Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    ööö...
    én pont gondoltam eladni félhibás cuccot, mert lusta voltam utánajárni a javíttatásnak.
    de aztán meghirdetni is lusta voltam, szóval...
    na mind1, azért van olyan is.

  • galocza

    aktív tag

    írtátok, hogy egyesek pár fillérért képesek eladni a becsületüket.
    pedig szerintem ez a pár fillér piti csaló legjobb védelme. mert ha átdobtak 2-3-5-(anyagi lehetőségtől és vérmérséklettől függően)akárhány ezer forinttal, egyrészt:
    -szégyenkezik az ember, hogy milyen hülye volt, és nem szívesen teregeti, másrészt
    -nem rohangál rendőrségre ennyiért, azon az alapon, hogy az ideje többe kerül, meghogy "úgyse lesz belőle semmi".
    négyszámjegyű összeget én pl lenyelnék mint tanulópénzt, afölött esélytől, pofátlansági szinttől, és persze összegtől függően már ugranék.
    szóval szerintem akik sok embert károsítanak meg kicsivel - hiába kell csak egy embernek utánajárni a sokból - nagyobb sansszal ússzák meg, mint akik 1 embert lopnak meg nagyobb értékkel.

    conman 101.

  • galocza

    aktív tag

    válasz s.donat #21 üzenetére

    ezt mondjuk nem értem. mért nem tudják megmondani, ha vmi nem kell? a franc sem fog megsértődni érte. de ha hülyítik az embert, azért igen. 2 példa:
    -vaterán felettem egy tárgyat, 1 ~20 éves martens hátizsákot, a lányka rögtöl lecsapta villámáron. idő telt, pénz nem jött. rövidre fogom: hetek és számtalan levélváltás után bevallotta, hogy inkább mégsem. mint kiderült, ő amúgy is amolyan kényszeres lecsapkodó volt, itt kezdtem el szűrni a vásárlókat. (nem mintha nagy eladó lennék, de pár éve megszabadultam egy csomó kacattól, amit sajnáltam kidobni. általában az időm nem lett megfizetve vele, ezért is bosszantott, hogy még pluszban rabolják.)
    -bementem egy cipőboltba, kinéztem, felpróbáltam egy bakkancsot (2 kval? nem majd a feleségemmel! sry), majd mondtam az aranyos néninek, h keresek egy automatát, veszek ki pénzt és lesz vásárlás. automata, pénzkivét, vissza, a néni néz furán. rákérdeztem, hogy hát mi a baj, mire mondta, h nem várt vissza. kiderült, a vevők pont ilyen automatás meg hasonló szövegekkel búcsúznak, és sose látni őket újra.
    miért? szerintem egy kereskedő sem fog megsértődni, ha megmondja az ember, h nem talált a boltban olyat, amilyet szeretne. vagy drágállják és szégyellik bevallani? miért?
    dögöljek meg, ha értem az ilyet.

Új hozzászólás Aktív témák