Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    Csak Habugit tudom ismételni. Ez nem Radeon szoftver, ez Polaris Software.

    A Wattman problémáit mikor oldják meg az R290/390 kártyákon? Ha meg nem foglalkoznak vele, akkor gyakorlatilag Legacy szintre száműzték a két éves felső kategóriás kártyákat, mert effektíve a Pre-ReLive (vagyis Pre-Wattman) driverekkel lehet normálisan használni... :(((

    "Köszönjük" AMD, hogy ennyire törődsz a vásárlóiddal... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Sanya #46 üzenetére

    Tudom, van / volt benne részem. :DDD

    De ettől még nem vigasztal, hogy ennél is van lejjebb... :(((

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz #85552128 #61 üzenetére

    Sajnos nem csak a Wattman önmagában a probléma, illetve az, hogy kinyírja az Afterburner normális használhatóságát, hanem az is, hogy PowerTune is piszkálva lett a ReLive driverekben a korábbi Crimson driverekéhez képest. Javaslom a 290/390 topicban Habugi hozzászólásaira rákeresni a témában.

    Egy hulladék a ReLive, legalábbis ha Radeon 290/390 tulaj vagy... :U
    Egy időben alaposan elkezdtem utánaolvasni, jelezték sokan a problémát, de az AMD magasról tesz a felhasználóira.

    Emiatt pedig érthetően Unwinder, az Afterburner fejlesztője is berágott, mert az AB fórumszekció tele van (volt) 290/390 tulaj sirámokkal. Holott nem Ő tehet arról, hogy az AMD software supportja egyszerűen magára hagyta a Hawaii GPU tulajokat...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #63 üzenetére

    A gyári funkciók közül melyik is az, aminek én mint felhasználó hasznát látom? Radeon R9 390 tulajként. Hoz nekem hasznot a folyamatosan frissített PowerTune profil?

    Nekem nem tűnt fel ilyesmi, pár hónapig mazochistaként próbálkoztam pusztán ReLive-al élni, és Wattman-al tuningolni. Ez a tapasztalatom szerint Zuzu Petals szint alatti, egyáltalán nem volt élvezetes, inkább csak fájdalmas. Aztán visszamentem a Crimson driverekre és az AB-re. Az legalább használható és működik. Max. néhány újabb játékban szívás. Tök jó.

    Én, mint felhasználó azt látom, hogy van a ReLive driverben egy kvázi használhatatlan tuningfelület, ami se nem szép, se nem használható, de legalább még bugos is. A PowerTune változások vagy nem látványosak, vagy nincs is érdemi hatásuk a Hawaii GPU-s kártyákon. A Crimson, illetve az azt megelőző Cataclyst driverek sem nyújtották a tuningopciók garmadáját, de legalább a 3rd party szoftverekkel normálisan használhattuk és tuningolhattuk a kártyáinkat.

    Az mondjuk jó hír, ha lesz egy olyan 3rd party szoftver, amely kiválthatja az AB-t. De mielőtt elkezdek hullámozni, inkább megvárom, hogy valóban képes lesz-e erre...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz CJ4567 #66 üzenetére

    Lásd #63... Örülnünk kell(ene), hogy az AMD jót akar (?) nekünk... :U

    @Abu85 - #67: Az roppant fontos lehet például a minereknek... :U

    Engem jobban érdekelne, ha ismét 1100/1575Mhz-en tudnám használni a kártyámat...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #69 üzenetére

    Persze nüansznyi változásokról van szó, de minden extrák érdemes kiszedni.

    Szerinted ezt le lehet nyomni a felhasználók torkán a mellett, hogy ezért nem tudjuk az AB-t használni? :U

    Persze költői kérdés. Lenyomják, nekünk meg kuss van... :(((

    Erre egy régi meghajtó a megoldás, ahol még a fordító kevésbé hatékony AMDIL-t fordított, és azzal több volt a hardveren belüli üresjárat, több regisztert allokált, így kevesebb wavefront futhatott, stb.

    A magyarázat akár még vonzó is lehetne, csak az a baj, hogy az első ReLive driverrel, Wattmanban beállítva élből a desktopon szénné fagy minden, azonos beállítások (fesz, freki, stb.). Ismétlem, azonos beállítások mellett, amit korábban AB-ben állítottam be. Tehát nem terhelés alatt lett instabilabb...

    @Szaby59: Yepp, de szép....

    Nehéz az egészet nem úgy értelmezni, hogy az AMD-nek szúrják a szemét a 3rd party tuningprogramok, ezért ott gáncsolja el őket, ahol tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #81 üzenetére

    Ez tök jó, csakhogy akárhogy is csűröd-csavarod, az AMD hozzáállása romboló szándékú, holott emberemlékezett óta, már az ATi-s időktől kezdve a 3rd party szoftverekkel lehetett csak normálisan használni a VGA kártyáikat.

    A Radeon 32MB DDR óta ha nem is folyamatosan, de használom a családot, és nem emlékszem olyanra, hogy nem kellett volna 3rd party szoftver a rendes használathoz (óóó... amikor még 3rd party programokkal kellett szórakozni ahhoz is, hogy ne villogjanak a textúrák a játékokban...). Nem véletlen, hogy annyi 3rd party megoldás volt melléjük.

    Most is itt tartunk! Vagy szerinted a Wattman egy normális használható tuningprogram?!?

    Persze, lehet hülyének nézni a felhasználókat, olyan sokszor bevált már ez a múltban is... :U

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #88 üzenetére

    Idővel azokat is felkészítik az érintett fejlesztők az új csomagra, csak arra várni kell.

    Egy éve várunk... :U

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #90 üzenetére

    Nem csak az én problémám, mint említettem.

    Én csak a 290/390 topicokat nézem, de ott folyamatosan téma.
    Nem csak tuningnál, Habugi alulfeszelésnél is szembesült vele például.

    Nem ragaszkodom én az 1100/1575Mhz-hez, de gyakorlatilag Wattman-al cirka 40-50Mhz-et tudok húzni a GPU-n, a memórián pedig még kevesebbet. Mindezt magasabb feszek és (a tesztek alatt magasabb) hőmérséklet mellett, mint amivel anno a 1100/1575 betonstabil volt.

    Én elfogadnám azt, hogy a driver fejlesztése ezzel jár, ha cserébe olyan pluszt adnának, ami ezt ellensúlyozza. De nem adtak. Mint említettem hónapokig használtam és folyamatosan vizslattam a ReLive drivereket, és nem láttam semmi olyat, amitől nekem jobb volt. Kétlem, hogy a PowerTune profilváltások észrevehetően alacsonyabb villanyszámlát hoztak volna.

    Most a játékok optimalizációját / bugfixeit kihagyom a képletből, az ebből a szempontból nem releváns.

    Elhiszem, hogy a Polaris új megközelítést követelt meg, nem vagyok a fejlődés ellen.
    De itt gyakorlatilag a kompatibilitást és a használhatóságot nyiszálták meg érte, és szúrtak ki a régebbi felhasználókkal...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Tyrel #100 üzenetére

    . 1440p monitorral még ma is tök szépen visz mindent ami engem érdekel, magas beállítások mellett, de ha véletlen szembejön egy játék amit nem szeret azon +50 MHz a világon semmit nem változtat.

    Én csak FHD-ban játszom, ráadásul max. 60Hz, de ettől még akadnak játékok bőven, ahol bizony ki lehet fektetni a kártyát, például ha az élsimítást is jobban rápakolná az ember...

    A plusz 50Mhz pont 5%, csak GPU szinten. A memóriánál megint lenne még pár százalék, de az más tészta, mert a Strap-váltások miatt bizony az 1550 lassabb is lehet, mint az 1500, anno kikísérleteztem, 1600Mhz-en is gyengébben szerepelt valamivel a kártyám, mint 1575-ön. Legyen a kettő együtt 6-7%. Ez, ha többé-kevésbé szeretném a fix 60fps-t, akkor már tényező tud lenni.

    És akkor térjünk vissza a másik dologra, amit írtam. Egye fene, vissza veszek egy-két változót, hogy stabilabb fps értéket lássak - de akkor kapjak érte valamit. De nem kapok. Most tehát a ReLive mellett gyakorlatilag csak az szól, hogy az újabb játékokra szóló optimalizációk / bugfixek megvannak. Ráadásul még a kártyám teljesítményéből is adjak le 6-7%-ot. Csodálkozol, hogy nem tapsolok hozzá?

    Én sokkal jobban örülnék ha a Wattman engedne dinamikus venti profilt definiálni, mert egy 5-10°C-al szívesen feljebb engedném némi csendért cserébe, de... csak fix rpm-et enged állítani (vagy auto-t), a fixetm eg nem tudom úgy belőni hogy üresjáratban ne legyen indokolatlanul hangos, de magas terhelés alatt is elég legyen.

    Ezt már nem is említettem, de igen, ez is egy hibája. Az AB ventivezérlése sokkal jobb és használhatóbb. De hát hallottuk, ha nem áll be a 3rd party fejlesztő a sorba, akkor így jártunk.... :U

    Igen, régen (2000-es évek meg a 3D fénykorának elején) tényleg voltak még gondok (mindkét ill. mindhárom oldalon!), sokáig használtam én is Omega drivert, de már régóta nem érzem semmi hasonló szükségét.

    A Radeon 32DDR (később ezt hívták 7500-nak) és a 8500 (volt a 8000-es szériából 600-as? :F Nem a 9600-asra gondolsz?), illetve a 9000-es szériánál bizony elég tré volt a gyári szoftver, és sok változót nem lehetett benne állítani. Ott mush have volt a 3rd party finomhangolás (még a nevére is emlékszem: Rage3D Radeon Tweaker volt talán a legnépszerűbb). Az én foghíjas emlékeim szerint mindvégig kellett a normális tuninghoz 3rd party szoftver (emlékszem, még itt, a PH!-n is meg volt valamelyik tesztben jegyezve, hogy a gyári Overdrive helyett inkább az AtiTool-t használták tuninghoz).

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    válasz Abu85 #104 üzenetére

    Abu, én ebbe belefáradtam. :DDD

    Tudod mit, tök jó a ReLive driver, a legjobb, amihez az AMD valaha is a nevét adta!
    Sőt! Köszönjük neki, hogy folyamatosan kirántja a 3rd party fejlesztők alól a szőnyeget, mert ezzel is csak nekünk tesznek jót, értünk teszik! :))

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

  • Cifu

    nagyúr

    @Habugi / #112: Köszönöm az elismerő szavakat, de az általam leírtak jó részét te vezetted le a 290/390 topicban, szóval én csak tanonc vagyok. :)

    @Vigilante / #113: Én nem állok neki ennek az AMD / nVidia fanság dolognak. Szerettem az AMD és az nVidia kártyáimat is, még akkor is, amikor két napom elment rá, hogy pl. a Radeon 8500LELE (egen, olyan is volt.... :DDD ) kártyámon rendesen menjen az Operation Flashpoint, és ne villogjanak a textúrák, látszódjon az eső effektje és a többi. Káromkodtam egy ízeset, és megoldottam, akkor is 3rd party szoftverrel.

    Szívtam nVidia kártyával is, de én nem fogom egyik oldalt sem pusztán azért anyázni / ajnározni, mert piros vagy zöld.

    Az AMD viselkedése adott esetben szerintem bicskanyitogató. Abu elmondta a nézőpontját, én is elmondtam az enyémet. A nézetek nem közeledtek, további köröket futni szerintem felesleges (aztán most mégis azt teszem - Don Quijote vagyok vajon, vagy a szélmalom :F ).

    @Abu85 / #115: Abu, én szeretlek, tisztellek, becsüllek.

    De a Radeon 7950-esem csaknem 4 évig húzta azonos tuningbeállítások mellett. Olyanra volt példa, hogy egy-két játéknál, tesztnél nem bírta esetleg, elkezdett szemetelni, de akkor visszavettem, és kész. A másik három maréknyi játék alatt az eredetileg kitapasztalt feszek és frekik mellett stabil volt.

    Én elfogadom, hogy esetleg a ReLive olyan nüasznyi változásokat hozott, amiért az én R9 390 kártyám nem bírná el a korábban kitapasztalt frekiket az adott feszeken. Kétségeim vannak, és ha lenne lehetőség rá, addig heftelném az AB-t, amíg nem sikerülne rendesen működésre bírni ReLive mellett, csak hogy megcáfoljalak, hogy márpedig itt nem arról van szó, hogy a ReLive finomhangolása miatt nem bírja el azokat a frekiket.

    De azt is leírtam, hogy én szíves-örömest feladnám azt a tuning-előnyt, ha cserébe kapnék valamit, amitől tényleg jobb lesz nekem. Mondjuk több FPS-t nyújt azonos beállítások mellett, vagy magasabb részletesség mellett is hozza a korábbi FPS-t, esetleg csak stabilabb lenne az FPS, és kevesebb lenne a bezuhanás mondjuk egyes esetekben. Én semmi ilyet nem tapasztaltam. Lehet, hogy csak nem játszottam olyan játékkal, ahol ez kiugrott volna - még ezt sem zárom ki.
    Mint említettem, olvasgattam én bőszen a fórumokat, de lehet rossz fórumokat olvasgattam, mert sehol senki nem írt olyat, hogy márpedig nála megtáltosodott bizony a 290/390-es kártyája a ReLive drivertől, vagy olyan extrát tapasztalt volna, amitől a haját letette volna.

    Tahát az én személyes tapasztalatom az, hogy a ReLive nem nagyon nyújt sok extrát, de viszont elvette a 3rd party támogatást az AB-től, ami eddig megvolt. Én emlékszem még azokra az időkre, amikor az AMD (de lehet, hogy akkor még ATi volt, ennyire jól már nem emlékszem) külön támogatást nyújtott a 3rd party fejlesztőknek, és bátorította őket.

    Én, személy szerint, mint felhasználó, nem örülök annak, hogy az AMD így viselkedik (jaj, de diplomatikus voltam...), és szerecsenmosdatásnak érzem azt, hogy ilyenkor azzal próbáljuk megmagyarázni a történteket, hogy az AMD nem ígért olyat, hogy az új driverek mellett jól fognak működni a 3rd party programok...

    [ Szerkesztve ]

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák