Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    Azert ez a 16 lane-es szivatas 2018-ban azert mar kezd szanalmas lenni. 2 PCIe SSD meg 1 videokartya elviszi az egeszet, es akkor arrol a tobbi szarrol ami a lapra van integralva meg nem is beszeltunk.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • Smiley

    őstag

    válasz NewHope88 #30 üzenetére

    Szerintem rosszul latod. Szanalmas, hogy minden arrol szol, hogy gyors storage gyors memoria, minden legyen PCIe-n... aztan az $500 i9-nel elverzik az egesz ha az ember mondjuk belevag 2 SSD-t, meg egy videokartyat.
    Most csak szamolgatas vegett, egy kozep kategorias lapon van wifi, ethernet, sata, bluetooth, usb2/usb3/usb3.1. Tehat veszek egy kozepkategorias z390-es lapot egy tetszoleges i7/i9-et, veszek hozza egy 2080-at, beledobok 2 db nvme-t (1 rendszernek, 1 jatekoknak, esetleg virtualis gepnek), a csaladi videokhoz, melohoz mas adatokhoz egy 2x2Tb-s disk-et a raid miatt, rakotom ethernet-el a halozatra, a hangkartyara az aktiv monitorokat, meg a kenyelmes filmezes veget egy BT fulest. Ebben szerintem semmi extra nincs. Most ehhez mar edes keves a 16 lane szerintem. A 2080 tudna menni 16 szalon de nem fog mert lemegy 8-ra. A 2 db nvme is elvinne 8 szalat, de nem fog, mert az osztoszkodnia kell az osszes tobbi szaron. Szerintem ez a netto kib*szas kategoria.
    Tehat ha otthonra szeretnek egy ilyen altalanos dolgozos jatszos csaladi mindenes gepet, akkor vegyek Xeon-t meg workstation lapot ha mar kiszeretnem hasznalni azokat a cuccokat amikert egy vagyont fizettem.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • Smiley

    őstag

    DraXoN && NewHope88

    Akkor lehet velem van a baj, de mind1. En uzemeltetek, szoval kb mindenhol Xeon, dual Xeon van, server meg workstation lap... de nagyjabol 15 eve van PCIe es kb 10 eve mar az X86-nal sincs eszaki hid, es meg mindig ezen sporolnak.

    Persze rakjunk minden szart a deli hidra azt meg 8GT/s DMI-vel kossuk ossze es kesz is. Azt a ~980MB/s-et 2 darab mezei sata-s SSD-vel is le lehet gyilkolni. Be is fejezem, csak szar latni, hogy nagy lendulettel nekiindultak, hogy mindent a cpu-ba raknak, es 10 ev sem volt eleg, hogy egy kicsit is tobb sav atszivarogjon a consumer piacra.

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

Új hozzászólás Aktív témák