Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slack

    tag

    válasz Noukoum #17 üzenetére

    Ki szerint biztonságosabb? A gyártó marketingje szerint? Vagy csak szerinted?
    Hogy lett mérve?
    Ha biztonságosabb, akkor miért kell átvenni a sofőrnek, amikor pittegy, hogy épp nem tudja mit tegyen?

    Én is olvastam, hogy rengeteg kilométert levezetett már az autopilot hiba nélkül. És ez valóban lenyűgöző.
    Véleményem szerint azonban ezek a kijelentések marketing célokat szolgálnak és nem tudományos igényű cikkek. Ha azok volnának akkor leírnák azt is, hogy milyen gyakorisággal kell a sofőrnek átvennie a kormányt, milyen gyakran hoz hibás döntést, stb.

    Egyébként fordítsuk már meg a dolgot. Neked miért fájna annyira, ha kicsit jobban tesztelnék a hatóságok a technológiát az engedélyezés előtt? Mi károd származna belőle? Azért kérdem, mert nekem olybá tűnik, hogy a saját érdekeid helyett egy gyártó érdekeit véded.

    #18:
    Teljesen egyetértek veled. Tenni kell ellene és támogatom is az önvezetést. Csak szeretném, ha a hatóságokat a közlekedők biztonsága lenne az elsődleges és nem a gazdasági érdekek.

  • 8th

    addikt

    válasz Noukoum #17 üzenetére

    Azért nem érted mert nem akarod (mint mindig). A parasztok esznek isznak, filmet néznek, netezgetnek, facebookoznak, telefont nyomkodnak vagy épp dugnak (és meg is örökítik amennyi eszük van) menet közben mert elhiszik, hogy a tesla elektronikája mindig minden körülmények között helytáll helyettük és majd vészfékezik vagy kikerülő manővert végez ha kell. Pontosan tudjuk és számtalanszor bebizonyosodott, hogy ez nem így van. Biztonságosabb? Tényleg? Bazdki sokra megyek a statisztikával ha egy bamba majom letarol a két és fél tonnás önvezető szarjával mert épp mia kalifára veri a répát ahelyett, hogy az utat nézte volna. Az önvezetés jelen stádiumában nem más mint emberkísérlet. A magam részéről le is szarnám az egészet ha csak saját magukat veszélyeztetnék ezzel a hülyeséggel de a többi közlekedőre pont ugyan olyan veszélyesek.

Új hozzászólás Aktív témák