Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WonderCSabo

    félisten

    válasz Sanyix #50 üzenetére

    De van de van, az Operában OOPP, különben lehalna az egész.

  • zoo8800

    veterán

    válasz Sanyix #50 üzenetére

    Azé' arra kíváncsi lennék, mely oldalak miatt robban le a róka :D

    rip and tear, until it is done

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanyix #53 üzenetére

    Windows-on csak külön thread-ben van (ezért van az, hogy újraindítás nélkül le tudod tiltani, meg engedélyezni, sőt, például a silverlight-hoz újra sem kell indítani (már ha felismeri)).

    Olyat már nekem is írt, hogy a plugin lehalt, ajánlatos újraindítani a böngészőt, de ez szerintem olyan elven működhet, mint a crashlog. Kisebb összeomlásoknál az Operáé jön be, nagyobbaknál pedig a Windows lövi ki a processzt.

    Amúgy nekem Flash miatt nagyon ritkán crashel, akármelyik böngésző. A memóriát csillagászati méretekben zabálja, a procit pörgeti, mint állat, de ritkán crashel. :D Habár használok Flashblockot és a YouTube-on kívül nem is igazán használom másra.

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Sanyix #98 üzenetére

    Amit leírtam nem feltevésre alapszik, hanem kipróbáltam. Megnéznéd, Te is látnád, hogy mi van, ha a Chrome gyorsabb lenne, akkor azt használnám, de nem így van. A ff nálam (mert mindenki másnál nem ;P) gyorsabban tölti be az oldalakat mint a többi böngészőn, ezért használom. Juliusnál fél perc mire elindul, nálam 1 mp rendszer betöltődése után. Haveromnál nem bugzik a 3ds max, nálam igen. Ez van, felraksz pl egy win frissítést legyen az optional, vagy important, tökmindegy, és már másabb lesz a rendszerkörnyezet... Nem hiszem, hogy létezik két ugyanolyan beállítású és stabilitású oprendszer vagyis gép, ahol minden program hajszál pontosan ugyanolyan "viselkedéssel" rendelkezik.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanyix #98 üzenetére

    "És bizony akkorák a különbségek a chrome és az opera javára, hogy ha még egy bizonyos különleges gépen rosszabbul mennének, akkor sem lehetnének lassabbak mint az ff."

    Dehogynem. A Chrome és az Opera javára millisecundumok vannak, egy jól beüzemelt reklámblokkoló pedig több tíz másodpercet is képes nyerni.

    Ezért volt nálam is gyorsabb urlfilter.ini-vel és Lex1-féle adblock+-al az Opera 10.10, mint a Chrome.

    Egy jól belakott és bekonfigolt FF ugyanúgy lehet gyorsabb, mint egy szűz Opera, vagy egy Chrome (ami teljesen mindegy, hogy szűz vagy nem, mert nincs rá normális adblock és about:config-os mélyebb beállítási lehetőségek sem).

    (#105) Sweet Lou 6: De a PH valid, mégis Chrome-ban a leglassabb. ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sanyix #110 üzenetére

    "Ez kb olyan mnitha azt mondanád hogy egy radeon hd 5570 gyorsabb mint az 5870, mert az 5570 640*480-ba több fps-t ad mint az 5870 1980*1080-ban"

    Jogos. Ettől függetlenül úgy értettem, hogy szubjektív alapon az illetőnél lehet gyorsabb egy jól bekonfigolt, megfelelő cuccokkal felszerelt bármilyen böngésző, akár Opera, akár Firefox, akár bármi. Szerintem moonman az IE-t is simán széjjel tudná tweakelni a registry és a GPO trükkökkel, amiket ismer.

    Tehát úgy értettem, hogy az illető aki azt mondja, hogy nála gyorsabb nem feltétlenül hazudik, vagy fanboy, mert lehet, hogy az általa jól ismert és feltuningolt böngésző tényleg gyorsabb(an jeleníti meg az oldalakat).

    (#111) julius666: "ezért ezzel menőzni hagy ne mondjam mi." -> Nem menőzik vele senki, inkább a benchmarkos vérPistikéknek szokták írni, akiknél a peacekeeper a homepage és mindig azt a böngészőt használják, aminek a legfrissebb buildje 2 nanosecundummal jobban teljesít a korábbi csúcstartótól.

    "Két különböző dolgot nem hasonlítunk össze"

    Kérdés, hogy mi az összehasonlítás alapja. Ha a böngésző tényleges teljesítménye, akkor szintetikus környezetben szintetikus tesztek, ha viszont az oldalbetöltési sebesség, ami eleve rengeteg mindentől függ, a netsebesség, a ping, a szerverterheltség és szervertávolság, az OS, a böngészőverzió, a böngésző beállításai, stb, akkor igen.

    És kérdés, hogy mi számít csalásnak. Mert ilyen alapon Operában alapból be van kapcsolva a pipelining, Firefoxban utólag kell.
    Vagy ott vannak a kapcsolati szálak. Ha beállítom 128-ra egy szerverhez akkor a gyorsabb szervereken sokkal gyorsabb, mivel párhuzamosan 128 elemet tud berántani egyszerre, persze egészen addig, amíg nem banolja az oldal az IP címemet, mert egy ilyen akció már kisebb DDoS támadásnak minősül, volt rengeteg balhé annak idején a FasterFox-ból is.

    "vagy amint olyat ami lényeges dolog tiltódik le úgyis engedélyezni kell, és akkor kvázi máris lassabb a böngésző"

    Ezért jó az Opera, mert az itteni NoScript alteratíva scriptspecifikusan működik, nem domainspecifikusan. :)

    Az Adblock-ról én is kifejtettem a véleményem. Onnantól lehúzás, mióta a Firefoxban next-next-finish hülyebarát alapon működik és a Firefoxnak is elég magas a piaci részesedése és kvázi az ember arcába tolja a kiegészítőket, majd az első oldalon, mint legnépszerűbb az Adblock Plus-t is.

    Ha valaki annyira gyűlöli a reklámokat (mint én), hogy képes ini fájlokat szerkeszteni, meg bütykölni, az nyilván minden lehetőséget megragad, hogy véghezvigye tervét. Én eleve ignorálom a reklámokat, számomra olyan hatása van, mintha oldalról világítanának a szemembe egy zseblámpával. Egy idő után eldurran az agyam és ha nem lenne lehetőségem reklámblokkolásra, akkor elővenném a Lynx-et és nem érdekelne, hogy mennyivel szarabb a böngészési élmény, de akár fix széles betűtípussal is elolvasnám képek nélkül a postot, de nem akarok látni reklámot. :(((

    De mikor egy befolyásolható Gizike, aki eddig nagyon jól megvolt reklámokkal is és néha rájuk is kattintott, sőt még vásárolt is az letölti, majd
    1: Nem is tudja mit töltött le, még az is lehet, hogy a szomszéd Pistike telepítette neki.
    2: Egyetlen saját filtert hozzá nem adott, csak használja de nem is igazán tudja, hogy működik.

    azzal egyrészt valóban elesnek az oldalak a potenciális nyereségtől, főleg a kisebb oldalak szívják meg emiatt, akik éppen hogy fedezik a fenntartási költségeiket, másrészt pedig a marketingesek agresszívebb megoldásokat fejlesztenek ki és a reklámgyűlölők (mint én) is sokkal többet kínlódhatnak, hogy kiiktassák. Például itt a PH-n is volt pár beágyazott videó ami eleve el sem indult, amíg le nem tiltottam az egész urlfilter-t.

    "A gyorsaság másik oka a windowsos prefetch lehet, illetve gyanítom proc/memória ütemezésnél is előnyben részesíti a többet használt alkalmazást a rszr."

    Betölti a memóriába, de az oldalbetöltési sebességhez nem sok köze van miután megtelt a böngésző cache. Használtam Firefoxot és 1-2 nap után az indulási sebessége valóban jobb lett, aztán előjöttek a szokásos betegségek nála, ahogy egyre nőtt a használt addonjaim száma.

    A Chrome-nál vettem észre komolyabb különbséget. Ha nem használom, akkor 5-6 másodperc is van, amíg elindul hidegindítással, amikor használtam akkor egyből felpattant. (Meg gondolom a Google Updater is előtölthet valamit, mert mivel nem használom, így az is ki van lőve és manuálisan frissítem).

    "De még egyszer mondom, nehogy már a usernek kelljen azért dolgoznia, h használható sebességű legyen az adott program."

    De igen, mivel a böngészőgyártónak alkalmazkodnia kell a modemes netestől a gigabites netesig mindenkihez, akiknek különböző beállítási lehetőségek.

    Ugyanígy gépteljesítményben is. Lehet, hogy egy Core i7-hez optimalizált böngésző jóval lassabb lenne egy P3-as gépen, mint a gyári beállításokkal. Például Operában eleve 1 másodperces késleltetés van teljesítménygazdaságossági okokból a renderelésben, tehát érzetre tweakelés nélkül nem lesz gyorsabb, mint a Chrome.

Új hozzászólás Aktív témák