Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stifi

    senior tag

    látom itt még mindig sokan viselnek "matt kijelzős" és "biznisz klassz" szemüveget :)
    viszont én meg azt mondom, hogy 2 év garanciával ezek a PB gépek sem rosszabbak mondjuk egy MSI-nél vagy egy alsó kategóriás Acernél, Asusnál vagy Toshibánál.. akár tetszik akár nem, low end mindenhol van

    eddig rá lehetett mondani hogy nem ajánlott az 1 év gar miatt. most két év van, örülni kéne neki hogy felvette itthon is a gyártó az EU-ban érvényes 2 éves fonalat.
    de van olyan réteg, akiknek soha semmi sem jó. vagy a külföldi garancia a rossz, vagy a fényes kijelző, vagy a márka - az a lényeg hogy a mi berögzült véleményünk alapján valami rossz és kész.
    csak a tapasztalat meg az ésszerűség hiányzik ezek mögül a vélemények mögül.

    én inkább azokat a gyártókat féltem akik még mindig 1 évvel nyomulnak, mi lesz velük? (Lenovo Edge sorozat)

    [ Szerkesztve ]

    Nincs időm kedvesnek lenni!

  • stifi

    senior tag

    válasz Tikakukac #15 üzenetére

    fel lehet állítani egy preferált sorrendet kategórián belül a modellekről, de nem a márkákról.
    lehet azt mondani hogy 120k alatt a lifebook éri meg a legjobban és mondjuk az msi cr650 a legkevésbé ha a minőséget nézzük.
    mégis sokan veszik és ajánlják például az inspiron 5110-est az nbd garancia miatt, pedig az sem egy űrtechnika, de ár/érték arányban kifejezetten jó vétel ha minden paramétert figyelembe veszel.

    ugyanez igaz az összes gyártóra és modellre. van vásárlóközönsége mindegyiknek, mert kinek ez, kinek az fontos. szerintem ha valaki hezitál két azonos tudású és árú notebook között (legyen például lifebook és packard bell) akkor felesleges kardoskodni a lifebookért, mert egyáltalán nem biztos hogy jobb lesz neki. ugyanúgy elromolhat a fujitsu is, ez csak az esélyek latolgatása és statisztikai kérdés.

    és ahogy megbeszéltük, senkinek nincs gyártói statisztika a kezében. így marad a tapasztalat és a garancia hossza, mint kiindulási pont. 2 év garral pedig egy PB is könnyebben gazdát talál. nem mindenkinek szívderítő látvány egy belépőszintű fujitsu, és sok embert ismerek aki tud vigyázni egy kevésbé tartós konstrukcióra.

    én szeretem ha valaki ért a gépekhez, sokat is tudok tőletek tanulni. de kijelenteni egy gyártótól hogy summa hulladék, egyszerűen nem igaz.
    a PB i5-ös, GT540-es szoftveres gépe 155k körül megáll 2 év garanciával. a következő hasonló tudású gép 200 körül kezdődik. 1 év garral még azt mondom adjunk le valamelyik paraméterből, de 2 évvel miért ne lenne jó választás? gyengébb minőség? olcsóbb is..

    de nem akarok én ebbe mélyebben belemenni. én is thinkpad t420s gépet vettem magamnak, nem véletlenül. de az asszonynak timelinex-et ajánlottam 3 év sérüléses garanciával, mert neki az való.

    Nincs időm kedvesnek lenni!

Új hozzászólás Aktív témák