Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sowi

    őstag

    válasz Tikakukac #9 üzenetére

    valoszinuleg tobb PB es Acer gepet lattam mint ti ketten osszesen fogtok eletetek soran, ezert nem ertem miert vannak egybol leszarozva ezek a gepek, mire alapozva? lattatok par darabot amit elromlott? van fogalmatok egyaltalan rola, hogy az eladott mennyiseg hany szazaleka romlik el? ja, hogy nincs?

    Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

  • sowi

    őstag

    válasz Tikakukac #11 üzenetére

    mivel latom, te sokkal nagyobb acer es PB szakerto vagy mint en es nyilvanvaloan hatalmas tapasztalatod van notebook szervizeles teren, igy legyen igazad ;)

    [ Szerkesztve ]

    Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

  • stifi

    senior tag

    válasz Tikakukac #15 üzenetére

    fel lehet állítani egy preferált sorrendet kategórián belül a modellekről, de nem a márkákról.
    lehet azt mondani hogy 120k alatt a lifebook éri meg a legjobban és mondjuk az msi cr650 a legkevésbé ha a minőséget nézzük.
    mégis sokan veszik és ajánlják például az inspiron 5110-est az nbd garancia miatt, pedig az sem egy űrtechnika, de ár/érték arányban kifejezetten jó vétel ha minden paramétert figyelembe veszel.

    ugyanez igaz az összes gyártóra és modellre. van vásárlóközönsége mindegyiknek, mert kinek ez, kinek az fontos. szerintem ha valaki hezitál két azonos tudású és árú notebook között (legyen például lifebook és packard bell) akkor felesleges kardoskodni a lifebookért, mert egyáltalán nem biztos hogy jobb lesz neki. ugyanúgy elromolhat a fujitsu is, ez csak az esélyek latolgatása és statisztikai kérdés.

    és ahogy megbeszéltük, senkinek nincs gyártói statisztika a kezében. így marad a tapasztalat és a garancia hossza, mint kiindulási pont. 2 év garral pedig egy PB is könnyebben gazdát talál. nem mindenkinek szívderítő látvány egy belépőszintű fujitsu, és sok embert ismerek aki tud vigyázni egy kevésbé tartós konstrukcióra.

    én szeretem ha valaki ért a gépekhez, sokat is tudok tőletek tanulni. de kijelenteni egy gyártótól hogy summa hulladék, egyszerűen nem igaz.
    a PB i5-ös, GT540-es szoftveres gépe 155k körül megáll 2 év garanciával. a következő hasonló tudású gép 200 körül kezdődik. 1 év garral még azt mondom adjunk le valamelyik paraméterből, de 2 évvel miért ne lenne jó választás? gyengébb minőség? olcsóbb is..

    de nem akarok én ebbe mélyebben belemenni. én is thinkpad t420s gépet vettem magamnak, nem véletlenül. de az asszonynak timelinex-et ajánlottam 3 év sérüléses garanciával, mert neki az való.

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stracker06

    aktív tag

    válasz Tikakukac #18 üzenetére

    Sziasztok!

    Én nem vagyok nagy szakértő, meg semmi ilyesmi, de van egy Packard Bell notebook-om már kb másfél éve. Nem csillogós - villogós, hanem matt fekete. (ha már akkora szakértő vagy, akkor tudhatnád, hogy ilyet is gyártottak/gyártanak).
    Semmi bajom nincs/nem volt vele, működik rendesen, pedig hetente 2-szer végighurcolom fél Magyarországon, vonaton, metrón, buszon, hidegben, melegben. Működik rendesen. Természetesen nem mondom azt, hogy ez volt a "legbivalyabb" gép a világon amikor vettem, viszont az ár-érték aránya szerintem jó volt az akkori kínálatot tekintve és arra amire én használom, arra tökéletesen elég.
    Szóval, semmi sem ment benne tönkre, a Seagate 500 gigás winchestert kivéve, ami a múlt héten állt meg valamilyen oknál fogva. (Mivel sajnos csak 1 év garancia volt a gépre, ezért így jártam---jó lett olna az a kettő.) Remélem, hogy senki sem fogja azt írogatni, hogy: "na, ugye!", mert azért érzékeljétek, hogy azt a vinyót nem a PB gyártotta, sőt, nem hinném, hogy bármivel több köze volt hozzá annál, hogy valaki megfogta és belecsavarozta a notiba. Egyébként azóta vettem bele egy másik merevlemezt (3 év garival) és megy tovább.
    Ennyi! :))

    SFm™

Új hozzászólás Aktív témák