Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hellwhatever

    aktív tag

    válasz #68216320 #33 üzenetére

    Nem telepítünk elsőnapos frissítéseket céges környezetben hacsak nem volt előtte alaposan ellenőrizve a hatása az érintett környezetre.

    Ha fontos a frissítés hetekkel előtte el lehet kezdeni a validációs folyamatot és még ha az utolsó pillanatban is csúszik be valami, könnyebb és gyorsabb így reagálni rá.

    Olyan komplexitást értek el a mai a rendszerek hogy lehetetlen garantálni hogy az összes létező kombinációval hibátlanul működjön elsőre minden.

    [ Szerkesztve ]

  • SityiSXT

    őstag

    válasz #68216320 #33 üzenetére

    Bocsi, hogy belevau, de ez a mondat megragadta a figyelmem:

    "Azt hiszem fejlesztőként mást várok egy OS-től."

    Kiemeltem a kulcsszót. Lehet én ülök fordítva a lovon, de itt lehet a gond, hogy te csak a saját szemszögedből nézed a dolgokat, abba meg nem gondolsz bele, hogy egy rendszerüzemeltető meg mondjuk más preferenciákkal rendelkezik. Mert mondjuk egy Linuxot nagyságrendekkel nehezebb és trükkösebb nagyvállalati környezetben üzemeltetni (nem azt írtam, hogy lehetetlen!) - gondolok itt olyasmikre, mint mondjuk központi menedzselhetőség, AD, Exchange (ami bizony messze-messze nem csak e-mail), és így tovább. Ugyanakkor elhiszem, hogy van pár dolga a Windows 10-nek, ami idegesíthet, viszont ha ezt nem jól kezeli a rendszergazda, az ne a Windows 10 hibája legyen már...

  • #54072192

    törölt tag

    válasz #68216320 #33 üzenetére

    Fejlesztőként lehet, hogy ez az elvárásod. Pont ezért írtam korábban, hogy az a 900 millió ember nem olyan, aki ért hozzá. Zömében olyan emberek, akikre nem szabad rábízni dolgokat, mert nem tudják mérlegelni, hogy szükséges-e valami. A frissítésekkel olyan kényelmetlenség jár, mint hogy havonta egyszer tovább tart a kikapcsolás. Legyenek letiltva en bloc, és nincs probléma - gondolják. Ha az igényeidnek a korábban vázolt megoldások nem felelnek meg (pl. frissítések halasztása), akkor másik, vállalati kiadást kell telepíteni, WSUS használata mellett, vagy másik OS-re kell váltani.
    Nem a Win10-et védtem korábban, hanem arra akartam rávilágítani, hogy nem a víz a hülye attól, hogy a kacsa nem tud úszni. A frissítéseket lehetett volna szabályozni, a programmal való kompatibilitást lehetett volna ellenőrizni, ezt pedig nem tették meg.
    Anno az új kiadáson nem működött a Sandboxie. Akkor most a Windows a szar? Nem, kapott egy frissítést a program, és semmi baja. A programhiba nem feltétlenül a rendszer hibája, de Linuxon is meglátod.

    A Candy Crush amúgy engem is zavar... addig az 5 másodpercig, amíg megnyitom a start menüt és eltüntetem a placeholder csempéjét. Többet nem rakja vissza. Hirdetéseket egyáltalán nem látok a rendszerben, mire gondolsz?

  • emvy

    nagyúr

    válasz #68216320 #33 üzenetére

    > de áruld már el, ha nem megy mondjuk egy virtualBox alatt futó fejlesztőkörnyezet, akkor te hogyan dolgoznál aznap?

    Hat remelem ha ilyen fontos munkad van, akkor a fejlesztokornyezetedet snapshotolod legalabb naponta, es van masik geped.

    En az asztali gepemen fejlesztek (mondjuk mar nem sokt, de ez lenyegtelen), ha lehal, ott a laptop, ha az is lehal, akkor konkretan 20 perc alatt at tudok menni _barmilyen_ mas gepre, mert a fejlesztokornyezet annyi ido alatt provizionalja magat nullarol (ha van gyors internet).

    while (!sleep) sheep++;

  • klambi

    addikt

    válasz #68216320 #33 üzenetére

    "Belefáradtam az okfejtegetésbe.
    Azt hiszem fejlesztőként mást várok egy OS-től. Leginkább azt, hogy a háttérben, stabilan működjön és húzza meg magát. Frissítsen ha akarom, az települjön amit akarok (egy lépésben, ne a frissített cuccot frissítse újra), úgy működjön ahogy beállítom. És maradjon is így, amíg ezeken nem változtatok.

    Persze valakinek megfelel a frissen telepített OS-en rögtön letöltődő CandyCrush, a kikapcsolhatatlan telemetria, a halogatott frissítés, stb. Én az alap koncepcióval nem éertek egyet, lehet ez a nagyon különböző nézőpont oka."

    Én nem tudom fejlesztőként mennyire vagy benne az üzemeltetési részben, de ez mind állítható.
    Ha ennyire nem szereted az "alap" wint akkor használj LTSB-t.

    "Mond szépen angolul: Gyors róka!"

Új hozzászólás Aktív témák