Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomp

    félisten

    válasz DrDoktor #3720 üzenetére

    Persze a 4G is elég mindenre de anno a 4G bevezetésénél is ez volt. A 3G mindenre elég. Aztán elkezdett bedugulni.
    Szerencsére a Yettel önti a pénzt a hálózatmodernizációba és a 4G-t is gőzerővel fejlesztik az 5G mellett.
    Fejlesztett bázisállomáson az összes létező frekvencián bekapcsolják a 4G-t.
    4-5CA, 4X4 MIMO(ez amúgy rohadt drága), megemelt moduláció. 4G-n is lehet már mérni 600Mbitet.
    De van olyan terület amit modernizáltak de nem volt elég az a kapacitás se. Bekapcsolták az 5G DSS-t de ez se volt elég így felraktak rendes 5G antennát és már Gbittel el tudja vinni a forgalmat.
    Szóval most még elég neked de lehet karácsonyra annyira megugrik a 4G forgalma, hogy nem leszel boldog. :DD

  • RexpecT

    addikt

    válasz DrDoktor #3720 üzenetére

    Annyira nem létfontosságú valóban az 5G telefonon.
    Nincs bajom az Androiddal, sokáig azt használtam, de custom ROMokkal biztosan nem szórakoznék, az is kérdéses, hogy mint átlag felhasználó az 5G hiányán kívül bármikor érezhetek-e valami hátrányt.
    Volt itt szó a VoLTE és VoWIFI-ről. Jelenleg egy iPhoneX-et használok Telekomos SIM-el, azon nem is tudom, hogy rendelkezésre áll-e bármelyik. Mondjuk telefonálni sem telefonálok sokat, inkább Messenger meg Viber megy.
    Google Pay gondolom megy a Pixelen(Erstés vagyok, ott úgy látom elérhető).
    Ennél a telónál hogy zajlik a garancia? B-Telnél most 220k körül van a sima verzió, de mivel itthon nem is forgalmazzák gondolom a bolt javítja a telefont ha van vele valami gond :F
    Olcsóbb helyről egy iPhone 13 290k körül van, de arra csak 1 év hivatalos Apple garancia van, a másik 2 év már szintén bolti, azok meg úgy javítják ahogy tudják. 3év hivatalos Apple garihoz meg a legolcsóbb ajánlat 330k.

Új hozzászólás Aktív témák