Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Nyilván megvan az automatikus frissítésnek is a maga pozitívuma, főleg az egyszeri user szempontjából. Azonban megvannak azok a szituációk, amikor valaki tudatosan nem frissít. Ha jól emlékszem a Firefox 2-3 váltáskor volt pár feature ami szó nékül kikerült a böngészőből, ezzel több power user felháborodását váltva ki. Másik szituáció az, amikor a hardver korlátai miatt nem ajánlott a frissítés. Például épp tegnap tettem fel az iOS 4-et egy első generációs iPod touchra. Érezhetően nehézkesebben mozog mint a 3-as, nem kicsit lettem volna mérges, ha a tudtom nélkül frissült volna. Megjegyzem, hogy az első generációs touch hivatalosan nem támogatja az iOS 4-et, csak a kiváncsiságomat elégítettem ki, aztán downgradeltem 3.1-re.

    Szerintem a legjobb megoldás a kettő között van: értesíteni a usert a frissítésről, elétenni a changelogot és megadni neki a választási lehetőséget. Persze a frissítési mechanizmus legyen gördülékeny, ne olyan, hogy "látogasson el erre és erre az oldalra és töltse le a frissítést". Ilyen szempontból szimpatikus nekem az Opera frissítési módzsere: szól, hogy van frissítés, katt-katt telepít, újraindít.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák