős adblock, mivel a hirdetése megjelenik, tehát akik a Chrome-os adblockot használják azok valóban ártanak az oldalnak, mivel erősen rontják a konverziót. A hirdetőnek fogy a kreditje, de kattintás nem érkezik. A Google szempontjából viszont hatalmas biznisz, mivel ő a szolgáltatás, amit a hirdető használ, tehát neki az a jó, ha
    1: A hirdető pumpálja belé a zsét.
    2: A hirdető nem keres túl sokat rajta, viszont éppen annyit igen, hogy nem pártol el tőlük.

    [ Szerkesztve ]

  • Winner_hun

    félisten

    válasz Apollyon #13 üzenetére

    29 mp volt most, kicsit rosszul emlékeztem:B

    ► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

Új hozzászólás Aktív témák