Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40553216

    törölt tag

    válasz cigam #25 üzenetére

    "Nekemestek anelkul, hogy megertenetek.">nem, hidd el, megértettük. én azért írtam, amit írtam.
    "De miért kell képmutató módon kihagyni belőle">erre volt a "neked esés" :)

    nem kell paragrafust idézni:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Fraunhofer_Society
    "The MP3 compression algorithm was invented and patented by Fraunhofer IIS. Its license revenues generated about €100,000,000 in revenue for the society in 2005.">tehát aki ezt

    http://en.wikipedia.org/wiki/Mp3
    "MPEG-1 Audio Layer 3, more commonly referred to as MP3, is a patented digital audio encoding format using a form of lossy data compression."

    akarja használni, annak:
    1. licencedíjat kell fizetnie
    2. zárt forráskódú, amiből a minimálisat rakják alaptelepítésbe: nem a disztrók készítői tartják karban az általuk egyébként sem ismert szoftvert.

    tehát a free jelzőnek duplán nem felel meg:
    1. nem ingyenes
    2. nem terjeszthető szabadon

    "Viszont letolteni a jogszeru.">mivel ezek a szabadalmak az USA-ra érvényesek, és ott is letölthető szabadon a telepítő CD, így külön kell választani az alaptelepítést és a későbbi kiegészítéseket. de ezért külön nem csinálnak két különbözőt. az utólagos telepítés pár kattintás, és kész. de ha a grafikus telepítőkből (Ubuntunál Hozzáadás/eltávolítás) telepíted, akkor még külön fel is hívja arra a figyelmedet, hogy egyes országokban jogi problémák lehetnek abból, ha te ezt engedély/licencedíj megfizetése nélkül használod. de ha letöltöd, az már a te felelősséged. és túl nagy problémát nem szokott okozni. többnyire az történik, amit már leírtak: felajánlja a letöltéstí/telepítést, ha olyan formátumot akarsz, ami nincs rajta.

    hol volt szó reporól?

    nem megbántódni, informálódni! :)

    én meg visszakérdeznék: miért pont a free formátumokat nem játsszák le? a flac pl. sokkal jobb minőséget ad (veszteségmentesen tömörít), mint az mp3.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák