Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Duck663

    őstag

    válasz PuMbA #12 üzenetére

    Igen, ezért is írtam hogy átbaktattam! Játékok miatt néha használom, de amúgy :S

    Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz PuMbA #12 üzenetére

    Én még CPU limites Ryzen 5 3600-ot nem igen láttam. Függetlenül a felépítésétől. CPU limites akkor egy proci, ha azt látjuk, hogy miközben 98-100%-on szenved a proci össz teljesitménye közben nem képes a grafikát kihajtani és az meg csak tartosan 70%-ra. Ekkor beszélünk CPU limitről, mikor nem képes a CPU kihajtani a grafikát. Vagyis visszafogja a grafika teljesítmény. A gyakorlatban persze elmarad a 180-200 dolláros proci teljesítménye egy 500-1000 dollároshoz képest valamennyire. De hát egy Intel core i5 is elmarad egy I9-től. A gyakorlatban ez nagyjából azt jelenti, hogy mondjuk játszunk egy RTX 2080 Ti társaságában akkor ugyan abban a felbontásban (FHD, QHD) ha I9-es vagy R9-es proci csinál a játékban 150 FPS-t akkor egy 3600-os csinál úgy 135-140 FPS. Ez részben a valamivel alacsonyabb 1 magra vagy szálra eső teljesítménye miatt van. Na persze ha egy 8/16-os proci átlag terhelése közben 40% akkor azért egy 6/12-es proci esetében az lesz úgy 50-55%. De olyat, hogy egy játék alatt ott harcolna a 90% vagy felett egy Ryzen 3600-os én legfeljebb egy esetben láttam. A CP 2077 esetében mikor 4K-ban játszanak maxra tolt grafikai minőségen. Ilyenkor a leirás szerint a játék belekostól akár 10 párhuzamos programágba. Illetve még egy eset lehetséges, ha valami nagyon 8 magot vagy szálat igénylő játékot játszanak a 6/12-es procin és közben elinditanak egy streamelés vagy videó mentést. Ami szintén igényel plusz teljesítményt a géptől. Egyébként én még soha nem láttam játékban 95-100%-on szenvedő 3600-os procit.

Új hozzászólás Aktív témák