Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Lenry #34 üzenetére

    Nekem Intel procim van és eddig hűséges is voltam hozzá. Eddig. Nincs olyan sok konfig mögöttem, hogy reális képet kapjak a két proci közti különbségekről, nekem még a régi, melegedős AMD-kkel voltak tapasztalataim. Azóta már sokat fejlődött az is. A benchmarkokat meg nem veszem szentírásnak, tájékoztató jellegűnek inkább.

    ez azért cseppet túlzás... vagy inkább kárörvendés - Elismerem, de mivel én pont beleestem a "megszívták" kategóriába, legalább egy kis kárörömöm hadd legyen má'. :P
    Főleg, hogy ennek megint "MS összejátszik a hardvergyártókkal" szaga van. Ugyanezt éreztem a PS2.0-s Aero és az S3-as hibrid sleep alaplapok esetében is. Ez van, én már csak ilyen gyanakvó, paranoid hülye vagyok. ;]

  • Depression

    veterán

    válasz Lenry #34 üzenetére

    Nem látod a lényeget. Azzal, hogy az intel egyeduralkodóvá válik, azzal az a gond, hogy nem a piac igényeit fogja kiszolgálni, hanem neked kell megvenned azt, amit ők kínálnak.
    A saját példámból indulok ki: már régóta vágyom egy kisméretű, alacsony fogyasztású lapra HD filmekhez. Az nV már lassan egy éve bejelentette az Ion-t, de a drága intel minden eszközt bevetett azért, hogy ne kerülhessen forgalomba. Most kicsinálják az nV-t (integrált VGA piacon). Utána mi lesz? Gondolod, majd az intel rontja a saját piacát azzal, hogy majd kiad egy ilyen lapot olcsón?
    Másik példa: Most, hogy uralja a CPU piacot, fejlesztés gyorsulás helyett mit kapsz? I5-öt. Egy évvel az i7 megjelenése után nem gyorsulnak a procik, hanem kiadnak egy butított változatot. Akinek i7-e van, az sem lehet boldog, hisz tudja, hogy nyakunkon az i9 ismét új foglalattal, és a mostani 60k+-os alaplapjuk csak a középkategóriás procikat fogja tudni befogadni.
    3: Most lépték túl a bűvös 999$-os csúcsprocik árát.
    Ezekért ne legyünk felháborodva?

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák