Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dilikutya

    félisten

    Különféle monitorozó szoftverekkel mi a helyzet? Kár, hogy a cikk arra nem tér ki.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz tgbrfv #26 üzenetére

    Én a pár emelettel lejjebbi mindenkinek ismerőse kollégákat is max. csak visszajelölöm, de magam nem jelölgetem azokat akikhez semmi közöm azon kívül, hogy egy cégnél dolgozunk. Felettes meg akkor se kell, ha nem posztolgatok munkaidőben semmit.

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz kenwood #57 üzenetére

    Bruttó 100 lesz az inkább... pénztárosnak lenni elég szar lehet, ráadásul még nagyobb helyeken is megesik, hogy nem annyi órára vannak bejelentve, mint amennyit dolgoznak. Van olyan, ahol a csoportvezetőt meg lecseszik, ha túl emberséges a dolgozókkal.
    Pl. a Spar vevői oldalról sem leányálom, bár ebben benne van, hogy igyekeznek a lehető legkevesebb emberrel dolgozni, délután pedig össze is omlik a rendszer a munkából hazamenők miatt, súlyosbítva a helyzetet az egész nap bevásárolni képtelen nyugdíjasokkal. Nem csoda, ha ingerültek, tévesztenek, bár a pénztárgép nagy segítség, hogy legalább elszámolás ne legyen.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz rsf #92 üzenetére

    Bármilyen szar tetű is a munkáltatód a dolgozókkal, vagy patkányürüléket tesz a samponba vagy belehugyoznak az üdítőbe, azt semmiképpen se a Facebook üzenőfaladon tedd közkinccsé akkor se, ha minden szava igaz. Magaddal tolsz ki, a problémák orvoslására pedig megvannak a megfelelő hatóságok, oda név nélkül is bejelentheted, kivizsgálják, és ha kell, szankcionálnak.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz kenwood #127 üzenetére

    Coelho-t olvasni sehol sem intellektuális. :)

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

  • Dilikutya

    félisten

    válasz ViZion #145 üzenetére

    És ez még semmi! Tudok ilyenről: főiskola, ahol a biztonsági őrök és takarítók nem az iskola dolgozói, hanem a szerződött partneré. Tavaly a dolgozók egyik napról a másikra át lettek jelentve másik kft-be, csak jött nekik hirtelen a papír. Szabi ugrik, kifizetik, de pár napot buktak. Pár hónap múlva megint ez, alkudozni kellett, hogy kivehessék. Pár hónap múlva megint. A cégeknek utánajárva kiderült, hogy munkaerőkölcsönző mind, a székhely és ügyvezető mindig más, de ugyanannak a cégnek adják mindig a munkaerőt, amelyik az iskolával szerződött. Május elején jön a csavar, úgy adódott, hogy minden dolgozó a NAV-val csináltatta meg az adóbevallást. Amikor a NAV kiküldte a papírokat, lett nagy rácsodálkozás, a dolgozó minden hónapban megkapta a bérpapírt, megkapta az új munkaszerződést, meg az előző kilépő papírjait, vonták az adót, és a végén kijött, hogy igazából a tavalyi évnek csak a felében volt jövedelemmel rendelkező munkaviszony, a másik fél év fizetetlen szabadság, vagy semmi. Irány a NAV, ahol még tetézték, hogy januártól márciusig is ugyanez a szitu. Amikor kezdenek a dolgozók érdeklődni, meg puhatolózni a NAV-nál, munkaügyeseknél, hogy is van ez, jött a fővállalkozó, hogy hogy gondolják, hogy kérdezősködnek, meg feljelentésen törik a fejüket, milyen dolog már az...
    Végülis a dolgozókat nem érte kár, mert a NAV a papírjaik alapján korrigálta a bevallásokat, és majd ráverik a különféle érintett cégekre. Viszont a munkaügyesek már mozgolódnak, a főiskola pedig azt fontolgatja, hogy bontja a szerződést a fővállalkozóval. És ki szívja meg? Több tucat biztonsági őr és takarító, és feltehetően nem csak azok, akik a főiskolán dolgoztak, mivel ez a fővállalkozó máshol is intézi a takarítást, éjjeli őrt...

    Szép dolog, hogy csináljon diplomát, OKJ-t mindenki, de valakinek ezt a munkát is el kell végezni, ha már így alakult, mást nem kapnak, OKJ-vel, diplomával meg senki sem szívesen takarít. És ezeket a dolgozókat ott szívatják, ahol csak lehet, azt se tudja az ember, kihez forduljon, főleg hogy a NAV, a TB és a munkaügyi felügyelőségek is először csak egymásra mutogattak, de hivatalból csak nagy sokára fog történni valami. Szó nélkül kötelet adnék a fővállalkozó nyakába.

    Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

Új hozzászólás Aktív témák