Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #24737024

    törölt tag

    Csak nekem tűnik úgy, hogy a Mozilla hanyagolja a Mac platformot? A 3.6.3-as siralmas volt, néha a legbanálisabb JavaScripttől is kifagyott. Most meg ez a kamu szöveg, hogy "alapvető változtatásokra van szükség". Gondolom Windowson meg Linuxon sem csak egy változót kellett módosítani. :U Kár érte, mivel sok ex-windowsos beidegződésből Mac-en is Firefoxot szeretne használni, mégis kénytelen Safarira váltani.

    UI: Úgy általában is az az érzésem, hogy Mozilláék ráültek a babérjaikra. Nem véletlenül stagnál, sőt helyenként csökken is a részesedésük. :U

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Penge_4 #18 üzenetére

    Linuxra van plugin-wrapper, Linuxra van 64 bites változat, Linuxra van középsőklikkes vágólapi beillesztés...

    Viszont Mac-en van multitouch-tamogatas, ami az Operán kívül tudtommal csak a Safariban van még :U

    Gondolom Chrome-ot akartál írni, mert nem tudok róla, hogy a Safari bármit is külön processzként kezelne.

    Nem, nem akartam Chrome-ot írni. Bár ismerek Mac-es Chrome usereket, többnyire az a jellemző, hogy akik csalódnak a Firefoxban, az Apple saját, már a gépen levő, Safarijára váltanak.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Penge_4 #26 üzenetére

    A Chrome pedig gondolom Mac-en nem annyira trójai, mint Windows-on

    Egyetlenegyszer próbáltam, viszont nem sokáig maradt a gépemen a kikapcsolhatatlan autoupdate miatt. Talán dinoszaurusz vagyok, de szeretem elolvasni a changelogot, mielőtt egy frissítést telepítek. Ha neked megfelel a Chrome, használd azt, számomra annyira unszimpatikus az ilyen "tudjuk mi mi jó neked" hozzáállás miatt, hogy akkor sem használnám, ha az egyetlen böngésző lenne a piacon. A Google Földet is ezért töröltem: nem szeretem ha a gépemre bármi a tudtom nélkül települ, ha ismeretlen démonprocesszek futnak a háttérben és azt sem, ha egy program a tudtom nélkül frissül.

    Hidegen hagy a touchscreen, egy hülye hype az egész.

    Nem touchscreen hanem multitouch. :W Számomra sokkal kényelmesebb a trackpaden az ujjaim távolításával zoomolni, mint Cmd+-szal vagy egérrel, illetve az ujjaim forgatásával elforgatni egy képet mint a menüből kiválasztani hogy 'Rotate'. Számomra ez egy olyan kényelmi funkció, ami hiányzott a 10.10-es Operából, és örülök, hogy a 10.50-ben benne van. Persze ettől téged hagyhat hidegen, de pont az a jó, ha mindenki megtalálja benne azokat a megoldásokat, amik kényelmessé teszik a munkáját.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz #16820480 #33 üzenetére

    Hát az Apple politikájával sem mindenben értek egyet, sheratan, de látom te jobban ismersz engem, és jobban meg tudod ítélni. Viszont az operációs rendszerüket jobbnak ítélem mint a konkurenciát, és a hardverrel, amihez eddig szerencsém volt sem volt soha bajom, így több Apple-terméket is használtam már, és jelenleg is van egy MacBook-om. Használhatsz egy terméket anélkül is, hogy elfogult rajongója lennél a gyártónak. :U Van Philips fülhallgatóm, BOSS gitárprocesszorom, Ibanez gitárom és Marshall erősítőm is, mégsem rajongok egyik cégért sem, csak számomra legjobban az ő termékeik feleltek meg. Nem tudom miért kell ilyen fehér-feketén látni mindent, főleg Apple-fób körökben. Böngészésre Operát használok, keresőnek Binget, a cégnél pedig Linux fut a gépemen, úgyhogy aligha vádolhatsz bármilyen szemellenzős fanboysággal.

    Na de most visszatérve: mint mondtam, nem szeretem az automatikus frissítést, mivel nem egy frissülő program vágta már haza a rendszeremet, vagy nem egy új verzióból hiányoztak általam megszokott és használt feature-ok. Szeretem elolvasni a changelogot és saját döntés alapján frissíteni vagy nem. Mivel a Google erre nem ad lehetőséget, legalábbis nem kézenfekvőt, így más termékeket használok. Ettől nem fog sem a Google éhenhalni, sem a fórum többi tagja hátrányt szenvedni, nem értem mire fel ezek a támadások és személyeskedések.

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Penge_4 #35 üzenetére

    Ellenben például a Safari Windows-on kapásból fel akarja nekem tenni a iTunes-t, a Bonjour-t, a QuickTime-ot meg mindent. Utóbbi nélkül nem is megy H.264-es HTML5 videó.

    A Safari a QuickTime-ot használja H.264 motorként, a H.264 támogatás - a közhiedelemmel ellentétben - nincs beleépítve a Safariba. Most hogy ez jó vagy rossz az vitatható. Az Apple Windowsos frissítőmechanizmusa enyhén szólva hulladék, fényévekkel marad el a Mac-es mögött. Nyilván érthető, hogy nem gyúrtak rá túlságosan a Windowsra, inkább a "legyen ilyen is" hozzáállást követték.

    Bár ahhoz képest, hogy ha jól tudom régebben Mac-hez egygombos egér volt... Azzal azért elég gáz lehetett bármit is csinálni.

    Régebben valóban volt egygombos egér, bár - azt azért hadd tegyem hozzá - maga az OS X támogatott bérmilyen third-party többgombos egeret. Ennek már jópár éve, én nem is fogtam már ki azt a korszakot. Most azonban a multitouch trackpadek messze előremutatóbbak.

    Amúgy a Chrome nálam csak tesztelésre van fent

    Én inkább feltettem WINE alá a Safarit a céges gépemen, azt használom amikor WebKit alatt tesztelek egy oldalt. Egy időben fent volt a Chrome is, de mint mondtam, túl sok fejfájést okozott.

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz #16820480 #48 üzenetére

    Nyilván megvan az automatikus frissítésnek is a maga pozitívuma, főleg az egyszeri user szempontjából. Azonban megvannak azok a szituációk, amikor valaki tudatosan nem frissít. Ha jól emlékszem a Firefox 2-3 váltáskor volt pár feature ami szó nékül kikerült a böngészőből, ezzel több power user felháborodását váltva ki. Másik szituáció az, amikor a hardver korlátai miatt nem ajánlott a frissítés. Például épp tegnap tettem fel az iOS 4-et egy első generációs iPod touchra. Érezhetően nehézkesebben mozog mint a 3-as, nem kicsit lettem volna mérges, ha a tudtom nélkül frissült volna. Megjegyzem, hogy az első generációs touch hivatalosan nem támogatja az iOS 4-et, csak a kiváncsiságomat elégítettem ki, aztán downgradeltem 3.1-re.

    Szerintem a legjobb megoldás a kettő között van: értesíteni a usert a frissítésről, elétenni a changelogot és megadni neki a választási lehetőséget. Persze a frissítési mechanizmus legyen gördülékeny, ne olyan, hogy "látogasson el erre és erre az oldalra és töltse le a frissítést". Ilyen szempontból szimpatikus nekem az Opera frissítési módzsere: szól, hogy van frissítés, katt-katt telepít, újraindít.

    [ Szerkesztve ]

  • #24737024

    törölt tag

    válasz Penge_4 #57 üzenetére

    Amúgy nekem Flash miatt nagyon ritkán crashel, akármelyik böngésző.

    Mert nem Mac-et vagy Linuxot használsz. A windowsos Flash még úgy ahogy elfogadható, de Linux alatt egy rémálom. Sokszor az eseményeket, pl. egérkattintás, is rosszul értelmezi. :W

  • #24737024

    törölt tag

    válasz #27441408 #83 üzenetére

    Opera.... na az meg opera

    Nagyon értelmes, csöppet sem trollkodó és Opera-fób hozzászólást olvashattunk. Gratula :C Ha esetleg kifejtenéd, mi is a konkrét problémád az Operával, akkor konstruktívabban hozzá lehetne szólni. :(

  • #24737024

    törölt tag

    válasz WonderCSabo #86 üzenetére

    Minden szoftveres hír végül egy konkurenciával való hitvitába torkollik. Ez a természet rendje.

    Kivéve az Apple hírek :U :P

Új hozzászólás Aktív témák