Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    válasz Somatom #38 üzenetére

    Ha már Rejtő, akkor az is stílusára emlékeztető karaktereket és világot olvashat az ember Tarja Kauppinen A nép igazsága, valamint A rendszer ellensége című könyveiben. Nekem is egyik kedvencem Rejtő, és ezek is a várólistámon vannak, részben pont emiatt.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    Nagyon jól összefoglaltad a leglényegesebb tudnivalókat és ökölszabalyokat. Magam is nagyjából ezek alapján próbálok alkotni, amikor sikerül. Pár dologgal nem értek csak egyet, de azok pont a személyes véleménynek tűnő gondolatok, így az nem baj.
    Én például nem akarok lebeszélni senkit arról, hogy romantikusat írjon. :) Miért is tenném? Mindenki azt ír, amit akar. Az általános szabályok pedig minden zsánerre vonatkoznak. És, bár nem sokat olvastam romantikus írásokat, azt bizton állíthatom, hogy nem a Romana és Júlia szintű trafikos ponyvák a műfaj legjobb darabjai. Hidd el, ócska sci-fiből legalább annyi van, mint ócska romantikusból. Persze ugyanez igaz a minőségi verziókra is.
    Aztán a másik, hogy nem szükséges kemény rosszfiúnak lenni a főhősnek. Nem gondolnám, hogy azt szereti a többség. Ha hiteles a karakter, nem egy mesterkélt kliséhalmaz, akkor lehet akármilyen, akár egy szorongó aktakukac is. A lényeg, hogy önazonos legyen, a saját jellemének megfelelően cselekedjen és beszéljen. És miért kellene pont férfi főhős? Kicsit közhelyes leszek, de hadd döntse már el a karakter. :) Persze a realitás határán belül. Pl. a '70-es évek amerikai hadseregében (pont ilyenen dolgozok) ne legyen női ezredes, vagy pilóta, de még katonai orvos se. De a fenti közhelyemre a legjobb példa az inváziós írásodból általam spin-offolt Dr. Wattson, aki az én fejemben a kezdetektől fogva nőként jelent meg. Ne kérdezd, miért, fogalmam sincs. :)
    Ehhez a témához kapcsolódik a szerelmi szál. Szerintem az sem elvárás. Ha hozzátesz a történethez, motiválja a főhőst, akkor persze, legyen! De gondoljunk csak Mark Watneyra, vagy Frodóra (neeem, Samu nem számít annak, akármit is sugallnak a mémek :D). Nálam például, amit említettem katonai sztorit, nem lesz, mert egyszerűen nem releváns a történet szempontjából. Bele lehetne erőltetni egyet, de tök felesleges lenne.
    Nagyjából ennyi, amit én máshogy gondolok, a többivel egyetértek.
    Viszont egy fontos követelményt nem említettél, és senki más sem. Remélem azért, mert mindenkinek egyértelmű. A helyesírást. Elengedhetetlen ahhoz, hogy az embert, pláne kezdőként, komolyan vegyék. Ha a kézirat nehezen olvasható, nem fogja azt a hatást elérni mondjuk egy pályázat bírálóinál, vagy egy kiadónál, amit te ki szerettél volna váltani az olvasóból. Másrészt úgy gondolom, hogy aki írásra adja a fejét, annak kutya kötelessége komolyan venni a helyesírást. Nem szabad félvállról venni.
    Ennyi jutott eszembe így hirtelen, viszont van egy kérdésem. Azt írod, a történet nem volt kidolgozva rendesen az egyik regényedben. Ezek szerint neked van több is? Ez érdekel. Bővebb infót kérek! :)
    Ja, és ha már kidolgozatlan történetszál. Hagyjunk némi munkát a bétáknak és a szerkesztőnek is! ;]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Meggyi001 #47 üzenetére

    Már vártál? Még nem döntöttem el, hogy ez most jó-e, vagy sem. :D

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz totron #49 üzenetére

    Azért a Tiffany fájdalomokozásához az is kell, hogy te alapból ne kedveld azt a zsánert. Persze, tudom, egy sci-fi rajongó úgy van a sci-fivel, mint Sheldon Cooper a részecskegyorsítókkal és a képregényfesztiválokkal, hogy még a vacakok is elég jók, de olvastam már olyan sci-fit, ami szenvedés volt (nekem). Tele logikátlan high-tech kütyükkel, amik mindig pont akkor voltak pont annál az illetőnél, amikor éppen egy olyan cucc kellett volna. És nem egy-egy esetről volt szó. Konkrétan nem a cselekmény volt igazítva az adott világban elérhető technológiákhoz, hanem fordítva. Ha a szereplő olyan helyzetbe került, hogy csak úgy tudott volna megmenekülni, ha van egy gránátja, ami rajta kívül mindenkit megöl, akkor épp volt nála egy olyan. És akkor a gránát működése mellé kerített az író egy izzadságszagú magyarázatot. Ez nem teljesen konkrét példa, de valami hasonló volt. És sok. Túl sok. A szereplőt annyiszor mentette meg a véletlen, vagy egy spéci, csak abban a helyzetben hasznos kütyü, ami már unalmassá tette az egészet. Hiába volt végig őrült tempójú, akciódús rohanás az egész, egyszerűen nem lehetett komolyan venni. Kicsit olyan párjanincsium érzésem volt (A mag című film). Szóval de, van fájdalmat okozó sci-fi is. És arra is van igény.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz philoxenia #54 üzenetére

    Ezt a részt még nem láttam, de lassan azért haladok a sorozattal, csak kevés időm van tévézni.
    Nálam legjobban az veri ki a biztosítékot, amikor egy Földön (vagy a jelenlegi világunkban) játszódó sztoriban az alapvető, 2+2=4 szintű fizikát b@sszák meg rendszeresen. Pl. a felrobbant űrhajók törmelékei ott sodródnak a robbanás közelében. Miért? Mi az a közeg, ami lefékezi őket? Lehet, hogy csak én vagyok túl gépész, de ezeket mindig észreveszem. Tudom, az én bajom, miért nem bírok elvonatkoztatni. Pedig el tudok, csak nem mindentől.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Meggyi001 #59 üzenetére

    Nekem annyira nem jött be. Az alap koncepció nem lenne rossz, de engem ott elvesztett, amikor csak úgy belerepültek a fekete lyukba.
    Sokszor úgy adják elő, hogy akkora jelentőségű film, mint a 2001 Űrodüsszeia. Szerintem nem. A könyvespolcos részt már nem tudtam komolyan venni.
    És ja, Anne Hathaway... ;)

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák